Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [css][html] Div jako odnośnik, a poprawność i obsługa przez przeglądarki
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Azer
Chciałbym ażeby div był odnośnikiem url, lecz po dodaniu: <a><div></div></a>, validator wskazuje na niepoprawność a i Internet Explorer nie obsługuje tego tak jak trzeba
MWL
Nie ma problemu, to jest bardzo proste do diva wpisz onclick="location=LINK;" gdzie link to oczywiście adres url, jeśli to nei działa zrób to tak

  1. function link(url) {
  2. window.location=url;
  3. }
  4. <div onclick="link('ADRES')"></div>


Problem może być taki że jak ktoś nie ma obsługi js'a (co rzadko się zdarza) nie podziała to...
Crozin
@MWL a dostępność idzie się.... winksmiley.jpg
  1. <div><a href="...">Kliknij mnie</a></div>
Kod
div{
  width: 400px;
  height: 100px;
}

a{
  display: block;
  width: 100%;
  height: 100%;
}
MWL
z tego co wiem to a nie jest elementem blokowym to też nie może przyjmować watrości szerokości i wyskokości!!
Crozin
Pierwsza linia stylów dla a: display: block - i już może winksmiley.jpg
MWL
Oooo dobre, żeczywiście działa. Ale ja tam wolę javascriptu używać biggrin.gif
Crozin
Używanie JS do obsługi podstawowej funkcjonalności strony to jak powiedzenie użytkownikom tel. kom. (ogólnie urządzeń mobilnych), przeglądarek bez/z wyłączoną obsługa JS "mam was w...."

Dodatkowo strona nie zostanie poprawnie zaindexowana (chociaż Google powoli zaczyna interpretować JS :])
MWL
no dobra, ale poweidz mi kto stosuje do żeczy takich jak divy w całości linków, poza tym nei wiem jak google bot zinterpretuje taki przykładowo kod:
  1. <a href="link">Oto link a w środku <a href="link">inny</a></a>
używanie linku do całości elementu blokowego jest co najmniej dziwne, chyba że to div pełniący role loga, tutaj akurat masz rację
Crozin
Wewnątrz jednego elementu <a> nie może być innego. (podobnie jak z <p>)

A tworzenie czegoś takiego:
  1. <div><a href="...">Sth</a></div>
jest wg mnie conajmiej dziwne - przecież ten <div> jest kompletnie niepotrzebbny winksmiley.jpg Ale mniejsza z tym. (nie mówię przy tym, że wstawianie <a> w każdy element musi być głupie :])

PS. rzeczy
MWL
Wiem o tym linku, ale jeśli chodzi o tego diva i mają być w nim linki to moja metoda jest chyba lepsza <lol>
Crozin
@MWL Twoja metoda nie jest lepsza. Dostępność (jedna z najważniejszych rzeczy na które powinno się zwracać uwagę przy projektowaniu witryny) kuleje przez to niemiłosiernie.
.radex
Poczytałbym o dostępności.

btw. o ortografii też.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.