Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zmiany na "górze"
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania
Stron: 1, 2
AcidBurnt
Michał Bagrowski / plan przedstawie jutro dzis brak casu
nospor
Są już pierwsze programy:
http://wortal.php.pl/wortal/program_wyborczy
mike
Są i kolejne tongue.gif
Oto moja wizja PHP.pl
AcidBurnt
Witam

po przeczytaniu wizji Michała Mecha, stwierdzam, że w dużej mierze pokrywa się ona z moimi pomysłami z wyjątkiem 1, aby w/g główna "marka" php w Polsce zaczęła też używać najnowszych wersji tego co promuje, mianowicie mówię tutaj o EZ z tego co wiem system ten działa tylko na PHP 4... więc jak tutaj promować coś, czego się nie używa.

zatem nie widzę sensu mojej kandydatury, uważam bowiem iż plan Michała jest bardziej "dojrzały" niż to co ja bym przygotował.

zatem moje głosy (o ile takie by były) oddaje na konto Michała Mecha

z poważanie Michał "Acid" Bagrowski i mam nadzieje z całego serca, że wygrasz te wybory, jak i zrealizujesz Swoje plany choćby w 50%!
mike
~AcidBurnt zdecydowanie powinieneś pozostać w gronie kandydatów.
Pamiętaj, że to nie jest konkurencja bo i tak każdy wpadnie w wolontariat i pracę społeczną smile.gif
Poza tym miejsc jest więcej niż jedno a rąk do pracy na pewno będzie potrzeba więcej niż ich będzie.
No i w końcu jeśli nasze (czy to z Tobą czy z kimś innym) wizje pokrywają się nawet tylko w części to tylko na plus bo będzie je łatwiej zrealizować.

Moim zdaniem nie powinieneś się wycofywać.
kwiateusz
do wizji majka dorzucić to co nasto napisał i dla mnie to idealny obraz przyszłego php.pl smile.gif
Ludvik
Mi też się bardzo podoba wizja mike`a smile.gif Warto włożyć trochę pracy, aby udało się ją zrealizować... Sam skupiałem się na nieco innych aspektach, więc plany raczej nie pokrywają się, ale każdy ma inne pomysły, a chyba głównie chodzi o to, żeby zarząd miał ich w sumie jak najwięcej i był zgodny w ich realizacji...

AcidBurnt: Plan Michała nie przeszkadza w Twojej kandydaturze... Jeżeli uważasz, że jest lepszy, to nic nie przeszkadza w tym, abyś mógł go realizować będąc członkiem przyszłego Zarządu smile.gif
Athlan
mike ma dobre pomysły, przynajmniej ja to odczuwam. Przebudowa zawartości, ba... nie tylko, całego wortalu to ogrom pracy. Dodając do tego PHPedie to dla niego wielki respekt, że próbuje zaorać coś nowego na ziemiach.

Ale pragnę zwrócić uwagę na jeden fakt w tekście Ludvika. Wspomniał on w swojej przedmowie, iż chciałby zamieścić reklamy na php.pl niezależnie od tego, czy znajdą się przeciwnicy tego pomysłu. Pewnie tak, ale ja jestem jednym ze zwolenników. Dzięki temu można by zrealizować nie tylko plany Ludvika, ale i moje z nowym serwisem. Ale nie możemy spełnić wszystkich obietnic na raz, więc to użytkownicy wybiorą kogo i jakie plany mają zostać zrealizowane, a jakie mają pójść na półkę, aby odkopać je potem.

Pozdrawiam, Piotrek.


--- EDIT ---
Z posta niżej:
Cytat
Te słowa nie padły akurat z moich ust

Przepraszam, to powiedział nasdo.
Ludvik
Cytat
Ale pragnę zwrócić uwagę na jeden fakt w tekście Ludvika. Wspomniał on w swojej przedmowie, iż chciałby zamieścić reklamy na php.pl niezależnie od tego, czy znajdą się przeciwnicy tego pomysłu.


