Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Automatyczne usuwanie rekordów
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
BugsBunny
Witam.


W bazie danych mam pole aktywny i czas_aktywacji

Mam skrypt który po zarejestrowaniu nowego usera wysyła do niego e-mail z linkiem potwierdzajacym rejestracje. Wtedy w bazie danych AKTYWNY ustawia sie na 0 a CZAS_AKTYWACJI na aktualny czas

po kliknięciu na link przesłany w mailu AKTYWNA zmienia sie na 1 o czas aktywacji zmienia się na pusty.

Jak zrobić żeby po upłynięciu 2 tygodni baza danych automatycznie kasowała userów którzy nie potwierdzili rejestracji. Chodzi o to żeby baza danych albo jakiś skrypt robił to automatycznie bez ingerencji administratora.
kwiateusz
albo piszesz skrypt i wrzucasz go w crona, albo podpinasz taki skrypt żeby był wywoływany przy wejściu na jakąś stronę... nie na index bo to zbędne zapytanie, ale na taką która na pewno raz na 2 tyg zostanie odwiedzona.. nie wiem moze panel admina?
BugsBunny
Mógłbym zrobić w panelu admina coś takiego że co tydzień wyrzucało by informacje o skasowaniu niepotrzebnych userów i link do tego zadania, ale chciałem to zrobić jakoś automatycznie.

A jeżeli nie ma crona na serwerze??
kwiateusz
ja nie mowie o linku tylko po wejsciu do panelu admina automatycznie w tle by sie odpalał skrypt... a cron jest też na sieci nawet chyba za darmo w kilku miejscach smile.gif
BugsBunny
Ale nie na moim serwerze tylko wykupionym np. chyba że da się jakos z poziomu klienta :] W sumie nie głupia myśl -> mógłbym przy zalogowaniu sprawdzić czy od daty ostatniego kasowania minęły np. min. 3 dni i wtedy by kasowało. Jak nie wymyslę nic lepszego to pewnie tak zrobię.

Wielkie dzięki
SongoQ
Jesli jest to MySQL wer > 5.0 to mozesz jobsa stworzyc. Oczywiscie przyklad w manualu.
phpion
Cytat(SongoQ @ 27.06.2007, 07:44:12 ) *
Jesli jest to MySQL wer > 5.0 to mozesz jobsa stworzyc. Oczywiscie przyklad w manualu.

Czy mógłbyś podać linka do tego 'jobsa'? Bo przyznam, że mnie to zainteresowało ale wyszukać tego na mysql.com nie bardzo umiem. Zakładam, że jest to coś innego niż triggery tj. że jest to taki mysql'owy cron. Tak?
SongoQ
To jest taki triggery uruchamiany czasowo. http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/events.html
phpion
Dzięki smile.gif
Athlan
Ja mam to tak, ze jak sie wchodzi na strone strona.pl/aktywacja/ to usuwam takie rekordy, wiadomo, ze ktos sie zarejestruje w ciagu 2 tygodni, a jezeli nawet ktos by probowal to przed aktywacja rekod sie usunie smile.gif
kwiateusz
ew. przy odpaleniu strony z rejestracją odpalać taki skrypt, wtedy jest pewność że w razie czego nie wstąpi konflikt nazw z osoba nowo rejestrującą się, a jakimś starym nie aktywnym userem smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.