Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] Newsletter
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
phpion
Witam,
chciałbym dać wam pod ocenę mój newsletter. Został on napisany ok. rok temu jako praca zaliczeniowa z przedmiotu Bazy Danych II. W sumie przez przypadek sobie o nim przypomniałem i chciałem go zaprezentować światu winksmiley.jpg oraz przyjąć krytykę oraz sugestie.

http://borg.ae.katowice.pl/~mplonka/newsle.../newsletter.php

Schemat bazy danych:
http://borg.ae.katowice.pl/~mplonka/newsle...baza_danych.png

Czym charakteryzuje się ten skrypt?
- możliwość zdefiniowania własnych szablonów, zarówno dla wersji tekstowej jak i html
- możliwość ustalenia kilku tytułów jak np. 'Aktualizacja strony internetowej' czy 'Nowy produkt w naszej ofercie'
- możliwość wysyłki maila w formie zwykłego tekstu lub w formie html
- ustalanie priorytetu wiadomości
- wysłanie newslettera do wybranych grup użytkowników
- po wejściu w dany adres mailowy wyświetlane są dane nt. mailingu wysłanego pod dany adres
- możliwość przypisania adresu do więcej niż 1 grupy
- pełne raporty nt. wysłanych maili (data, treść, odbiorcy, status)

Cechą wyróżniającą skrypt jest możliwość wstrzymania wysyłki w danym momencie. Wstrzymane mailingi mają w raportach status 'niezakończona' i w każdej chwili możnawysyłkę dokończyć. Podczas wysyłania na bieżąco widzimy pod jakie adresy zostaje wysyłany mail. Maile mogą być wysyłane paczkami do X odbiorców. Wysyłka odbywa się poprzez żądania do serwera wysyłane poprzez Ajax. Między kolejnymi żądaniami ustawione jest opóźnienie aby dać serwerowi chwilę oddechu winksmiley.jpg

Pozdrawiam: pion

PS: sama wysyłka maila została wyłączona więc fizycznie mailing nie jest wysyłany
PS2: proszę nie wpisywać wulgarnych danych smile.gif
PS3: wiem, że tabelki ale to było jakiś czas temu więc proszę tego nie wytykać bo mam tego świadomość winksmiley.jpg
acztery
do mnie maila nie wysłało :/ nie wiem czy to dlatego ze wersja testowa czy dlatego ze nie działa
NuLL
To forum.php.pl - my oceniamy kod PHP - a to czy sa tabelki czy div-y to akurat ma male znaczenie....
phpion
Cytat(acztery @ 24.08.2007, 16:31:06 ) *
do mnie maila nie wysłało :/ nie wiem czy to dlatego ze wersja testowa czy dlatego ze nie działa

Przecież napisałem, że fizyczna wysyłka została wyłączona...

Cytat(NuLL @ 24.08.2007, 16:37:33 ) *
To forum.php.pl - my oceniamy kod PHP - a to czy sa tabelki czy div-y to akurat ma male znaczenie....

Wybacz, ale kodu jest masa... Chciałbym abyście ocenili funkcjonalność i ogólnie wykonanie.
menic
Fajne smile.gif
phpion
I co ważne - działa smile.gif
SHiP
Podoba mi się. Całość czytelna i łatwa w obsłudze. Wygląda też nieźle. Jedna rzecz do jakiej mogę sie przyczepić to brak odnosnika do strony twórcy ikonek...
phpion
Dzięki za opinię. Co do ikonek - faktycznie, brak takowej informacji. Jeśli kiedykolwiek skrypt zostanie puszczony w świat to z pewnością takowa informacja zostanie dodana. Nie mam zamiaru przywłaszczać sobie czyjejś pracy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.