Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Znajdź kolegów z wojska
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
1010
Serwis służący do szukania dawnych wojskowych kolegów:

www.nasz-pobor.pl
devnul
z całym kurde szacunkiem ale to bezczelny plagiat naszej klasy. wysililibyście się chłopaki troche a nie tylko klony. Chociaz nazwe mogliscie jakąś oryginalniejszą wymyslić (nasza kompania?) ehh
-10/10 (tak minus to nie pomyłka) za brak twórczości
starach
Ładnie zgrane tło z topem, czytelna, ale
EE -> http://validator.w3.org/check?uri=http://www.nasz-pobor.pl/
OK -> http://jigsaw.w3.org/css-validator/validat....nasz-pobor.pl/

4.5/10
-1 Za użycie PhpBB mimo iż integracja wydaje się być poprawna
-2 Za kodowanie
-2 Za zerżnięcie z nasza-klasa
-0.5 Bo mam zły humor tongue.gif

devnul: Nie przesadzaj. Przecież chyba powinniśmy oceniać wykonanie strony przede wszystkim. Jakby wszedł tutaj przedstawiciel allegro to byś my wystawił -100 ? -10 za ksero Ebay'a, a -90 za wykonanie winksmiley.jpg
trucksweb
wstydnis.gif tez mialem podoby pomysl, nawet zrobilem juz projekt graficzny (calkiem ladny i odmienny od nasz-klasa), ale zostal tylko projektem


ps. dla mnie to nasza-klasa jest plagiatem amerykanskich serwisow, ktore dzialaja w sieci juz od 7lat.
Dziciaki skopiowaly pomysl i przeniesli do polski zmieniajac lekko nazwe.

ps2. nie lubie tego serwisu dry.gif
devnul
@orglee jakby przyszedł przedstawiciel allegro to ocene by dostał równie sprawiedliwą. sklonowali cos o czym w polsce słyszał może 1 polak na milion w owym czasie, zrobili to w odpowiednim czasie i nie rżneli pomysłu po całości (widzisz nie zrobili nazwy espezedaj.pl tylko wymyślili coś własnego - twórczego, na co kolegi 1010 stać nie było, bo próbuje w kiepski sposób grzać tyłek przy naszej klasie - gdyby to był sam pomysł na formę - ok - gdyby była to sama nazwa - ok - ale jest to jedno i drugie - więc co tak narpawdę własnego wymyślił? podejżewam że na nk są juz "klasy" poświęcone "poborom" tak jak i innym dziedzinom życia nei związanym ze szkołą/uczelnią). Pozatym jak sam widzisz nawet klona pożądnie nie zrobiono. Bo niby jak serwis pomaga mi kogoś znaleźć - nawet przy nie najlepiej zorganizowanej pod tym względem nk wypada tragicznie.

Dla mnie porażka. I więcej tłumaczył nie będę.

@trucksweb miałeś pomysł to czemu go nie zrealizowałes - skoro te serwisy tyle istnieją i nk jest nędznym plagaitem (nie mówie że nie - aczkolwiek zlokalizowanym lokalnie i nie bezczelną kopią nazwy, hasła i pomysłu w jednym). Zawsze pionier na lokalnym rynku dostaje po dupie (nie ważne czy jest kopią zagranicznego serwisu czy oryginalnym pomysłem) a zaraz potem znajduje się tysiąć innych klonów tego włąśnie klona (o ile odniesie jakiś najdrobniejszy nawet sukces). Co jest z wami. Nie można naprawde wymyślić czegoś bardziej twórczego? Albo chociaż samemu spróbować coś zagrabanicznego, coś czego u nas nie ma? a nie tylko żerować na tym że komuś tu się udało i starać się ogrzać w jego blasku.

