Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [DESGIN] Panel administratora Redbook
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Stron: 1, 2, 3
Kildyt
Witam wszystkich!

Bardzo proszę o ocenę designu panela admina dla darmowego systemu CMS - redbook.
Chcę aby wygląd, który zrobię był jak najlepszy aby potem nie tracić czasu na kolejne zmiany w wyglądzie panela.

Oto link: adres.


Za wszystkie posty dziękuję!
tommy4
Trochę lame te gradienty, za szaro.
.radex
takie vistowate te przyciski i gradienty. Więcej prostoty winksmiley.jpg
sniezny_wilk
1. Strasznie szaro, trochę przesadziłeś.
2. Te buttony u góry tragiczne, już nie mówiąc o nie pasującym podświetleniu w dziwnym odcieniu niebieskiego.
3. Dobrane kolory są nieco mdłe wg mnie, co sprawia nieprzyjemne wrażenie.
4. Cienie, w niektórych miejscach wyglądają jak dorzucone na siłę.
devnul
totalnie to nie wygląda na narzędzie zarządzające a raczej na jakieś menu z gry dla dzieci do lat 3.
o czymś takim jak uzyteczność słyszał? Coś mi mówi że nie albo nie za wiele. O UCD i UX też pewnie nic nie wiesz?
Kildyt
Trochę poprawiłem: link.
sniezny_wilk
Cytat(Kildyt @ 27.05.2008, 12:15:12 ) *
Trochę poprawiłem: link.


Dobrze powiedziane "trochę" (zmieniło się tło z szarego na bardziej szare), poczytałeś to co podesłał Tobie devnul ? Chyba nie. Polecam zapoznać się z tymi terminami.
devnul
trochę to w tym przypadku zdecydowanie za mało.
Kildyt
Kiedyś robiłem ten design, więc może on coś pomorze przy pracach. Oto link.

Nie wiem na razie w jaki kierunek brnąć. Kolory szare, czy bardziej kolorowe? Menu po lewej stronie, czy u góry?
.radex
Mi się tam szary podoba.

I menu u góry. Ten nowy design niezbyt mi się podoba.

Najlepiej popraw ten pierwszy (tylko trochę więcej niż "trochę")
sniezny_wilk
Ty znów swoje, poczytaj wreszcie kilka postów wyżej, gdzie masz linki o użyteczności stron, standardach, trendach.. to co przedstawiłeś to jest kolorowy miszmasz, nie trzyma się kupy kompletnie. Kolory na mój gust też się gryzą, polikaj sobie w linki na tej stronie, lub ten temat i wiele wiele innych przykładów dostaniesz w google

EDIT: @radex_p, no o gustach to się nie dyskutuje, ale ten szary jest okrutny.. podchodzi pod paletę kolorów która zaczyna się od "Szary nagrobkowy, ..." i właśnie z takim kolorem kojarzy mi się strona.
Shili
A mnie zdecydowanie bardziej podoba się ten ostatni. Co prawda nie do końca łapię o co chodzi z tymi blokami po prawej, być może dlatego, że nic mi nie mówi pole, wygląd, a komentarze są takie same. W każdym bądź razie bardziej intuicyjne jest menu - wszystko tam od razu widać. Lepszy (bo bardziej standardowy) jest input do wyszukiwania.

Wszystko wygląda o wiele bardziej elegancko i profesjonalnie, chociaż jeszcze do pełnego profesjonalizmu sporo brakuje.

Ogólnie brakuje mi tutaj maksymalnej prostoty. Jestem zwolenniczką tego, żeby bez zastanawiania się user mógł znaleźć to, co go najbardziej interesuje i żeby jak najprościej miał to pod ręką. Żeby nie musiał się zastanawiać w co może kliknąć, a w co nie. Teraz naprawdę nie da się na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy w tą szukajkę można coś wpisać, czy przeniesie do strony szukania, a w ostatnim wyglądzie czy napisy pod System to linki czy nie.