Te słowa nie padły akurat z moich ust, aczkolwiek pojawiłoby się dobre źródło dochodu, które nie powinno odstraszyć użytkowników. Pieniądze = większe możliwości, dlatego trzeba nad tym poważnie pomyśleć.
AcidBurnt
Cytat(mike @ 25.07.2007, 21:41:18 ) *
~AcidBurnt zdecydowanie powinieneś pozostać w gronie kandydatów.
Pamiętaj, że to nie jest konkurencja bo i tak każdy wpadnie w wolontariat i pracę społeczną smile.gif
Poza tym miejsc jest więcej niż jedno a rąk do pracy na pewno będzie potrzeba więcej niż ich będzie.
No i w końcu jeśli nasze (czy to z Tobą czy z kimś innym) wizje pokrywają się nawet tylko w części to tylko na plus bo będzie je łatwiej zrealizować.

Moim zdaniem nie powinieneś się wycofywać.



mike spox, ale bez sesny jest to Abym wystepował z prawie identycznym planem wyborczym, w takim przypadku powinni się zawszeć jakaś koalicje. jesli wygrasz chetnie pomoge w realizacji.

O wiem... zostane Twoim premierem biggrin.gif
splatch
Odnośnie reklam..

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Wy możecie być za a społeczność przeciw.

Tak z resztą chyba bywało do tej pory, głosy były podzielone, również i w społeczności.
tiraeth
@AcidBurnt: A ja miałem być Twoim doradcą biggrin.gif I co teraz winksmiley.jpg ? Cała paczka rewolucjonistów pod szyldem mike'a biggrin.gif
Athlan
Cytat
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Wy możecie być za a społeczność przeciw.

Tak z resztą chyba bywało do tej pory, głosy były podzielone, również i w społeczności.

Dlatego trzeba realnie podjąć decyzję. Może zanim użytkownicy (lub kogo tam się dopuści do głosu) podejmą decyzję, trzeba rozważyć plusy i minusy. Np ja chciałbym wygrać monitor LCD 19" albo kartę graficzną. Lub coś z oprogramowania. Na google adsense spokojnie da się zarobić 2000 pln miesięcznie, więc starczyłoby nawet i na kilka monitorów na konkurs smile.gif
tiraeth
@Athlan: To, ile PHP.pl jest w stanie zarobić na AdSens zależeć będzie od wielu czynników, nie można rzucać ot tak kwoty...

@splatch: Podzielone głosy są wszędzie... tylko trzeba pamiętać, że tak radykalnych zmian jeszcze nie było - a są potrzebne. To, jak zareaguje społeczność, jest wielką tajemnicą, którą rozwiążemy, gdy zmiany te nadejdą.
Ludvik
Głosy zawsze będą podzielone, ale rachunek strat i korzyści może wyjść na plus... Przemyślany plan zawsze można dobrze uargumentować, a społeczność powinna umieć prowadzić dyskusję racjonalnie, a nie negować pomysłów "bo nie". Wtedy można rozmawiać na spokojnie o zmianach... Myślę, że społeczność potrzebuje Zarządu, który będzie otwarty na głosy z zewnątrz, dlatego nie sądzę, żeby ktoś chciał bezwzględnie forsować swoje pomysły.
mike
Cytat(AcidBurnt @ 25.07.2007, 23:35:05 ) *
O wiem... zostane Twoim premierem biggrin.gif
Podeślij mi fotkę.
Żeby być premierem musiałbyś być chociaż trochę do mnie podobny.
nospor
Cytat
zatem nie widzę sensu mojej kandydatury, uważam bowiem iż plan Michała jest bardziej "dojrzały" niż to co ja bym przygotował.

zatem moje głosy (o ile takie by były) oddaje na konto Michała Mecha

blinksmiley.gif
Jeszcze nie został członkiem zarządu a już głupoty wygaduje....
Człowieku weź się w garść i z takimi "genialnymi" tekstami to dopiero po wyborach smile.gif
To chyba dobrze ze ewentualni czlonkowie będą mieli podobne poglądy? Nie koniecznie wszyscy, bo by nudno bylo, ale część tak.

