Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [klasa][php5] identificationNumbers 1.0
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Cysiaczek
Witam,

Zazwyczaj umieszczam takie rzeczy w gotowych rozwiązaniach, ale formuła tamtego działu nie uwzględnia możliwości oceny.
Oddaję zatem poprawioną wersję walidatora PESEL z dodatkowymi walidatorami dla NIP i REGON. Uważam, że ten kod nie posiada błędów merytorycznych, czego nie mogę powiedzieć o wielu rozwiązaniach w internecie, gdzie nawet gotowe kalkulatory zawierają błędy.
Nazwa może mało przebojowa - przyznaję, ale nie miałem innego pomysłu ;p

--edit

identificationNumbers 1.0
identificationNumbers 1.1

Pozdrawiam.

p.s.
To jest biblioteka, a nie gotowy program
aiv
A jak tam PESEL 00000000000? smile.gif

Co do oceny:
Kod ładny (ale w takich klasach dużo go nie ma smile.gif

Pod kątem merytorycznym sprawdzę z domu.
Cysiaczek
00000000000 nie przejdzie walidacji, bo ma złą datę urodzenia. Myślę, że to wystarczy smile.gif
aiv
Cytat(Cysiaczek @ 7.01.2008, 16:30:05 ) *
00000000000 nie przejdzie walidacji, bo ma złą datę urodzenia. Myślę, że to wystarczy smile.gif


Wystarczy smile.gif
Wieczorem odnajdę moje stare JS'y które pisałem na zlecenie firmy zajmującej się analizą i walidacją dokumentów to zobaczę do końca PESEL i sprawdze pozostałe validatory.
Cysiaczek
@aiv - To by było miłe smile.gif Nigdy nie wiadomo, gdzie jakiś bug się zagnieździ. Tak na marginesie, to jak masz gdzieś jakiś tutek jak można rozpoznać województwo w numerze REGON, to będę wdzięczny, bo szczerze mówiąc, to jak zobaczyłem ten burdel, to mi się odechciało ;p

Pozdrawiam.
aiv
NIP: Ok. Mile zaskoczenie z kodami urzędów. Nie wiem czemu ale ja w specyfikacji validatora miałem podane, że żadna z pierwszych trzech cyfr != 0.
PESEL: To już rozmawialiśmy. Ok.
REGON: 000000000 dla v9 i v14 smile.gif,
Co do regionów rejestracyjnych, to jest w tej numeracji taki bałagan, że nie ma możliwosci okreslić ze 100% pewnością gdzie ktoś dokonał nowej rejestracji. Jedyne co stosowaliśmy ale to bardziej żeby pokazać,że działa to:
"prefiks 00 niewiadomo gdzie ale bardzo dawno temu smile.gif
prefiksy 01, 03 ... 97 numer województwa przed rokiem 1999
prefiksy 02, 04 ... 32 numer nowego województwa po 01.01.1999
prefiksy 34, 36 ... 98 nie wiadomo gdzie, ale niedawno."
Cysiaczek
Właśnie - ten sam tekst znalazłem i zwątpiłem ;p
Co do tych nieszczęsnych zer - poprawię to smile.gif

Dzięki i pozdrawiam.

--edit
Dodałem nową wersję
identificationNumbers 1.1
.radex
Bardzo fajna klasa winksmiley.jpg Skoro już się nazywa identificationNumbers, to mógłyś zrobić także inne kody identyfikacyjne - niekoniecznie związane z ludźmi. Chociażby ISBN - implementacja bardzo łatwa, masz chociażby na wiki.

EDIT: Tutaj masz pomocną stronę - http://wipos.p.lodz.pl/zylla/ut/programy.html , może Ci się przyda.
Cysiaczek
Uhum smile.gif
Właśnie z tej strony korzystałem. Inne numery pewnie zrobię, tylko na razie nie mam na to czasu.
Pozdrawiam.
Vielta
Bardzo użyteczna i przydatna klasa. Przydała by się jeszcze możliwość sprawdzania kodu pocztowego czy jest poprawny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.