Dobrze, że wyraźnie jest tam napisane, że trzeba kliknąć na element - nie każesz się userowi zastanawiać. Pewna standaryzacja nie jewt zła i jeśli piszesz coś wybitnie dla ludzi dobrze się jest w nią wpasować. Pooglądaj sobie najpopularniejsze panele systemów do zarządzania treścią i porównaj ze swoim - to najlepsza metoda, żeby się nauczyć do czego statystyczny user jest przyzwyczajony.
devnul
ten drugi lay też porażka. generalnie za bardzo starasz się udziwniać. Przestań skupiać się na dekoracjach i zacznij myśleć o elementach funkcjonalnych
Kildyt
Może coś w tym stylu?
devnul
nie chodzi o to żebyś co 5 minut zmieniał układ tylko go przemyślał. Przeczytaj teksty z linków które podałem kilka postów wyżej, przemyśl je i za parę tygodni podaj swoją propozycję. Przemyślaną i dopracowaną a nie zrobioną w 5 minut na odwal się na kolanie. Inaczej nie zrobisz nic dobrego.
.radex
Na mój gust, żeby było ładnie wystarczy odpowiedni dobór kolorków + intuicyjność + ew. lekkie ikonki, lekka grafika...

Ew. można zrobić zaokrąglane rogi (za pomocą np. nifty corners, albo ręcznie), żeby ładniej wyglądało

+ rada devnula.

Ładnie, ale bez zbędnych (a tak na prawdę psujących wygląd) dodatków.
pyro
a dla mnie nienajgorzej, 8/10
empathon
Tragedia. Bez urazy ale może warto zastanowić się nad zatrudnieniem do tego profesjonalnego grafika?

Zobacz jak wyglądają panele np. WP 2.5 czy PhpBB 3.
pyro
zależy na które spojrzeć, chyba poprawiane z 10 razy tongue.gif
Kildyt
A ten wygląd?
piotrooo89
jak dla mnie to to jest najlepsze ze wszytskich... funkcjonalności nie ocenie bo jest to foto....

ocena 8/10
.radex
Brzydki jak na mój gust dobór kolorów - za dużo różowawego.

Brakuje tu też tego o czym wspomniał devnul (a przynajmniej miałem wrażenie, że głównie to ma na myśli), tego co jest w panelach admina znanych systemów - zakładki u góry. Poruszanie się w PA z takimi zakładkami jest dużo prostsze niż TYLKO drzewko.

EDIT:

"Instalacja modułu zabezpieczeń systemu linuks" - bez komentarza...
devnul
lepiej ale dalej błądzisz. Zrób laya. Zostaw go na noc, niech przestygnie, nabierz dystansu sam oceń i jak uznasz że jest ok to dopiero pokazuj na szerszym forum. Takie robienie co godzine nowego nie ma sensu. Lepiej zrobić jeden porządnie, dopracować, dopieścić.



//EDIT:
Cytat
Brakuje tu też tego o czym wspomniał devnul (a przynajmniej miałem wrażenie, że głównie to ma na myśli), tego co jest w panelach admina znanych systemów - zakładki u góry. Poruszanie się w PA z takimi zakładkami jest dużo prostsze niż TYLKO drzewko.

nie wspominałem o żadnych zakładkach więc także nie miałem ich na myśli. Zakładki też trzeba umieć z głową wykorzystać. Nie wystarczy żeby były. Sztuka dla sztuki :/
klocu
przyjmij kilka zasad:
- nie rób tylko dla Siebie, pomyśl jak w tym "bałaganie" ma się połapać zwykły śmiertelnik, albo Pani Krysia (sekretarka)
- nie ładuj 500 zbędnych ozdobników - prostota, czytelność, elastyczność
- to nie musi być piękne, cudne, urocze - ma działać szybko i ma robić tylko to co do niego należy a nic więcej.

i zastosuj porady kolegów z poprzednich postów.

Jasne że panel to w pewnym sensie też reprezentacyjna część projeku, ale nie popadajmy w skrajność, że ma być cudna jak reszta projektu. Priorytetowanie operacji.
pyro
Cytat
- to nie musi być piękne, cudne, urocze - ma działać szybko i ma robić tylko to co do niego należy a nic więcej.


Niekoniecznie

Co do ostatniej aktualizacji, to kolorystyka niechodzi, za dużo różowego, jakby specjalnie dla lasencji
Kildyt
Kolega mi w szkole doradził i wyszło coś takiego: link.

Nie wypełniałem jeszcze listą stron, bo nie wiem czy w dobrą drogę idę.


