Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zapytanie do bazy z dwóch tabel
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Kirgo
Witam!

Mam pytanie o składnię zapytania do bazy.
baza: sklep
Mam takie coś:
tabela - kolumna

user - sprzedaz (0,1)
oferty - cena

Chciałbym za jednym zapytaniem wyciągnąć dane i uszeregować je w taki sposób:

wyciągnąć wszystkich użytkowników, którzy mają sprzedaż = 0 i dla nich wybrać wszystkie oferty i ustawić je od największej do najmniejszej ceny

wyciągnać wszystkich użytkowników, którzy mają sprzedaż = 1 i dla nich wybrać wszystkie oferty i ustawić je od największej do najmniejszej ceny

Czy mógłby mi ktoś pomóc w tym?
Serdecznie dziękuję.
JoShiMa
Sprawdź, czy pomoże Ci JOIN w zapytaniu, bo nie jestem pewna, czy Cię dobrze zrozumiałam.
Kirgo
Dzięki, właśnie z tym walczę, ale coś mi nie bardzo idzie. Powolutku mam wyniki, ale...

Może jak dojdę do jakichś w miarę konkretnych wyników to wkleję tutaj kod. Może da się go zoptymalizować smile.gif

Z tym już sobie poradziłem. Czy jest możliwość JOINem połączyć 3 tabele?
Analogicznie:

tabela - kolumna

user - sprzedaz (0,1)
oferty - cena
dostepnosc - data

Chciałbym pobrać z user * gdzie sprzedaz=0, dla tych wlasnie userów co maja sprzedaz =0 wybrac ich oferty i dla tych ofert sprawdzić w tabeli dostepnosc pole gdzie data=JAKASDATA
sortując po cenie DESC

Można to zrobić jednym zapytaniem? Bo kilkoma to umiem, ale bez sensu po kilka razy (teraz mam 4) przeczesywać bazę...

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
JoShiMa
Możesz łączyć tyle ile masz ochotę smile.gif
Kirgo
A mogłabyś mi pomóc z tym zapytaniem, bo kompletnie sobie nie radzę?
Będę Ci baaaaaaaaardzo wdzięczny smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.