Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: gormenghast.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
fiszol
http://gormenghast.pl

przedewszystkim interesują mnie uwagi odnośnie wypluwanego htmla, wygląd na 2 miejscu
UDAT
Nie to forum.

A kod jest niezły, jednynie w CSS'ie są 3 błędy: Validator
fiszol
Cytat(UDAT @ 27.06.2007, 12:03:11 ) *
Nie to forum.

A kod jest niezły, jednynie w CSS'ie są 3 błędy: Validator

fixed
Ludvik
Z grzechów głównych to znaczniki <br /> i atrybut style. Mozna to zrobić lepiej...

Nie rozumiem kontekstu, w którym używasz znacznika ins... Służy on raczej do wstawiania poprawek do tekstu, a nie podpisywania autorów.
fiszol
Musiałem go wlepić bo div z autorem wysypwał validator, w tym temacie przydały by mi się jakieś rady.

br i style, lepiej czyli jak?
Ludvik
Style powinny siedzieć w arkuszu CSS, a nie w kodzie strony. Breakline możesz usunąć manipulując marginesami.

Chciałem się wcześniej jeszcze przyczepić do znaków jena, które raczej nie pasują do menu.

Cytat
Musiałem go wlepić bo div z autorem wysypwał validator, w tym temacie przydały by mi się jakieś rady.

Nie dziwię się, jak umieszczasz element blokowy w inline. Wystarczyłoby chyba przenieść poza span...
fiszol
Te yeny też mi tam w sumie nie pasują, ale narazie nie mam lepszego pomysły więc niech się trochę nacieszą swoją obecnością w menu. Może wstawie tam jakiegoś malutkiego gifa... niewiem jeszcze.

Dzięki za uwagi i sugestie, zacznę poprawiać jak się uzbiera tego trochę więcej.
Kreton
Używasz XHTMLA a wysyłasz go jako text/html. Wiem, że IE wszystko psuje, ale trzeba to zmienić.

Widziałem gdzieś w necie gotowe wstawki w PHP które na podstawie przeglądarki wstawiały odpowiedni kod.

Kod dobry, aczkolwiek pod koniec coś zaczyna się psuć. Pełno <br>, CSS w linii.
fiszol
jak już zacznę pobrawiać: dać span z display block zamiast tych breaków? trochę to nie optymalne chyba, <span class="klasa"> $string </span> to więcej wyplutego kodu niż $string <br /> ...

@kreton - możesz mi powiedzieć jakie partie dla jakich przeglądarek? z php już sobie poradze...
Ludvik
  1. <?php
  2. $accept = explode(',', $_SERVER['HTTP_ACCEPT']);
  3. if (in_array('application/xhtml+xml', $accept)) {
  4. $mime = 'application/xhtml+xml';
  5. } else {
  6. $mime = 'text/html';
  7. }
  8. ?>


Cytat
jak już zacznę pobrawiać: dać span z display block zamiast tych breaków? trochę to nie optymalne chyba, <span class="klasa"> $string to więcej wyplutego kodu niż $string
...

Równie dobrze można poskracać wszystkie nazwy klas do 3 liter i wytnie się więcej danych... Chodzi o to, że <br /> jest znacznikiem zbędnym i nic nie wnosi do XHTML, który służy do określania danych, a nie sposobu, w jaki zostaną wyświetlone.
fiszol
300 bajtów więcej w stylu, klasa displayu chudsza o bajtów 90, wypluwany html większy o jakieś 100-120 bajtów ;P

style="" nie znajdzie się już nigdzie, break występuje w dwóch miejscach gdzie niezbędny jest clear + tam gdzie jest dodawany przez nl2br (informacje dodane przez redaktorów których niechcem zmuszać do nauki html, wystarczy że znają się na muzyce), odpowiedni mime w zależności od przeglądarki. Coś jeszcze w kodzie poprawiać ?

Cytat(Ludvik @ 27.06.2007, 13:54:24 ) *
Nie dziwię się, jak umieszczasz element blokowy w inline. Wystarczyłoby chyba przenieść poza span...

W rzeczy samej wystarczyło, dzięki.


//zostały mi jeszcze style w tabelce z newsami ale niechce mi się ich poprawiać, i tak z czasem zginą w archiwum a jakieś rażące blędy to nie są...
Ludvik
Zamiast nl2br możesz rozbić tekst na akapity rozdzielane znakiem nowej linii. Potem przy generowaniu kodu html zamykasz je w <p>...</p>.
LonelyKnight
W ogóle dziwnie to jest poskładane... istnieją elementy liniowe i blokowe i mają swoje przeznaczenie, więc dlaczego bardzo dużo rzeczy ładujesz w <span> i nadajesz mu display:block zamiast użyć choćby <p> questionmark.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.