Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [CMS] EdicoLite - odchudzona wersja CMS'a
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Black-Berry
Proszę o uwagi i opinie na temat mojego systemu. Zainstalowane demo: http://www.berry.nazwa.pl/edico/edico_lite_demo/index.php.
Czy takie coś waszym zdaniem ma potencjał?
NuLL
To jakas reklama ? Mamy pare stron HTMLowych ogladac ?
strife
Cytat(NuLL @ 15.08.2007, 19:26:46 ) *
To jakas reklama ? Mamy pare stron HTMLowych ogladac ?


Kliknij w prawym górnym rogu "Logowanie".

Nie mniej jednak Black-Berry mogłeś napisać co dokładnie mamy oceniać na stronie. Z tego co widzę po zalogowaniu mogę zmienić treść na każdej z podstron, dla kogoś zielonego napewno będzie to łatwe i przyjemne, ale co jeśli będę chciał dodać więcej podstron? Z czego więc się składa ten cms, jaki jest link do panelu itp. Napisz co dokładnie mamy oceniać, rozwiń to, bo będę zmuszony potraktować to jako reklamę i zamknąć ten temat, a tego nie chcemy smile.gif
Black-Berry
1. To nie jest reklama - jakbym to chcial zareklamowac dodałbym w dziale "oferty" biggrin.gif

2. Sory, masz rację. Własciwie to chodzi mi o wasze opinie. Zastanawia mnie czy takie coś waszym zdaniem to przydatne narzędzie. Pod tym linkiem jest filmik który pokazuje jak dodawać podstrony: http://www.edico.pl/content.php?component=...t&content=2. Trochę pewnie tam prynudzam ale nagrywałem go z myslą o ludziach którzy nie znają się na PHP.
bim2
System fajny... prosty w obsłudze. Ciekawe jak z modułami smile.gif Co do Dodawania Nowej strony... mhh ciekawie rozwiązane chociaż trduno mi było zrozumiec jak to działa. System troche prosty. Nie widziałem tu downloadu itd. System raczej jako wizytówka firmy itd. winksmiley.jpg Zrobie coś takiego Cioci, bo prosiła.
http://www.berry.nazwa.pl/edico/edico_lite...ex.php?page=bim
EDIT: Cena mnie przeraziła ;|
Speedy
Inne płatne cmsy są droższe winksmiley.jpg.

Nie wczytywałem się dokładnie w tę stronę, ale dziwi mnie to, że na tym krótkim filmie jest pokazana manualna edycja plików. Obejrzałem go powierzchownie i nie wiem dokładnie, co to ma na celu, ale normalny użytkownik nie powinien się bawić w edytowanie plików. Powinien on mieć wszystko podane na tacy w admin panelu w przeglądarce, a nie grzebać gdzieś w plikach...
Black-Berry
@bim2 Dzięki za opinję. ( Jak chcesz to wyślę Ci demo bez edytorka tinyMCE bo taki mam pomysł na reklamę tego: "bez edytora za free" - jak się znasz na PHP to sobie tylko dodasz WYSWIG )
1. Jeśli chodzi o prostotę to rzeczywiście system ma w załozeniu obsługiwać proste wizytówki.
2. Co do ceny to oferta skierowana jest raczej dla biur reklamy itp. To ma na celu przyspieszać budowę stronki. Myślę, że jeśli jakaś firma wliczy sobie w koszty 200zł to raczej dużo na tym nie straci no a licencja na nieograniczoną ilość stron. (proszę o korektę jeśli się mylę). Jest oczywiście też kwestia supportu który chiałbym zapewnić.
Cytat(Speedy @ 15.08.2007, 21:53:06 ) *
Inne płatne cmsy są droższe winksmiley.jpg.Nie wczytywałem się dokładnie w tę stronę, ale dziwi mnie to, że na tym krótkim filmie jest pokazana manualna edycja plików. Obejrzałem go powierzchownie i nie wiem dokładnie, co to ma na celu, ale normalny użytkownik nie powinien się bawić w edytowanie plików. Powinien on mieć wszystko podane na tacy w admin panelu w przeglądarce, a nie grzebać gdzieś w plikach...
To filmik dla developerów - użytkownik nie musi grzebać w plikach.
toolmaniak
Hmmm, nie wiedziałem, że TinyMCE aż tyle kosztuje dry.gif angrysmiley.gif laugh.gif . No ale wracając do tematu, to CMS jest jak najbardziej w porządku, ale zgodnie z tym co powiedziałeś

Cytat
1. Jeśli chodzi o prostotę to rzeczywiście system ma w załozeniu obsługiwać proste wizytówki.


rzeczywiście mogą skorzystać z niego małe firmy które traktują swoją domenę jako wizytówkę własnej działalności, natomiast wortali już raczej nie obsłuży. Ale do takich prostych zastosowań myślę, że jest ok. Pozatym dzięki, bo właśnie chyba obudziłeś we mnie zwierze, i wróciły mi chęci do kończenia swojego własnego CMSka. Zobaczymy. W każdym razie wporzo.


