Witam serdecznie,

Mam problem z jednym zapytaniem... otóż ponizej wkleje zapytanie które działa ale nie do konca tak jak powinno... problem w tym ze nie wiem czy uda się wykonac to zapytanie w jednym selekcie

  1. <?php
  2. $zapytanie = 
  3. SELECT f.nazwa AS nazwafirmy, f.opis_short AS opis_short, w.nazwa AS nazwawoj, m
    .nazwa AS nazwamiasta, kfk.kategoria AS kategoria, kfpk.podkategoria AS podkatego
    ria 
  4. FROM katalog k 
  5. LEFT JOIN anmemb an ON an.id = f.id 
  6. LEFT JOIN firmy f ON f.id = k.id 
  7. LEFT JOIN kf_kategorie kfk ON k.kat1=kfk.id_k 
  8. LEFT JOIN kf_podkategorie kfpk ON k.pod1=kfpk.id_pk 
  9. LEFT JOIN miasta m ON m.nr=f.miasto "; 
  10. $zapytanie .="LEFT JOIN wojewodztwa w ON f.wojewodztwo = w.nr "; 
  11. if($idkat==NULL) { $zapytanie .="WHERE (k.pod1='" . $idpodkat . "' OR k.pod2='" . $idpodkat . "' OR k.pod3='" . $idpodkat . "') "; } else { $zapytanie .="WHERE (k.kat1='" . $idkat . "' OR k.kat2='" . $idkat . "' OR k.kat3='" . $idkat . "') "; } 
  12. if($woj==NULL) { } else { $zapytanie .="AND f.wojewodztwo = '".$woj."' "; }
  13. ?>


Powyższe zapytanie wyswietla mi wyniki prawie tak jak tego potrzebuje...

Tabela katalog ma postać
id | kat1 | kat2 | kat3 |pod1 | pod2 | pod3

W zwiazku z tym wyciągam sobie np kat1 i łącze z tabelą kf_kategorie
Otrzymuje nazwe wlasnie tej kategorii... ale chciałbym otrzymać 3 nazwy tzn kat1 kat2 oraz kat3.

Czy to jest do zrobienia czy bede musial w zapytaniu stworzyc kolejne w ktorym zapytam tylko o nazwy tych kategorii z podkategoriami?
Innymi słowy jak wyciągnąć 3 nazwy kategorii z tabeli "kf_kategorie" (dla kat1, kat2 oraz kat3)?