Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php] Dodawanie do bazy a znaczniki "..."
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
miccom
Witam serdecznie.
Mam problem.
Dodaję do bazy danych zmienną z formularza filtrując ją przez

  1. <?php
  2. $nazwa = addslashes($nazwa);
  3. ?>

potem

  1. <?php
  2. $nazwa = htmlspecialchars($nazwa);
  3. ?>


a następnie

  1. <?php
  2. $zapytanie=""UPDATE `tabela` SET `nazwa`='$nazwa' itd";
  3. ?>



Wyświetlając zmienną wyciągnieta z bd używam
  1. <?php
  2. $nazwa  = stripslashes($wiersz['nazwa']);
  3. ?>


następnie
  1. <?php
  2. $nazwa  = htmlspecialchars_decode($nazwa);
  3. ?>


i
  1. <?php
  2. echo $nazwa;
  3. ?>


Jak zrobić , aby wpisane do formularza np.
nazwa: salon samochodowy "PORSCHE" , po obróbce wyświetlało się nadal jako salon samochodowy "PORSCHE".
Bo teraz wyświetlam tylko salon samochodowy już bez "PORSCHE". Chciałbym w bezpieczny sposób zezwolić userom na używanie znaczników "nazwa".
Jak to mam zrobić? Proszę o pomoc. Pozdrawiam. miccom
artega
Wystarczy użyć mysql_real_escape_string w zapytaniu bez addslashes
  1. <?php
  2. $zapytanie="UPDATE tabela SET nazwa ='".mysql_real_escape_string($nazwa)."'";
  3. ?>
miccom
Cytat(artega @ 14.05.2008, 08:03:07 ) *
Wystarczy użyć mysql_real_escape_string w zapytaniu bez addslashes
  1. <?php
  2. $zapytanie="UPDATE tabela SET nazwa ='".mysql_real_escape_string($nazwa)."'";
  3. ?>


No i nic mi nie wyświetla;/
ten sam problem.
A ponadto czy jest możliwość przesłania metodą _GET zmiennej dane.php?login=salon samochodowy "PORSCHE" bo z tym mam problem.
Chcę wyciągnąć z bazy danych dane użytkownika o nazwie salon samochodowy "PORSCHE", ale do strony dane.php( pokazującej dane firmy) login="nazwa" przechodzi mi z addslashami, w bazie mam z addslashami- ale nie wyświetla danych tego usera.
A jak user w swojej nazwie da właśnie "..." to nie można wyświetlić jego danych.
Myślę że nie zakręciłem za bardzo ;/
Jak zrobić aby userzy mogli w sposób BEZPIECZNY dodawać "cudzysłowy", jak je zapisać do bazy, aby wyświetlały się i można je było przesłać metodą _GET do innej strony. Pomocy biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.