//sory - troche mnie poniosło
starach
Ok to skończę już OT który na dobrą sprawę sam zacząłem następującymi przemyśleniami ( kurcze jakie mądre słowo )
1. nasz-klasa to kiepska imitacja serwisu zagranicznego
2. nasz-pobor to kiepska imitacja imitacji serwisu zagranicznego
3. devnul mnie przekonał rzeczowymi argumentami do swojego zdania i uważam że ma rację
Sadu2
Cytat(trucksweb @ 4.01.2008, 00:54:56 ) *
wstydnis.gif tez mialem podoby pomysl, nawet zrobilem juz projekt graficzny (calkiem ladny i odmienny od nasz-klasa), ale zostal tylko projektem
ps. dla mnie to nasza-klasa jest plagiatem amerykanskich serwisow, ktore dzialaja w sieci juz od 7lat.
Dziciaki skopiowaly pomysl i przeniesli do polski zmieniajac lekko nazwe.

ps2. nie lubie tego serwisu dry.gif



Przenieśli i zrobili kase tongue.gif Też nie lubie tego serwisu. Z tego względu że za dużo sie naczytałem ile "zarobili" na naszej klasie.

BTW: Jeśli chodzi o stronke, to mi sie wcale wygląd nie podoba. Ale to tylko moje zdanie.

4/10

Pozdrawiam
CrazyProgrammer
Pomysł może i dobry, ale jeśli ma być choćby zbliżony do NaszejKlasy ...
to 'troszkę' mało powiedziane mu brakuje.
I jakoś design strony nie kusi mnie do skorzystania z serwisu, jakoś to nie budzi mojego zaufania.

Z zamierzenia miało być pewnie super....
ale jeśli miało by to ruszyć i mieć podstawę egzystencji to admina tego serwisu
(czyt. programisty php, grafika, etc) czeka dużo pracy.
sztosz
A ja się zastanawiałem kiedy coś takiego się w końcu pojawi i le takich serwisów powstanie.

Oceniając to masz mnóstwo punktów karnych :/ -10 za to że Zen'y Creative'a są podobne do iPodów. Kolejne -10 za to że Juiced jest marnym klonem NFS Underground. -50 za to reprezentacja Holandii lata w pomarańczowych wdziankach a Turcja należy do Europy mimo że przemianowali Konstantynopol na Istambuł.

A tak na serio to się zastanawiam czy części z Was szanownych forumowiczów zwyczajnie nie zaczęło odbijać na punkcie klonów, praw autorskich, plagiatów etc...

Jeżeli jest dobry pomysł, a rynek chętnie przyjmie zmodyfikowany do konkretnych potrzeb "klon" to należy tego "klona" zrobić aby zaspokoić tzw "Popular Demand". Mnie bardzo cieszy np. mnogość dystrybucji GNU/Linuxa i bardzo chętnie zarejestruje się na http://www.nasz-pobor.pl

Nie do końca podoba mi się konieczność podawania imienia i nazwiska a tym bardziej daty urodzenia, zdajesz sobie sprawę że obowiązuje cię teraz ustawa o ochronie danych osobowych? Chyba tak skoro coś o tym jest w regulaminie. Pamiętaj że nie wolno sprzedawać ani udostępniać tych danych osobom trzecim bez wyraźnej zgody użytkownika (bo inaczej dobiorę ci się do kupra i serwis padnie winksmiley.jpg z przekąsem ale mówię serio!)

Błędy:
Cytat
Wystąpiły błędy:
- Wpisany numer jest nieprawidłowy.
- Zawartość pola nazwa nie może być większa niż 40 znaków.