P.S. A czy ma on jakieś poziomy uprzywilejowań dla róznych użytkowników z niego korzystających (nie mówię o gościu i adminie tylko coś pomiędzy, jakiś zwykły moderator coś takiego...?)
Black-Berry
Cytat(toolmaniak @ 15.08.2007, 22:11:25 ) *
P.S. A czy ma on jakieś poziomy uprzywilejowań dla róznych użytkowników z niego korzystających (nie mówię o gościu i adminie tylko coś pomiędzy, jakiś zwykły moderator coś takiego...?)
Nie, nie ma z tym, że ta wersja (Edico Lite) ma być maksymalnie prosta. Oprócz tego prostego systemiku ciągle piszę prawdziwego CMS'a (Edivco Profesional) który ma wszystko w tym tryby dostępu, wielojezyczność panel admina, backupy, proste forum, katalog produktów itp. Nie wiem ile mi z tym zejdzie ale napewno jak już skończę to dam do oceny smile.gif
Cytat(toolmaniak @ 15.08.2007, 22:11:25 ) *
Hmmm, nie wiedziałem, że TinyMCE aż tyle kosztuje dry.gif angrysmiley.gif laugh.gif
Heh... wiadomo, że jest za free smile.gif ale... coś jeść trzeba od czasu do czasu sad.gif . Zresztą sądząc po zainteresowaniu na allegro to chyba nie sprzedam ani jednej sztuki biggrin.gif:D Chyba mój skil sprzedawcy nie jest na najwyszym poziomie blink.gif
SHiP
A mi nie podobają sie linki typu winksmiley.jpg http://www.berry.nazwa.pl/edico/edico_lite...=nasza%20oferta możba by to zmienić... przynajmniej te %20 na jakis myslnik cyz kropke winksmiley.jpg

I ja tez nie czaje tego dodawania stron winksmiley.jpg nie moge tego znaleźć. Brakuje mi zwyklego, standardowego panelu administracyjnego gdzie miałbym edycje stron, zarządzanie uzytkownikami itd.(albo widocznego linku do niego smile.gif)
Black-Berry
Cytat(SHiP @ 16.08.2007, 10:45:36 ) *
A mi nie podobają sie linki typu winksmiley.jpg http://www.berry.nazwa.pl/edico/edico_lite...=nasza%20oferta możba by to zmienić... przynajmniej te %20 na jakis myslnik cyz kropke winksmiley.jpg

I ja tez nie czaje tego dodawania stron winksmiley.jpg nie moge tego znaleźć. Brakuje mi zwyklego, standardowego panelu administracyjnego gdzie miałbym edycje stron, zarządzanie uzytkownikami itd.(albo widocznego linku do niego smile.gif)

Co do linków - racja - w nowej wersji jakos to dopracuję. A Panel dodawania podstron raczej nie zdałby chyba egzminu... Co jeśli ktoś chce mieć flasha albo tak jak w tym demie używa graficznych przycisków (a zazwyczaj tak jest w wiekszosci przypadków). Podstrony generują się automatycznie jesli podasz nazwe strony za pomocą $_GET np index.php?page=nowa_1, page=nowa_2... page=nowa_n.
l0co
Analiza biznesowa:)
Zastanawiam się kto miałby być rzeczywistym odbiorcą tego systemu. Jeśli kierujesz go do firmy zajmującej się robieniem stron - to czy skoro muszą i tak zrobić layout i grzebać w kodzie strony, to czy nie mogliby już dokodować sobie tych html-i z zawartością poszczególnych podstron? Wieć raczej argumentowanie, że przyspiesza to robienie stron dla takiej firmy moim zdaniem nie jest sensowne. Zatem jedyne co zyskujemy, to zintegrowany edytor w ostatecznej wersji dla klienta. Teraz należałoby się zastanowić ile klient będzie chciał zapłacić za stronkę powiedzmy do kilku podstron (taka jest maksymalna skala rozwiązania) przy uwzględnieniu:
* pracy grafika nad wymyśleniem layoutu
* pracy webmastera nad pocięciem i zakodowaniem CSS
* kosztów CMS-a
No, więc ile ten klient będzie chciał ostatecznie za to zapłacić smile.gif ?
Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie i odpowiednio zadjustujesz ceny to być może uda Ci się wpasować w rynek i sprzedawać
acztery
jak dla mnie nawet jak na system w wersji LITLE system jest słaby. Myśle ze jedynymi klientami będą dzięcki które chcą mieć stronę 5 podstron i to wszystko. Jaka firma by chciała z takiego czegoś korzystać.questionmark.gif Do teraz nie wiem jak stworzyć nową stronę np dodać nowość...

