Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Vista x64 IIS7.0 PHP
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > IIS
buberbuber
Witam, prosze o pomoc w skonfigurowaniu Visty w taki sposob, abym mogl uruchamiac skrypty php w przegladarce internetowej.
Posiadam Vista Ultimate x64.
askone
Witam

Jako nowy użytkownik tego forum i dodatkowo początkujący user w sprawach konfiguracji serwera www prosze o pomoc dokładnie w tej samej sprawie jak przedmówca.

Próbowałem juz wielu różnych sposobów uruchomienia przetwarzania plików php i niestety bez skutków. W pliku php.ini mam wprowadzone zmiany cgi.redirect_force=0 w iis_manager->mapowanie usług->*.php c:\php\php-cgi.exe

Błąd jest cały czas ten sam HTTP error 502.2 Bad Gateway...

Proszę o pomoc

ps. Mam Windows Vista Premium, IIS 7.0, PHP 5.2.4
Maksymus007
robisz dokladnie to co mozesz znalesc w googlach, jedyna zmiana to wchodzisz do Application Pools -> DefaultAppPool, Advanced Settings -> Enable 32 Bit Applications -> True i bedzie smigac jako ISAPI smile.gif
asz
Na Windows Vista
**************

Pobieranie i konfiguracja PHP 5.2.5
****************************
1. Tworzysz katalog np. C:\PHP5.
2. Pobierasz php-5.2.5-Win32.zip ze strony http://www.php.net/get/php-5.2.5-Win32.zip/from/a/mirror.
3. Rozpakowujesz php-5.2.5-Win32.zip do katalogu C:\PHP5.
4. Kopiujesz plik php.ini-recommended do %SystemRoot% i zmieniasz jego nazwę na php.ini.
5. Edytujesz ten plik tj. %SystemRoot%\php.ini.
6. Zmieniasz nastepujące dyrektywy:
- doc_dir = na doc_dir = "C:\Inetpub\wwwroot", czyli na katalog główny serwera WWW - IIS 7.0.
- extension_dir = "./" na extension_dir = "C:\PHP5\ext", czyli na katalog z rozszerzeniami PHP5 (będzie potrzebne, jak będziesz miał do czynienia z bazami danych z poziomu skryptów PHP).

+ Dla CGI, musisz ustawić: ;cgi_force = 1 na cgi_force = 0. Ten opis dotyczy modułu ISAPI.

7. Zapisujesz zmiany (Alt + F4).

Instalacja i konfiguracja IIS 7.0
*************************
1. Wybierasz kombinację Windows + R, w polu Otwórz okna dialogowego Uruchom wpisujesz komendę control appwiz.cpl,,2, a następnie klikasz OK.
2. Po chwili pojawi się okno dialogowe Funkcje systemu Windows, w którym należy rozwinąć po kolei węzły:
- Intenetowe usługi informacyjne,
- Usługi WWW,
- Funkcje tworzenia aplikacji, a następnie zaznaczyć opcję tj. o nazwie Rozszerzenia ISAPI.
3. Po kliknięciu przycisku OK rozpoczyna się konfigurowanie domyślnych i wybranych funkcji, które może potrwać kilka minut.
4. Uruchom konsolę Menedżer usług IIS np. za pomocą komendy: inetmgr.
5. Kliknij dwukrotnie węzeł komputera lokalnego w lewym panelu Połączenia, następnie katalog Witryny sieci Web a na końcu witrynę Default Web Site.
6. W środkowej części Menedżera usług IIS (Dom Default Web Site) przejdź do sekcji IIS i dwukrotnie kliknij ikonę Mapowania obsługi.
7. W prawym panelu Akcje należy wybrać drugą od góry akcję tj. Dodaj mapę skryptu…, aby otworzyć okno dialogowe o takiej samej nazwie. W tym oknie dialogowym, należy wpisać:
- w pole tekstowe Ścieżka żądania: wartość *.php,
- w pole tekstowe Wykonywalny: wartość C:\PHP5\php5isapi.dll, czyli pełną ścieżkę do pliku z rozszerzeniem ISAPI,
- w polu tekstowym Nazwa: wartość PHP5 ISAPI (lub dowolną).
8. Kliknij OK a następnie Tak (w oknie informacyjnym Dodaj mapę skryptu).
9. W lewym panelu Połączenia kliknij dwukrotnie witrynę Default Web Site.
10. W środkowym panelu przejdź do sekcji o nazwie IIS i dwukrotnie kliknij ikonę Dokument domyślny.
11. W środkowym panelu wyświetlone zostaną nazwy dokumentów według ważności. W polu tekstowym Nazwy plików należy wpisać (jako pierwszy) nazwę pliku index.php, a w prawym panelu Akcje kliknąć akcję Zastosuj.
12.Zamknij okno programu Menedżer usług IIS.
13. Stwórz sobi plik np. test.php z zawartością <?php phpinfo(); ?> i wgraj go do katalogu głównego serwera tj. np. C:\Inetpub\wwwroot.
14. Uruchom przeglądarkę i wpisz http://localhost/test.php.
15. Powinna wyświetlić się strona z informacjami na temat środowiska PHP.

Napisz, czy Ci siępowiodło ;-)

P.S. Powyższy opis działa na Viście 32-bit. Myślę, że na Twojej 64-bit Viście też zadziała. Lokalizacja katalogów jest chyba taka sama.
cyberhak
Witam.

Myślę że prostszym sposobem jest użycie instrukcji z tej strony:

http://learn.iis.net/page.aspx/272/install...a-with-fastcgi/

Powodzenia.

Pozdrawiam.
asz
Cytat(cyberhak @ 8.03.2008, 22:19:37 ) *
Witam.

Myślę że prostszym sposobem jest użycie instrukcji z tej strony:

http://learn.iis.net/page.aspx/272/install...a-with-fastcgi/

Powodzenia.

Pozdrawiam.


Jak najbardziej. Tylko, że na podanej przez Ciebie stronie jest info o FascCGI i PHP. Natomiast w moim opisie jest step by step opisane nie tylko pobieranie PHP, ale także jego instalowanie i konfiguracja. Dodatkowo zaprezentowana została instalacja i konfiguracja IIS 7 oraz test PHP. Słowem tak, by wszystko działało smile.gif


BTW. Opisów instalacji i konfiguracji PHP 5 - IIS 7 jest w Internecie bardzo wiele. Można wybrać dowolny. Ja pokazałem akurat wersję z ISAPI. Mógłbym z CGI czy FastCGI. Możliwości i kombinacji jest naprawdę kilka.
trzeci.eu
wybaczcie, że odkopuje, ale sam się męczyłem z tym trochę i jest jedna bardzo ważna sprawa pod vista x64, a mianowicie trzeba włączyć możliwość uruchomiania przez iis 32 bitowych dodatków, czyli:

uruchomiamy cmd.exe jako administrator i wpisujemy:
Cytat
Cscript.exe c:\interpub\AdminScripts\adsutil.vbs SET W3SVC/AppPools/Enable32bitAppOnWin64 1


dopiero po tym zabiegu działa mi php5'ka (ta z opisu wyżej) na postawionym serwerze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.