Nazwa jednostki "Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki" mam pozbawić Tadzia czci i nazwiska, żeby zmieścić poprawną pełną nazwę? Do tego nie założę się ale przez cały czas jak tam byłem nie usłyszałem ani razu numeru tej jednostki ani nigdzie go nie widziałem, więc domniemywam ze nie ma numeru. Chyba że WSOWL należy traktować jako numer.
sticker
Obawiam sie że wszystkim jest nam wstyd że nie wykorzystaliśmy i tak nie orginalnego pomysłu naszej klasy (bo przecież w Polsce pomysł już był probowany wczesniej tyle że nie pamietam nazwy tamtego portalu) i dlatego sie czepiamy jej tak bardzo (poza tym jej kod śmierdzi studenckim phapem wiec dodatkowo +2 do irytacji )

Generalnie pomysł w miare(tylko target mały, dodatkowo nie ma tu nic czego nie ma i nie daloby sie zrobić na naszej klasy. Wydaje sie że bedzie niewypał ale życze powodzenia
kszychu
Pomijając wszystko inne, to jak na portal społecznościowy, wykluczasz na dzień dobry 50% użytkowników a ściślej użytkowniczki. IMHO kiepski pomysł.
sztosz
Niekoniecznie chybiony pomysł, tak samo jak portale motocyklistów teoretycznie wykluczają tych nie posiadających motorów, czy tak społeczności Linuxowe teoretycznie wykluczają fan boyów Windowsa, tak samo ta strona tylko teoretycznie wyklucza kobiety.
skali
ja wiem jedno (oczywiscie to jest moje zdanie tongue.gif )... nasza-klasa to jeden wielki BOOOM ktory sie za jakis czas skonczy. nie lubie tego serwisu ale zarejstrowalem sie, znalazlem kontakt do kumpli i mowie naszej-klasie - papa... od czasu do czasu wchodze zobaczyc czy ktos sie nie dopisal... koniec (i z reszta pewnie bedzie podobnie) smile.gif
Speedy
Cytat(kszychu @ 4.01.2008, 12:23:13 ) *
Pomijając wszystko inne, to jak na portal społecznościowy, wykluczasz na dzień dobry 50% użytkowników a ściślej użytkowniczki. IMHO kiepski pomysł.


Trzeba było założyć stronę nasze-wojsko.pl, to target byłby szerszy. Dlaczego tylko poborowi mają się rejestrować? tongue.gif

Swoją drogą, ja i zapewne wiele innych osób (bez względu na płeć) jest poza targetem, ponieważ w wojsku nie było i do wojska się nie wybiera winksmiley.jpg.
Poza tym, tworząc ten serwis zachęciłeś mnie do nauki - jego widok i nazwa podziałały na mnie wyjątkowo stymulująco biggrin.gif. W wojsku już czekają na odstrzał ze studiów ohmy.gif.

Sądzę, że największym fenomenem i tak może być trochę inny serwis... winksmiley.jpg

trucksweb
Cytat
miałeś pomysł to czemu go nie zrealizowałes

czemu ? nie wiem czemu, moze mialem wtedy inne zadanie albo nie mialem czasu.

Powiem jednak, ze nie zaluje ze nie meczylem sie nad takim serwisem. Jeszcze rok i znajdzie sie cos lepszego a serwisy typu nk przestana byc zauwazalne.
mysz0n
Cytat(trucksweb @ 14.01.2008, 00:22:07 ) *
Jeszcze rok i znajdzie sie cos lepszego a serwisy typu nk przestana byc zauwazalne.


i za ten rok zaczna być zauważalne serwisy jakiego typu questionmark.gif
sobstel
nawet konkurencja już jest http://koledzyzwojska.pl/ , choć wykonanie wcale nie lepsze.
bartg
Ta, strona ładna ale po co to komu?

Zaraz chyba zrobie nasza-parafia.pl. W stylu dopisz się do parafii jako ksiądz haha.gif hah. nasze-województwo, nasze-miasto i ile jeszcze?
punkomuzykant
bartq strona wcale ładna nie jest smile.gif
A co do tych pytań to byłeś w wojsku ? pewnie nie i dlatego nie zrozumiesz.
colinQ
taka NaszaKlasa dla wojaków smile.gif

Grafika - lipa.

Walidacja - (Failed validation, 110 Errors) validator

Biedne menu.


3/10

to 3: za pomysł z wojskiem, bo faktycznie fajnie jest znaleźć kolegów z wojska, ale jak dla mnie to to powstało zbyt szybko po naszej klasie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.