Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] połączenie 2 skryptów w jeden
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
dr4g0n79
Proszę o pomoc potrzebuję te 2 skrypty połączyć w jeden plik zachowując ich funkcjonalność, pomimo kombinowania nie udaje mi się dokonać tej sztuki
Potrafię zrobić to ale niestety przy użyciu 2 plików.

plik pierwszy:

  1. <?php
  2. $query = mysql_query("select * from tabela1 order by data desc limit 0,10");
  3. while($rekord = mysql_fetch_array($query))
  4. {
  5. $drukuj .= '<b>'.$rekord[1].'</b><br/>'.$rekord[2].'<br/><a href="caly.php?id='.$rekord[0].'">cały</A><br/>'.$rekord[5].' '.$rekord[6].;
  6. }
  7. echo $drukuj;
  8. ?>


plik drugi o nazwie caly.php:

  1. <?php
  2. $query = mysql_query("select * from tabela1 where id='$id'");
  3. $rekord = mysql_fetch_array($query);
  4. $drukuj = .$rekord[1]. , .$rekord[3]. , .$rekord[5]. , .$rekord[6];
  5. }
  6. echo $drukuj;
  7. ?>


Proszę o pomoc!
Dzięki z góry!!!
maniekl2
A może coś takiego :
  1. <?php
  2. $query = mysql_query("select * from tabela1 order by data desc limit 0,10");
  3. while($rekord = mysql_fetch_array($query))
  4. {
  5. $drukuj .= '<b>'.$rekord[1].'</b><br/>'.$rekord[2].'<br/><a href="caly.php?id='.$rekord[0].'">cały</A><br/>'.$rekord[5].' '.$rekord[6].;
  6. }
  7. echo $drukuj;
  8. if(isSet($_GET['id'])) {
  9. $query = mysql_query("select * from tabela1 where id='$_GET['id']'");
  10. $rekord = mysql_fetch_array($query);
  11. $drukuj = .$rekord[1]. , .$rekord[3]. , .$rekord[5]. , .$rekord[6];
  12. }
  13. echo $drukuj;
  14.  
  15. }
  16. ?>
dr4g0n79
a jak powinien wyglądać ten fragment, odpowiedzialny za link??:

[php]<a href="caly.php?id='.$rekord[0].'">cały</A>[php]
nospor
no jesli skrypty wlozyles do pliku przykladowo o nazwie myslchlopie.php to link powinien wygladac tak:
<a href="myslchlopie.php?id='.$rekord[0].'">cały</a>

ps: kod mańka wygeneruje parse errory. Polecem mańkowi lekturę manuala i doczytanie jak sie wklada zmienne zlozone to tekstu winksmiley.jpg
dr4g0n79
sorki ale........... na tyle to i ja wpadłem ale tak naprawdę to robi się coś takiego że link działa ale wyświetlane są oba pliki a nie tylko ten drugi zamiast pierwszego
nospor
Cytat
sorki ale........... na tyle to i ja wpadłem ale
sorki, ale............ ciezko ci bylo od razu napisac czym sie objawia błąd? Czy trzeba to z ciebie jak na torturach wyciągać? Ciezko napisac co chcesz dokladnie osiągnac? Chciales połączenia to ci połączyli. nie napisales nic o tym w jaki sposob chcesz dokladnie połączyc.

pierwszy skrypt ci sie zawsze wykona bo nie ma przy nim zadnych warunkow wiec zawsze dostaniesz jego wynik. co w tym dziwnego?
maniekl2
to nie możesz poprostu zrobić tak :

  1. <?php
  2. if(isSet($_GET['id'])) {
  3. // to pokazuje to dłuższe
  4. } else {
  5. //to krótszy
  6. }
  7. ?>

Cytat
ps: kod mańka wygeneruje parse errory. Polecem mańkowi lekturę manuala i doczytanie jak sie wklada zmienne zlozone to tekstu winksmiley.jpg

zawsze pisze bez sprawdzania kodu, ale ok poczytam biggrin.gif
dr4g0n79
if(empty!(isSet($_GET['id']))
{
wykonaj czesc 2
else
wykonaj czesc 1
}

Czy coś takiego zda egzamin

hehe w tym samym czasie co pisałem dostałem odpowiedź nawet wcześniej :-)

jeszcze jedna sprawa ale chyba będzie z tym ciezko. Chciałem połączyć te 2 pliki w jeden myśląc, że połączenie pomoże mi w tym, że jak będę includował ten jeden plik to uda mi się osiągnąć taki efekt, że jak kliknę w link cały to otworzy mi się to w tym samym oknie a właściwie w tym samym miejscu na stronie gdzie jest to wyświetlone (includowane) przed kliknięciem w link a tu zonk niestety nie udało się otwiera się w tym samym oknie ale w zupełnie innej pustej stronie . Czy jest jakaś możliwość aby osiągnąć ten cel.
nospor
i nie mozna bylo tak od razu?

zalozmy ze caly.php includujesz w index.php
Linki wiec masz nie tworzyc do caly.php?id=.... tylko do index.php?id=....
wowczas wykona ci sie ten index.php, wyswietli strona co przedtem ale teraz zamiast listy z caly.php wyswietli ci sie dany rekord z caly.php bo bedzie ustawione id
dr4g0n79
Tak robiłem wcześniej i prawie działało..... bo wyświetlał mi się pusty rekord z opisanymi polami ale teraz dzięki tej funkcji if(isSet($_GET['id'])) sprawdzam czy jest id jeśli jakieś jest to wyświetlam z pliku cały.php jeśli nie ma to nie robię nic a wyswietlam z pliku 1 przed połączeniem.
uffff ... chyba trochę namieszałem, ale nie ważne, najważniejsze że działa

Serdeczne dzięki wszystkim, którzy pomogli

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.