Cytat
"Instalacja modułu zabezpieczeń systemu linuks" - bez komentarza...
@radex_p ten wygląd robiłem gdzieś dwa lata temu, to miałem około 13 lat chyba, to takie głupoty wypisywałem. biggrin.gif
.radex
Trochę inaczej bym to sobie wyobrażał, ale teraz jest znacznie lepiej. Tylko kolorystyka kuleje.
piotrooo89
no ładnie ładnie, lepiej bardziej "żywsze" kolory ale nie takie walące po oczach i będzie - jak dla mnie ok.

ocena 8.5/10
cbagov
Popraw kontrast miedzy literami a ich tlem, najlepiej zrob sobie PrintScreen, wczytaj do programu graf. ustaw kontrast by ci pasowal, ewentualnie nasycenie itp, a potem uwzglednisz te zmiany w podstawowej grafice.
devnul
ja tylko powiem że logo totalnie do tego nie pasuje. co do samego layoutu to zastosuj dowolną wypowiedz z tego wątku do tego laya i będzie pasowała.
scanner
Czy ty widziałeś jakikolwiek panel administracyjny większego (dłużej rozwijanego, posiadającego większe community) projektu?
Ogranicz te wszystkie tła, kolorki itp do minimum - oprzyj się na CSS (do wszelkich borderów i kolorów), ustaw szerokość na 100%, przestań wszystko boldować, ustal czytelną i nie za dużą czcionkę... bo jak na razie to kręcisz się jak pies za własnym ogonem (chyba tylko w nadziei, że toś koleją zmianę szarego na szarawe okrzyknie rewelacją).
Kildyt
Przeczytałem wasze posty i wyszło mi to: link.
phpion
Ogólnie jestem zazwyczaj daleki od zniechęcanie kogokolwiek do tego, do czego ma zapał. Jednak biorąc pod uwagę mnogość oraz poziom "designów" jakie nam tu prezentujesz delikatnie pozwolę sobie zasugerować: może przeznacz swój czas na coś pożyteczniejszego? Wszystko robisz na jedno kopyto, wszystko wygląda kiepsko...

PS: "Utwórz"
scanner
Ty chyba sobie jaja jakieś robisz.
Mówisz, że przeczytałeś, tak? A zrozumiałeś?

Jedno wiemy na pewno - potrafisz zmieniać paletę kolorów... Ale o projektowaniu czegokolwiek użytecznego nie masz pojęcia.
.radex
Te zielonkawe kolory to zdecydowanie porażka.

Zastosuj się do rady devnul'a - pooglądaj panele innych systemów.

Chociażby taki wordpress.
pyro
Cytat(scanner @ 29.05.2008, 21:07:59 ) *
Ty chyba sobie jaja jakieś robisz.
Mówisz, że przeczytałeś, tak? A zrozumiałeś?

Jedno wiemy na pewno - potrafisz zmieniać paletę kolorów... Ale o projektowaniu czegokolwiek użytecznego nie masz pojęcia.


Po co sie tak denerwujesz smile.gif?

Jeśli chodzi o strone to --zmoderowano-- to co jest, i pomyśl od nowa nad DESIGNEM a nie KOLORAMI, biorąc pod uwagę powyższe posty
cbagov
Po zebraniu inspiracji podczas ogladania free templates czy themes zanim zaczniesz robic grafike...
wywal ja kompletnie i zrob najpierw wszystko czytelnie uzywajac wylacznie liternictwa - czarno-bialo.
Nastepnie stosujac zasady minimalistyczne - to co trzeba pogrob, co trzeba powieksz uzywajac odpowiednio H, P, itd. i CSS oczywiscie.

Potem mozesz dodac KILKA kolorow - mam na mysli np. 2 dla czcionek czyli czarny i np 70% czarny.
Ulozysz to wszystko w odpowiednich - sporych odstepach / blokach - (popatrz na gazete) myslac oczywiscie o udostepnieniu najpotrzebniejszych opcji w wygodnym miejscu, bez klikania w 5 podmenu albo wklikiwania sie w 5 podstron.

No i tak dalej... okreslasz jak ma wygladac A czyli link itd itd.

Jak juz uzywajac minimum srodkow zrobisz layout tekstowy, bez ZADNYCH dodatkow, pokaz go.

Od tego wyjdziesz i to pozwoli ci zdefiniowac ewentualny pozniejszy temat graficzny - po prostu nasunie ci sie on sam, jesli ci sie nie nasunie - znaczy, ze nie masz predyspozycji.

