Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php] Co widać a co nie ?
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
nupek
witam

proste pytanie czy można przejrzeć komuś cały plik php ?

Np. jakbym miał plik blabla.php a w nim byłoby:

  1. Strona w budowie !

  1. <?php
  2. Moje największe tajemnice
  3. ?>


i teraz widoczne jest tylko "Strona w budowie bo reszta jest w <?php - ?>, ale czy pomimo tego ktoś może to zobaczyć ?
Pytam bo u siebie mam np. wpisane dane do połączenia z bazą danych MySQL, jeżeli każdy może to zobaczyć (bez włamywania się na serwer) to proszę o wskazówki jak to ukryć, aby dane połączenia się z bazą danych były bezpieczne.


Pozdrawiam
RubiX
Przeglądarka i funkcja pokaż źródło widzi tylko komentarze i elementy html kodu php nie pokazuje
krupek
Cytat(nupek @ 13.01.2008, 18:55:58 ) *
Pytam bo u siebie mam np. wpisane dane do połączenia z bazą danych MySQL, jeżeli każdy może to zobaczyć (bez włamywania się na serwer) to proszę o wskazówki jak to ukryć, aby dane połączenia się z bazą danych były bezpieczne.


Ja dane trzymam w plikach *.ini które później includuję ( oczywiście w .htaccess są odpowiednio zabezpieczone ). Niemniej standardowe rozwiązanie które stosujesz ( umieszczenie danych w kodzie ) jest równie skuteczne i nie masz się o co martwić winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.