Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Formularz z podformularzem
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
rafal_r1123
Witam, ma dwie tabele Pracownicy{Id_pracownika,Nazwisko,Imie} oraz produkcja obie tabele są w relacji jeden do wielu. Utworzyłem formularz z pod formularzem na formularzu znajdują się dane z tabeli pracownicy, gdzie nazwisko ustawiłem na rodzaj kombi we właściwościach pola nazwisko dodałem procedurę Poaktualizacji

Private Sub Nazwisko_AfterUpdate()
Me!Imie = Me!Nazwisko.Column(1)
Me.Refresh
End Sub


Po dodaniu tego zdarzenia przy wyborze nazwiska pole imię jest dobierane automatycznie. Teraz chciałbym aby po wybraniu nazwiska w polu kombi w podformularzu wyświetlane były pola przypisane danemu nazwisku. Jak powinno wyglądać takie zdarzenie?questionmark.gif

Proszę o pomoc . Pilne
spook
Na pewno można to rozwiązać na kilka sposobów. Oto jeden z nich. Musisz utworzyć niezwiązane pole kombi ze zdarzeniem Poaktualizacji:
Private Sub Nazwisko_AfterUpdate()
' Znajdź rekord, który pasuje do formantu.
Dim rs As Object

Set rs = Me.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[ID Pracownika] = " & Str(Nz(Me![Nazwisko], 0))
If Not rs.EOF Then Me.Bookmark = rs.Bookmark
End Sub
Generalnie kod ten wygeneruje sam Access. Podczas tworzenia pola kombi musisz wybrać opcję:
"Znajdź rekord w formularzu w oparciu o wartość wybrana przeze mnie w obiekcie pole kombi."

Poprzednią procedurę ->OUT
rafal_r1123
Dzięki za pomoc działa tak jak powinno.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.