Mysle, ze nie tylko ja chetnie obejrze, jak widac po emocjach w powyzszych postach winksmiley.jpg
scanner
~cbagov, ale do ~Kildyta to nie dociera. Przecież już mu pisałem o wersji HTMLowej - w odpowiedzi dostaliśmy tego zielonego potworka...
devnul
Cytat
w odpowiedzi dostaliśmy tego zielonego potworka...

potwór to mało powiedziane
Cytat
Jednak biorąc pod uwagę mnogość oraz poziom "designów" jakie nam tu prezentujesz delikatnie pozwolę sobie zasugerować: może przeznacz swój czas na coś pożyteczniejszego?

Próbowałem mu to sugerować tysiąc razy. Inni też próbowali. Nie słucha. Brnie w zaparte. Ciągle z takim samym skutkiem jak widać.

@Kildyt: jedna rada, zanim siądziesz do "fotosklepu pirated by kildyt" weź kartkę papieru, ołówek i spróbuj zacząć od napisania tego co chcesz osiągnąć, funkcjonalność, ścieżki postępowania użytkowników, następnie tym samym ołówkiem na nowej kartce papieru naszkicuj sobie KILKA(NAŚCIE/DZIESIĄT) projektów układów - bez ozdobników, czysto pod kątem funkcji, rozmieszczenie elementów, a następnie postaraj się zrobić taką uproszczoną symulację działania użytkownika, zastanów się czy będzie mu łatwo znaleźć konkretne elementy, czy i z czym będzie miał problemy (ZAWSZE, podkreślam ZAWSZE są jakieś problemy, więc nie licz na to że wszystkie wyeliminujesz) i jak je rozwiązać lub podsunąć użytkownikowi pomocną dłoń. Zapisz wnioski dla każdego projektu na kartce (też nowej), podsumuj to sobie i zastanów się który ze schematów będzie najlepszy, po czym staraj się go udoskonalić - ciągle na papierze (użyj tego samego ołówka i tej samej kartki, sugerowana gumka) - dopiero jak osiągniesz w miarę oczekiwany efekt postaraj się projekt upiększyć dodając zaokrąglenia, gradienty itp (z UMIAREM). Popatrz na projekt jeszcze raz (po przynajmniej 24 godzinach). Popraw to co uznasz za złe i mało przydatne lub zwyczajnie zbędne lub brzydkie.
Dopiero wtedy czas przenieść projekt na komputer i dodanie kolorów (o tym jak prawidłowo mieszać kolory poczytasz w sieci - adresy znajdziesz na forum lub w Google'ach - jak będziesz miał problemy, zapytaj), ale nie całej gamy a jak wyżej napisano KILKU i STONOWANYCH. Na sam koniec dobierz ikony, ale poświęć na to więcej czasu niż dotychczas. Nie zawsze te same ikony pasują wszędzie. Powinny pasować tonacją kolorów i stylem do całości.
Jeśli spróbujesz zastosować się do tych i innych wskazówek które dostałeś na forum to dopiero wtedy BYĆ MOŻE wyjdzie z tego coś dobrego.
Jeśli to w jakiś sposób Ci pomoże to mogę Ci w tajemnicy powiedzieć że tego typu metod (podobnych, w każdym razie ideowo i metodologicznie zbliżonych) używa się na całym świecie w profesjonalnych agencjach zajmujących się projektowaniem interfejsów użytkownika. Oni robią dobre użyteczne produkty, a korzystając z nich użytkownik końcowy odczuwa przyjemność lub w najgorszym wypadku nie czuje dyskomfortu/zagubienia/paniki(?).

I jeszcze odnośnie kolorystyki, zrozum jedno, panel nie ma świecić najbardziej jaskrawymi/pastelowymi kolorami, ma spełniać określone zadanie, być pomocny i przyjazny użytkownikowi. Nie może być sytuacji że użytkownik dostaje oczopląsu po 15 sekundach użytkowania. Przysłowiowa "Pani Krysia z marketingu" będzie w nim pisała newsy/artykuły/notatki prasowe. Będzie wymagała komfortu pracy - bez niego sama stworzy "dzieło szatana".

