Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Strona internetowa szkoły
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Woody22
Witam serdecznie., oto link do strony:
http://www.zstjastrowie.pl

Strone napisałem w XHTML'u + CSS. Jest to moja pierwsza strona.
W IE6 i 7 wyswietla odstęp między bannerem, a menu+tresc, niemoge doszukać sie dlaczego. Zaś w Operze i Firefoksie jest wszystko dobrze.
Dziś sprawdzałem na Maku przez Firefoksa i przyciski menu się rozchodziły, czy może to być spowodowane starsza wersją Firefoksa?

Prosze o ocene i ewentualnie o sugestie.
Pozdrawiam
punkomuzykant
Dziwna sprawa smile.gif Przy wchodzeniu na stronkę "noscript" zablokował menu i całość widziałem jako rozwiniętą. Przyznam szczerze że właśnie ta zblokowana wersja bardziej mi podchodzi wizualnie smile.gif
Co do wyglądu to naprawdę spoko
Cytat
W IE6 i 7 wyswietla odstęp między bannerem, a menu+tresc

powywalaj wszystkie domyślne marginesy

8/10
Woody22
Cytat(punkomuzykant @ 18.02.2008, 22:54:20 ) *
Przy wchodzeniu na stronkę "noscript" zablokował menu i całość widziałem jako rozwiniętą.

A czym może to być spowodowane?
punkomuzykant
Po prostu masz menu w javascript a ja mam dodatek do blokowania i tyle. Generalnie przez tą blokadę połowa stron www wygląda nie tak jak chciał autor smile.gif Nie masz się czym przejmować bo strona się nie rozsypała i wyglądała dobrze.
http://punkomuzykant.lua.pl/serwer/screen.jpg
Sadu2
Cytat(punkomuzykant @ 18.02.2008, 23:48:04 ) *
Po prostu masz menu w javascript a ja mam dodatek do blokowania i tyle. Generalnie przez tą blokadę połowa stron www wygląda nie tak jak chciał autor smile.gif Nie masz się czym przejmować bo strona się nie rozsypała i wyglądała dobrze.
http://punkomuzykant.lua.pl/serwer/screen.jpg


To w jaki sposób korzystasz z allegro? (jeśli korzystasz).

Walidator pokazał 6 błędów:

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...jastrowie.pl%2F

Odrzuca mnie ten zielony kolor ;/
Felix1
Racjia trochę za jaskrawe , ale w sumie strona bardzo fajna winksmiley.jpg 7/10
grzesiek_g
Kolejna strona napisana na "divach" i to dosłownie...
Przykład:
  1. <div class="title">
  2. <b>Aktualizacja 20.02.2007</b>
  3. </div>

Prawidłowo powinny być użyte nagłówki hx.

Kiedy skończy się to pisanie na "divach"? Kolejny dowód na to jak błędne określenie może narobić zamieszania.
Woody22
Zatem zamiast stosowac bloku "div" dla tytułu newsa powinienem użyć nagłówków typu "h1,h2", tak ?
No dobrze, ale dlaczego nie można stosować bloku dla tytulu?
grzesiek_g
Bo:
1. Wyszukiwarki lubią strony poprawnie napisane, czyli h1,h2,h3,h4..., menu na listach, dane tabelaryczne w tabelach (prawidłowo zbudowanych)...
2. Zaśmiecamy kod, powiedz mi jak czytelniej i mniej pisania, w przypadku a) czy cool.gif?
  1. a. <div class="title">Nagłówek</div>
  2. b. <h2>Nagłówek</h2>

3. Osoby korzystące z czytników ekranowych mają utrudnioną nawigację po stronie.
4. Przyczyniamy się do budowy semantycznego Internetu smile.gif
Dając stronę tutaj do oceny należy się liczyć że ktoś wytknie "divictis" i "classifitis" zaawansowany.
Woody22
Nagłówki zmienione.
W ks. gości dostałem następującą wiadomość:

"ps: do WebMastera zabespiecz lepiej ta strone i zamknij logi smile.gif pozdr..."


Przy pisaniu strony użyłem "include" do wydzielenia powtarzających się elementów, reszta strony to czysty (x)html.
Czy strona jest w jakiś sposób zagrożona ?Nie dokońca rozumiem te przesłanie dotyczące logów.
Pozdrawiam i prosze o odpowidź


 
gecior
hmm...
kolory bardziej stonowane...musza byc winksmiley.jpg
marcinlenkowski
No więc jako mało zaawansowany grafik powiem ci że header jest beznadziejny...
Prawdę mówiąc to nie jest dobra strona. Nie podoba mi się wcale, jeśli nie wiesz od czego zacząć to zapraszam na www.digart.pl, tam znajdziesz strony takie że gały wyskakują tongue.gif
webasek
Cytat
a. <div class="title">Nagłówek</div>
b. <h2>Nagłówek</h2>


tak ale jak chcę nadać inny wygląd h2 a chcę też gdzieś indziej użyć h2 ale znów z innym wyglądem (taka fantazja tongue.gif ) to dalej będzie

  1. <h2 id="identyfikator">Nagłówek</h2>


więc pisania tyle samo smile.gif Cóż nie ma wystarczającej ilości nagłówków h rolleyes.gif
Co do strony chyba zbyt jaskrawa jak dla mnie, lokalizacja tel/fax ... trochę za wysoko i niektóre powtórzone są, złe ścieżki do obrazków sprawdź w IE 6 nie wyświetlają się mapa, poczta,...
wujko_thc
Cytat(webasek @ 13.10.2008, 10:39:48 ) *
tak ale jak chcę nadać inny wygląd h2 a chcę też gdzieś indziej użyć h2 ale znów z innym wyglądem (taka fantazja tongue.gif ) to dalej będzie

  1. <h2 id="identyfikator">Nagłówek</h2>


więc pisania tyle samo smile.gif Cóż nie ma wystarczającej ilości nagłówków h rolleyes.gif

ale w tym innym miejscu Twoj nagłowek jest zapewne zawarty w innym elemencie, wiec w css odwolujesz sie

  1. div#jakis h2
  2. div#jakis2 h2


tak wiec w html mimo wszysko masz mniej pisania, am I right ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.