Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php]
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
kozioł
Witam , mam problem nie mogę zamknąć poprawnie wiersza echo


  1. <?php
  2. echo '<div style="position: absolute; left: 187mm; top:5mm;">"Imieniny "'.$imieniny [date("n",time())][date("j",time())];
  3. ?>


myślałem że jak na końcu wpiszę </div> , to bedzie dobrze , ale nie jest , kombinuje na różne sposoby i nie wychodzi



dziękuję za pomoc
soulreaver1
  1. <?php
  2. echo "<div style=\"position: absolute; left: 187mm; top:5mm;\">\"Imieniny \".$imieniny [date(\"n\",time())][date(\"j\",time())]</div>";
  3. ?>
Crozin
  1. <?php
  2. echo '<div style="position: absolute; left: 187mm; top:5mm;">"Imieniny "'.$imieniny [date("n",time())][date("j",time())]. '</div>';
  3. ?>
PiXel2.0
Mozna tez uzyc przecinkow (ale tylko w echo bo w print juz nie).
Podstawianie time() w date() jest niepotrzebne bo aktualny czas unixowy jest domyslnym argumentem funkcji date() smile.gif
  1. <?php
  2. echo '<div style="position: absolute; left: 187mm; top:5mm;">"Imieniny "', $imieniny[date('n')][date('j')], '</div>';
  3. ?>

Mozesz tez uzyc funkcji getdate()
  1. <?php
  2. $date = getdate();
  3. echo '<div style="position: absolute; left: 187mm; top:5mm;">"Imieniny "', $imieniny[$date['mon']][$date['mday']], '</div>';
  4. ?>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.