Na koniec jedno słowo:
Powodzenia

//EDIT
Jeszcze słowem komentarz odnośnie tego byś sugerował się layoutami innych paneli. Dorzucę do paleniska 3 grosze, co prawda reklama konkurencji ale co mia tam ;P
http://demo.wego.pl/panel/ - jest to panel systemu zarządzania treścią firmy iCenter. Prosty i użyteczny zarazem (nie doskonały, ale idący w mojej opinii w dobrym kierunku). Zwróć uwagę na kolorystykę, rozmieszczenie elementów oraz PROSTOTĘ tego rozwiązania.
Kildyt
Z brata pomocą: link.
devnul
następny będzie z pomocą mamy/taty/siostry/cioci/wujka/dziadka/babci?
Chłopie przejrzyj na oczy. To jest DO BANI. Zacznij czytać ze zrozumieniem co tu się do Ciebie pisze bo naprawdę nadejdzie czas ze tak jak Ty olewasz uwagi innych tak wszyscy inni oleją Ciebie i nie będzie nawet ocen w stylu. "0/10".

//EDIT
Tak sobie myślę, może Ty w jakimś sensie jesteś masochistą? Lubisz krytykę w każdej postaci, kręci Cię to i specjalnie robisz to tak jak robisz?
scanner
Tu gdzieś był przycisk "Ignoruj"...

... wiem, że był...

... na pewno był...
Pilsener
Robienie "designu" panelu jest dla mnie co najmniej dziwne

Przy takich rzeczach liczy się przede wszystkim estetyczny i funckjonalny interfejs.

Robisz tło dla strony, inne dla body, jeszcze inne dla poszczególnych bloków: menu1, menu2 i treść. Prosty header z logo i menu, prosta stopka. Kilka prostych reguł w CSS - tu nie trzeba żadnego designu, wystarczy przyjąć sprawdzoną i uznaną od lat kocepcję, by panel wyglądał przejrzyście i estetycznie. Swoje moce przerobowe sugerowałbym skoncetrować na tworzeniu standardowego theme dla CMS'a.
phpion
W pełni popieram zdania **wszystkich** przedmówców.
Może zabrzmi to nieco narcystycznie, ale robię to w dobrej wierze. Ja przyjąłem sobie pewien schemat robienia panelów admina i od dłuższego czasu się go trzymam dopasowując jedynie kolorystykę pod logo konkretnego klienta:
http://images34.fotosik.pl/85/c263878e31d12af0.png
Całość to tylko 3 pliki graficzne: logo, ikonka pdf, delikatny (może zbyt delikatny) cień na dole fieldset'ów. Tyle. Reszta to CSS.
Moim zdaniem jest to funkcjonalne i przyjazne dla użytkownika (nikt jeszcze nie miał zastrzeżeń). Posiada wszystkie funkcje, które potrzebne są do zarządzania systemem.
Ociu
@Kildyt Radzę poczekać na więcej niż 3 odpowiedzi do designu i nie atakować nas co 4 godziny nowym czymś co wcale nie jest lepsze od poprzednika. Jeżeli zobaczę więcej takich akcji w Twojej strony to skończy się to zamknięciem tematu z możliwością dania Ci ostrzeżenia.
pyro
nie da sie ukryć, że się trochę czepiacie czarodziej.gif

Design jest do poprawy, ale spasujcie trochę ludzie withstupidsmiley.gif
Kildyt
Pooglądałem inne wyglądy adminów i mam coś takiego: link.
Ikonki do wymiany.

Mam nadzieję, że topic nie zostanie zamknięty, ponieważ już na samym początku powiedziałem sobie, że wygląd ma zadowalać większość, no a po zamknięciu będzie ciężko bez waszej pomocy.
devnul
Ciągle bawisz się w zmianę kolorów. CZYTAJ (ze ZROZUMIENIEM) to co Ci inni piszą bo ciągle robisz to samo.
Cytat
Mam nadzieję, że topic nie zostanie zamknięty, ponieważ już na samym początku powiedziałem sobie, że wygląd ma zadowalać większość, no a po zamknięciu będzie ciężko bez waszej pomocy.
z tego co widać to i tak jest ciężko
sniezny_wilk
@devnul - gratuluję cierpliwości.

Ze swojej strony dodam tylko jedno: 0/10. I popieram poprzedników z negatywnymi opiniami. Może zleć komuś zrobienie grafiki i zabierz się za programowanie ? Dalej w twoim panelu jest 0 użyteczności, a użyteczności nie zdobędziesz zmianą kolorów.
phpion
Spójrz sobie jak wygląda chociażby sekcja administracyjna Joomla!. Widzisz różnice?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.