Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL] order by nie działa jak powinien
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
fajnykoles
Witam mam takie pytanie bo urwą mi głowę jeżeli nie dowiem się o co chodzi

MAm tabele jakąś tam i pole 'kraj'. Jest tam dużo wpisów o rozpiętości od A-Z. Kiedy wywołuje zwykły 

"SELECT * from firma order by kraj asc/desc"

dla desc - zaczyna od "włochy"
dla asc - zaczyba od "Malediwy" powinien od "A%" ? 

początkowo kolumna była typ text zmieniłem na varchar ale też nie chce działać. Mam więc pytanie czy mogłem coś walnąć przy insertach ? Na localhoscie działa wporządku tylko tam wyczyściłem wszystko i zaimportowałem sobie niepełne dane z bazy, na serwerze nie jest to już takie ładne i tam niebardzo chce to działać

Czy ktoś może mieć chociaż jakiś szczątkowy pomysł jak to rozwiązać ?
nowotny
Pokaż zawartość tych rekordów z krajami na 'A', na przykład...
fajnykoles
id | nazwa_wyswietlana | nazwa | opis aktywna | termin | rodzaj_transportu | cena | hotel | standard_hotelu | priorytet | dlugosc | obrazek_1 | obrazek_2 | obrazek_3 | kraj | miasto | wyzywienie | rodzaj_wyjazdu | wylot waluta | zakwaterowanie | biuro_podrozy

13986 | Albania - tygodniowa wyprawa | Albania - Logos Tour | <p>Tydzień w trochę zapomnianym kraju, gdzie kul... | tak | 1209333600 | samolot | 4350.00 | 2 | 8 | 13986_obrazek_1.jpg | Albania | HB - śniadania i ob objazd | PLN | Logos Tour

13987 | Albania - tygodniowa wyprawa | Albania - Logos Tour_k1 | <p>Tydzień w trochę zapomnianym kraju, gdzie kul... | tak  | 1214172000 | samolot | 4350.00 | 0 |  8 | 13986_obrazek_1.jpg | Albania | objazd | PLN Logos Tour |

1379 | Argentyna - Urugwaj - Brazylia | Argentyna - Urugwaj- Brazylia | <p><strong>Dzień 1 </strong>Zbi&oacute;rka na lot... | tak | 1230332400 | samolot | 10860.00 | 3/4* | 0 |11 | 1379_obrazek_1.jpg | Argentyna | BB - śniadania | objazd | Warszawa | PLN | Logos Travel
nevt
w strukturze którą pokazałeś kraj jest polem nr 15 - a w danych przykładowych polem nr 12 ... nie pomieszały ci się przypadkiem kolumny przy przenoszeniu bazy ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.