Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Domyślna wartość tablicy...
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
bogdan89
Witam...
mam taki problem:
potrzebuje nadać domyślną wartość tablicy dla każdego, dowolnego klucza...

pewnie temat jest prosty, ale juz od pół godziny siedze i przeszukuje manual i forum:
chodzi przede wszystkim o takie cos:
  1. <?php
  2. $tablica = "Jakas tresc";
  3.  
  4. echo $tablice['title']; //chce zeby zwrocilo: Jakas tresc
  5. ?>


problem moj polega na tym, ze wartosci przydzielam dynamicznie... wiec raz w tej zmiennej bedzie tablica, a innym razem string...

prosze o pomoc smile.gif
Daimos
musisz sprawdzac w takim razie czy zmienna jest tablica is_array" title="Zobacz w manualu PHP" target="_manual, albo zwyczajnie, czy jest pusta i wtedy ja przypisac pod ustalona wczesniej zmienna
qrees
Cytat(bogdan89 @ 15.01.2008, 16:01:41 ) *
Witam...
mam taki problem:
potrzebuje nadać domyślną wartość tablicy dla każdego, dowolnego klucza...

pewnie temat jest prosty, ale juz od pół godziny siedze i przeszukuje manual i forum:
chodzi przede wszystkim o takie cos:
  1. <?php
  2. $tablica = &#092;"Jakas tresc\";
  3.  
  4. echo $tablice['title']; //chce zeby zwrocilo: Jakas tresc
  5. ?>


problem moj polega na tym, ze wartosci przydzielam dynamicznie... wiec raz w tej zmiennej bedzie tablica, a innym razem string...

prosze o pomoc smile.gif

A nie możesz stosować kilku zmiennych? Stosowanie jednej zmiennej raz jako tablicy raz jako stringa jest... głupie... Ponadto, zmienna ma taką wartość jaką na nią przypiszesz... Jak nic na nią nie przypiszesz, to nie ma żadnej wartości. Na początku przypisuj po prostu jakąś domyślną wartość, a potem w programie możesz ją sobie zmieniać (od tego są zmienne...). Jak nie zmienisz, to wypisze się ta początkowa wartość.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.