Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 3d z PHP
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
ant1dot
Oto 3 projekty z zakresu prac nad 3d w php naturalnie przy użyciu gd2:
Funkcje 3d
Powierzchnie 3d
Scena 3d

proszę o opinie, krytyczne komentarze, a nadewszystko o nowe pomysły .... bo po obejrzeniu będzie ich sporoooo .... winksmiley.jpg
kicaj
No gratuluje!
ant1dot
poprawiłem ośki obrotu, ale akurat x był dobry;

nie opisałem też właściwie czym są te x y i z
to są obroty względem tych osi gdzie x poziomo w prawo y pionowo w dół a z prostopadle do ekranu

Co do skryptu, to mi nie działa, ale te obrazki mają śmieszne kolory winksmiley.jpg, pytanie w czym to jest napisane i pod jaką przeglądarką działa? chyba że nie mam cierpliwości do tego skryptu :/
devnul
zapomniałem dodać że strony nazwane modelX trzeba odswierzyć - generują one poprostu obrazek.
Grafiki są generowane na podstawie plików 3dsMax'a i teorytycznie potrafią wygenerować dowolne obiekty. Kod jak już mówilem nie mój - kiedyś chciałem na jego podstawie zrobić plan miasta w 3d - ale projekt porzuciłem ze względu na inne bardziej dochodowe przedsięwzięcia
ant1dot
Takie generowanie 3d z 3dsMaxa może się przydać do złożonych obrazów wyświetlanych jednokrotnie ... a nie wiem do czego takie mogą służyć? Za długo to trwa, chyba że serwer wolno pracuje...

W jaki sposób generuje obraz na podstawie plików z 3dsMaxa?

Hmm bardziej dochodowe mówisz ..... interesujące, z czym to jest związane?
devnul
@ant1dot: czytaj uważnie "le projekt porzuciłem ze względu na inne bardziej dochodowe przedsięwzięcia" - co oznacza że inne niż zajmowanie się tym skryptem jak i klasą. pliki 3dsmaxa konwertowane są do postaci plików używanych przez biblioteke directX. Nie wiem czemu tak a nie inaczej. Powtarzam się (Ty zresztą też - zdublowałeś treść swojego posta): nie jest to moja biblioteka a jednego ze znajomych. A serwer faktycznie wolno pracuje. na lolaku czasu generowania są w granicach 0.05s do 0.01s
ant1dot
Dzięki, poprawiłem duplikację

Nie twierdziłem, że ...... .

Wracając do tematu, Php ma swoją bibliotekę 3d ale znalazłem tylko na linuxa, a ja mam Win, jak znajdę nazwę to ją wpiszę. Czy to ma wogóle przyszłość?
PHP i 3d? Do czego może służyć takie wolne generowanie obrazków? Jedyna zaleta że działa w każdej przeglądarce .... nawet operacje zawalają serwer.

znalazłem oryginał albo kopię tych obrazków generowanych 3dsMaxa: http://www.gorion.pl/page.php?ID=5
devnul
o widzisz i juz sobie przypomniałem. Przemek jest oczywiscie autorem skryptów. Do czego to może służyć. Ot choćby do tego o czym wcześniej wspomniałem. Generowanie map 3d (cos jak google pams tyle że z widokiem 3d) wyniki oczywiscie można cachowac. Zastosowań znalazło by się wiele. Kwestia inwencji twórczej.

//Edit: równie dobrze można zapytać na co komu Twoje rozwiązanie? winksmiley.jpg
ant1dot
smile.gif też się zastanawiam

Rysowanie funkcji jest bardzo przydatne np. na lekcji matematyki .... tylko ze teraz do czego ta matma służy ....

Właśnie o to chodzi, wiele zastosowań, dobra tylko jakie?

ja moge sobie rysować funkcję badać ich przebieg, jeżeli jest to funkcja jakiegoś zjawiska czy coś to mogę się sporo o tym dowiedzieć, ale tak nacodzień ....

na powierzchniach moge sobie rysować labirynty albo mapy do gier na silniku raycastera i patrzeć jak to będzie wyglądało,
albo wykresy - jakieś statystyki w 3d czy coś- choć tu odpalam excela i już... ale niektórzy go nie mają ... można się popisać

a na scenie? To było takie ćwiczenie ... aaa juz pamiętam, to z dedykacją dla kobiet chcących ćwiczyć swoją wyobraźnię przestrzenną, wiele kobiet ma z tym ogromne trudności, polecam pokazać koleżankom winksmiley.jpg

Albo jakąś ciekawą grę zaprogramować, np z wizualizacją przestrzeni w 3d, bo np trzeba oblukać pole przed bitwą i zbadać gdzie ustawić łuczników, konnice, gdzie się schować ...
devnul
więc sam widzisz że rozwiązań jest wiele. To samo potrafi klasa Przemka - tyle że jest wzbogacona o tekstury itp - wystarczy tylko oprogramować równania i inne rzeczy (więc nie bezpośrednio związane z 3d) i także je wyświetli winksmiley.jpg
ant1dot
Różnica jest tylko w czasie generowania obrazu.

A mi ciągle chodzi o to że diabeł tkwi w szczegółach :/

Jakie równania, jakie zastosowania
devnul
jeja, chłopie, czepiasz się jak nie powiem co, chociażby takie równania jakie wykorzystujesz do generowania swoich funkcji 3d.
Skończmy może już tą dyskusję, która nic nowego nie wnosi.
Pozdrawiam
ant1dot
Może już jutro .... smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.