Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [CSS] text-align "nie współpracuje"
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
killedbill
Witam!
Mam takowy problem. Mam klasę w css:
.textright { text-align: right; }

...i taki kod w pliku html:
<span class="textright"> Jakiś tekst </span>

...i nie działa wyrównanie do prawej (ten span jest w divie). Dopiero jeśli wpiszę tak:
<span style="text-align: right;">Tekst</span>
...to wszystko działa. Nie rozumiem, dlaczego nie mogę wywołać czegoś takiego z pliku CSS? Jaka może być tego przyczyna?
simperium
a dobrze wpisałeś wszystko co tam związane z CSSem? (czyli w nagłówku), wszystkie znaki dobrze pozamykałeś? dobrze ustawiłeś średniki, przecinki i cytaty? bo to mógł być problem
grzesiek_g
Jakbyś dał linka do strony to byłoby łatwiej, ale na oko wygląda to, że któryś z nadrzędnych styli jest ważniejszy w hierarchi, działa jak wpiszesz span="style:.... dlatego, że styl ustalony w atrybucie style jest najważniejszy, chyba że gdzieś jest jeszcze dodane !important to sprawa się komplikuje.
killedbill
Cytat(simperium @ 12.01.2008, 19:06:40 ) *
a dobrze wpisałeś wszystko co tam związane z CSSem? (czyli w nagłówku), wszystkie znaki dobrze pozamykałeś? dobrze ustawiłeś średniki, przecinki i cytaty? bo to mógł być problem

Oprócz pozycjonowania do prawej tekst miał być jeszcze czerwony i był, więc ze ścieżkami wszystko ok.


Cytat(grzesiek_g @ 12.01.2008, 20:05:36 ) *
Jakbyś dał linka do strony to byłoby łatwiej, ale na oko wygląda to, że któryś z nadrzędnych styli jest ważniejszy w hierarchi, działa jak wpiszesz span="style:.... dlatego, że styl ustalony w atrybucie style jest najważniejszy, chyba że gdzieś jest jeszcze dodane !important to sprawa się komplikuje.

Nadrzędny jest div, w którym jest ten span, ale w żadnym z nadrzędnych nie ustaliłem pozycjonowania... A strona to dość duży projekt, bo nowa strona mojej szkoły, nad którą ślęczę już dość długi czas. Spory na razie tam bałaganik i nie chciałbym się ty chwalić przed czasem wstydnis.gif , ale już nie daleko do końca prac.

W sumie poradziłem sobie już z tym stosując, zamiast spana, <p class="nazwa"> i działa. Nie wiem tylko nadal, dlaczego ani span, ani div z tą klasą nie chciał współpracować. dry.gif
Dzięki za odzew.
grzesiek_g
Prawdopodobnie dlatego nie chciał współpracować, że div miał gdzieś wyżej nadane float i nie nadaną szerokość, wtedy nie rozciągnie się na całą szerokość bloku nadrzędnego. Span jako element liniowy rozciąga się zawsze razem z zawartością, chyba, że w css nakażemy mu zmianę zachowań. Ponieważ prawdopodobnie nie miałeś gdzieś napisanego wyżej floatowania p to ładnie rozciągnął ci się na całą szerokość bloku nadrzędnego.
Polecam przeglądarkę i dodatek Firebug, ładnie wizualizuje granice elementów, można szybko sprawdzić kilka kombinacji styli a zmiany pokazywane są "w locie".
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.