Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: php & ionCube, a MySQL
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
sdr
Witam,

Pytałem już o to na pewnym forum, szukałem na Google, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi, więc spróbuję teraz tutaj smile.gif Sprawa wygląda następująco:

Piszę dużego CMS'a na sprzedaż i zamierzam zabezpieczyć jego źródła ionCube'm. Czy jeżeli tak zabezpieczone skrypty wykorzystują do działania bazę MySQL (standardowo, czyli tylko do przechowywania danych) to ja albo klient musimy zakupić licencję komercyjną MySQL czy też nie? CMS w założeniach ma wspierać obsługę MySQL oraz PostgreSQL i wiem, że z Postgresem nie będzie problemu - zastanawiam się jedynie co z tym nieszczęsnym MySQL'em dry.gif Ktoś coś wie na ten temat? A może ktoś już próbował w ten sposób?

I pytanie extra biggrin.gif Ma jakieś znaczenie fakt gdzie klient będzie wykorzystywał CMS (na zwykłym koncie na serwerze współdzielonym czy też na dedyku)?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
devnul
licencji kupować nie trzeba - mysql jest otwartym systemem bazodanowym a co za tym idzie wolnym do wszelkiego użytku wersja płatna różni się tym od darmowej że otrzymujesz do niej wsparcie techniczne producenta. Co do hostingu to bez znaczenia byle by obsługiwał ionCube Loadera - no chyba że piszesz totalnie zasobożerny system to wtedy raczej współdzielony hosting odpada.
sdr
OK, dzięki za opinię smile.gif

Cytat(devnul @ 23.10.2007, 16:15:35 ) *
Co do hostingu to bez znaczenia byle by obsługiwał ionCube Loadera - no chyba że piszesz totalnie zasobożerny system to wtedy raczej współdzielony hosting odpada.


Tutaj akurat bardziej chodziło mi o różnicę w położeniu klienta w sytuacji kiedy tylko 'wynajmuje' powierzchnię na maszynie, a kiedy jest jej rzeczywistym właścicielem i to on 'stawia' serwer MySQL. Gdzieś wyczytałem, że to ma znaczenie. No, ale mniejsza... CMS nie będzie pochłaniał wielkich ilości zasobów - zależy mi, aby właśnie mógł pracować głównie na kontach typu 'shared hosting'.

Prosiłbym jeszcze o wypowiedzi innych osób. Warto poznać różne punkty widzenia. W końcu w grę wchodzi złamanie (lub nie) postanowień licencji, czego chciałbym uniknąć biggrin.gif
devnul
http://www.mysql.com/company/legal/licensing/ tu jest wszystko wyjaśnione
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.