Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [strona] ENI Tłumaczenia
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
phpion
Hejka!

Chciałbym dać Wam do ocenki stronkę, którą właśnie będę oddawał. Jest to stronka dla firmy zajmującej się różnego rodzaju tłumaczeniami z i na język angielski.

Z założenia strona miała być prosta ale i nowoczesna, bez zbędnych ubajerowań. Logo zostało dostarczone. Prosiłbym o ocenę w kwestii wizualnej jak i w kwestii kodu XHTML (czy jest zgodny pod względem semantycznym).

Jeśli chodzi o linki to będzie zastosowany mod_rewrite ale na razie mam problem z wgraniem .htaccess na serwer :/ Wersje językowe na razie nie działają - brak materiałów dla drugiej wersji.

Link: http://eni-tlumaczenia.pl

Pozdrawiam: pion
starach
Bardzo ładna strona przejrzysta i czytelna.
Jedyne do czego bym się przyczepił to pozycjonowanie tekstu.
Wydaje mi się że ładniej by wyglądało gdyby dane kontaktowe były przesunięte do lewej części strony.
Mógłbyś zamienić <p class="center" na kontener który by wyśrodkował tekst względem strony ale przesunął dane do lewego brzegu kontenera.
Natomiast na stronach o firmie i cennik trochę mało estetyczne wydają mi się te wcięcia

Skoro pod nagłówkiem jest przestrzeń to nie powinno być tam nagle tekstu chyba.
Jak na mój gust bardzo fajnie zrealizowana strona 9/10
phpion
Dzięki za pierwszą ocenę. Te wcięcia rownież i mnie troszkę drażnią - są spowodowane text-indent dla <p>. Możliwe, że wcięcia zostaną usunięte i pozostawione będą jedynie odstępy pomiędzy akapitami.
Ludvik
Strona jest poprawna, ale pod względem grafiki mnie przynajmniej nie porwała. Można było pokusić się o nieco ciekawsze menu. Zlikwiduj te wcięcia, bo wyglądają na prawdę nieciekawie. Trochę nie przepadam za takim odcieniem błękitu... Trochę mnie w oczy gryzie, ale to już jest osobiste odczucie (tak jak z moją stroną, która mnie nie gryzła tongue.gif).

Od strony kodu, jest bardzo ładnie. Ogólnie strona pozostawia pozytywne wrażenie, nie trzeba za dużo myśleć przy poruszaniu się, wszystko pod ręką, co jest dużą zaletą.
phpion
smile.gif wcięcia usunięte hehe tongue.gif a co do błękitu - faktycznie, zostanie zamieniony na odcienie bordowego z logo. Dzięki za uwagi!
// kolorki menu zmienione
Saint
Bardzo ladnie i czytelnie wykonana stronka smile.gif.
woj_tas
Ja bym troszke inaczej zrobił logo. W nagłówku h1 umieścił bym linka do strony głównej. Wyrzucił bym z niego tekst (w stylach oczywiscie), w background dał logo, oraz nadał wysokosc i szerokosc z obrazka.

Po wyłączeniu styli zamiast loga graficznie zobaczysz tekst z odnośnikiem. Tekst ten oczywiscie świetnie pozycjonuje...

A tak poza tym bardzo ładnie biggrin.gif
Jabol
Stronka fajna. Daj jakiś cynk czy nie szukają tłumaczy winksmiley.jpg.
phpion
Serdeczne dzięki za wszystkie opinie!
@woj_tas - Twoja propzycja dość sprytna, przemyślę ją smile.gif
Aktualnie zmieniłem kolory na stronie ale nie wiem czy nie zrobiło się teraz zbyt wrzosowo :/ Kolorystyka miała nawiązywać do tych kropek w logo.
// Aha, doszło menu na dole smile.gif
starach
Teraz dla mnie czerwony w menu jest zbyt jaskrawy, a w liniach oddzielających zbyt mdły. Wiem marudzę strasznie oby tylko ja a nie klient tongue.gif
sztosz
Kurde, ten różowy (czy jaki to kolor) mnie powala, a tekst na tym tle jest za mało czytelny.
phpion
Heh, różowy i mnie powala więc pójdzie do zmiany. Natomiast nie uważam, aby tekst na nim był nieczytelny. Z górnego menu usunąłem jeden "różowaty" kolorek, nie daje już tak po oczach winksmiley.jpg
// różowy zmieniony na srebrno-szary + gradient smile.gif chyba teraz jest ok.

Nastąpiła kolejna modyfikacja. Doszedł słownik w topie + fragment słownika w tle dla treści strony. Co teraz sądzicie? smile.gif Wg mnie strona teraz jest "dopełniona". Dla przypomnienia podam linka:
http://eni-tlumaczenia.pl
nasty
phpion.com, taka mała uwaga: Skoro to jest strona firmowa, to wydaje mi się ze ikonki o poprawności xhtml i css są zbędne, bo ich takie sprawy nie interesują. to nie jest blog programisty.

Pozdrawiam
phpion
Hmmm możliwe, że nie są konieczne, ale świadczą o jakości strony (dla kogoś będącego w temacie), a (dla reszty) są po prostu elementami graficznymi wg mnie bardzo sympatycznymi.
Speedy
Jak ktoś jest w temacie i będzie go to interesowało, to sobie sprawdzi tongue.gif. Dla reszty jest to bliżej nieokreślony element graficzny.

Poza tym, wizualnie strona mi się podoba, bo jest schludna i minimalistyczna.

Pozdrawiam.
phpion
Wersja finalna zamieszczona na serwerze:
http://eni-tlumaczenia.pl
w sumie zmieniło się niewiele ale... chciałbym aby wyszukiwarki łapały już dobry adres tongue.gif a nie ten z naszego serwera smile.gif hehe.
Speedy
haha! Powodzenia - teraz właściwa strona ma 10 miejsce w google na hasło "eni-tłumaczenia" tongue.gif, a przed odważnie stoi forum.php.pl i jeszcze phpworstation winksmiley.jpg.
phpion
No właśnie wiem :/ dlatego zmieniłem linki w tym temacie na właściwe tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.