Rozbrajająca jest też cena. na początku wchodze patrze widze coś koło 300 zł ale po zapoznaniu się myśle ze tej pierwszej cyfry z przudu nie powinno byc ( bez urazy ).

Za darmo bym z tego nie korzystał
Black-Berry
Cytat
Wieć raczej argumentowanie, że przyspiesza to robienie stron dla takiej firmy moim zdaniem nie jest sensowne. Zatem jedyne co zyskujemy, to zintegrowany edytor w ostatecznej wersji dla klienta.
Heh... a co jeśli napracujesz się z layoutem i masz powiedzmy 5 podstron w kazdej wersji jezykowej, a klient powie ci zeby zmienic logo? Wtedy musisz każdą podstronę przerabiać osobno 15 razy. A co do ceny to moim zdaniem jest nawet zbyt mała... To jest licencja na nieograniczoną ilość instalacji. Nie mówcie, że 250zł to dużo za przyszłą możliwość edycji przez klienta skoro licencja na głupi player filmików flash kosztuje 800zł.
l0co
Cytat
Wtedy musisz każdą podstronę przerabiać osobno 15 razy.

Tak, jeśli tworzysz stronę w czystym html. Kto tak robi? Jeśli kierujesz swój produkt do ludzi którzy robią strony, to jaki jest minimalny poziom, który oni reprezentują. Myślę, że przynajmniej "include" każdy ma opanowany, a zazwyczaj jeszcze coś więcej.
Speedy
Cytat(Black-Berry)
Heh... a co jeśli napracujesz się z layoutem i masz powiedzmy 5 podstron w kazdej wersji jezykowej, a klient powie ci zeby zmienic logo? Wtedy musisz każdą podstronę przerabiać osobno 15 razy.


Przecież wystarczy ustawić osobny plik *.css dla każdej wersji językowej i wtedy wystarczy edytować jedynie wspomniany plik stylów. Każdą podstronę przerabiało się 15 razy wtedy, gdy nie było arkuszy CSS tongue.gif.
Black-Berry
Cytat(Speedy @ 18.08.2007, 19:03:26 ) *
Przecież wystarczy ustawić osobny plik *.css dla każdej wersji językowej i wtedy wystarczy edytować jedynie wspomniany plik stylów. Każdą podstronę przerabiało się 15 razy wtedy, gdy nie było arkuszy CSS tongue.gif.

No dobra wiem ze sa css-y no to powiedzmy ze chcesz zmienić słowa kluczowe w meta tagach. Samo kopiowanie na początku budowania strony 15 razy jest uciążliwe. Nawet jeśli to niewiele to przecież trzeba sobie ułatwiać życie winksmiley.jpg

Edit: Layout robisz w godzinę, tniesz go w jakims automacie w 30 min, podpinasz system w 15, jak ktoś ci podesle teksty na wizytówke to wklejasz je w 15 min. W około 2h masz postawioną prostą stronkę ze średnio-fajnym layoutem. Jak klient ma niski budżet to przeciez nikt mu nie będzie robił stronki w wiecej jak 2-3 dni (chyba ze dzieciak). Osobiście jestem zdania, że lepiej robić coś niz nie robic nic dlatego taki CMS. Serio uważacie ze to jest do d... questionmark.gif
Speedy
Wg mnie design i pudełka są fajne - łatwo będzie tym zbajerować potencjalnego klienta winksmiley.jpg.

W sumie nic specjalnego tam nie ma. Jest jedynie możliwość edycji części treści. Nie ma żadnego panelu administracyjnego. Nie ma możliwości dodawania nowych stron oraz zmiany loginu tudzież hasła z poziomu panelu. Tak jak wspomnieli przedmówcy, przydałyby się jakieś przyjazne linki.
Black-Berry
No ale chyba żle roumiecie intencję tego systemu... Podstrony generują się automatycznie po dodaniu linku <a href="index/php?page=hello">hello</a>. Paneli specjalnie nie ma, żeby mogła to obsługiwać nawet moja babcia, a hasło i te linki do podstron ma wpisywać ktoś kto robi lay do stronki i powiedzmy zna tylko HTML... No dięki temu można podpiąć link nawet pod flasha i też nam zrobi się podstronka. Panel dodawania podstron nic by nie dał w przypadku linków graficznych takich jak górne menu w demie.

No a jeśli ktoś bardzo che zrobić sobie menu to moze wyedytować np. te 2 boksy po lewej i zrobić sobie linki... sadsmiley02.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.