ps: mam nadzieję ze za ostro tego nie odebrałes bo nie taki był mój zamiar
stoprocent
@AcidBurnt: Z tego co pamietam to do zarzadu wchodza 2 osoby z forum i jedna z modow albo dev, takze nie masz co odpuszczac. Ja sie nie obraze jak sie nie dostane a ktos bedzie realizowal plany o ktorych pisalem. Takze Panowie z Zarzadu proszeni sa o nie sluchanie kolegi AcidBurnt, mial chlopak gorszy dzien i albo to te upaly.
nospor
Cytat
Z tego co pamietam to do zarzadu wchodza 2 osoby z forum i jedna z modow albo dev
Tu nie ma co pamietac tylko zajrzec do pierwszego posta by dowiedziec sie ze jestes troche w bledzie tongue.gif
Cytat
- jedna osoba z obecnego zarządu
- jedna osoba z ekipy php.pl
- trzy osoby z dowolnej grupy na php.pl
stoprocent
Musisz mi wybaczyc bo mi oczy cos nawalaja w takim razie.
Seth
W koncu sie cos ruszylo i widze, ze jest kilka ciekawych pomyslow.
Czytajac 4ry programy najbardziej przychalm sie do tego ktory zaprezentowal Mike.

Dlaczego?

Bo porusza najistotniejsze kwestie dotyczace zmian jakie powinny sie dokonac aby php.pl wyszlo na prosta.
Do tego nie sa to rzeczy, ktore spowoduja, ze ogrom prac przy nich przerosnie najwytrwalszego z ludzi.
Cele powinny byc jasne, przemyslane i mozliwe do zrealizowoania - a takie sa Mikea.

php.pl nie potrzebuje kolejnego zrywu narodowego, ktory bedzie budowal kolejne projekty, ktore okaza sie nie wypalem. Trzeba najpierw posprzatac swoje podworko, a dopiero potem usypywac gorke - kamyczek po kamyczku.
W przeciwnym razie znowu bedziemy mieli mase nikomu niepotrzebnych projektow i ogolny balagan.

Obrazowo sadze, ze obecnie php.pl posiada nadmiar kamyczkow, ktorymi nie umie zarzadzac, bierze sie za kolejne, a tak naprawde _stara_ sie pielegnowac tylko jeden (forum).

A co do komercji to od poczatku powstania zarzadu bylem za tym i zdania nie zmieniam winksmiley.jpg Jezeli php.pl ma sie rozwijac i zatrzymywac przy sobie doswiadczonych uzytkownikow to napewno nie sama "gwiazdka przy nicku" winksmiley.jpg
vieri_pl
Hmmm może jam noobek, że tak powiem i troszkę niedouczony ale imo php.pl powinno...

1. Zrobić reorganizacje wortalu. Poszukać ludzi do aktualizacji, znaleźć ludzi do zajmowania się niektórymi działami np. Downloadem. Jedna taka osoba która wynajduje dobre rzeczy w sieci i publikuje je na łamach wortalu. Taki program/skrypt można zrecenzować i krótko opisać go właśnie w owym dziale. No ale do tego potrzebni są ludzie, myślę że zorganizowanie naboru na łamach forum byłoby fajnym rozwiązaniem.

2. Komercjalizacja - to myślę jest nieuniknione jak nowe wybory w naszym kraju... parę reklam nie zaszkodzi, Ci bardziej tym zmęczeni je zablokują, druga połowa zamknie takowe wyskakujące reklamy tuż po ich ukazaniu się, reszta popatrzy kliknie wróci i gotowe. Grosz do grosza... a za takie reklamy można troszkę zarobić tym bardziej na oficjalnym wortalu php w Polsce na który wchodzi wiele osób... choć nie oszukujmy się wielu ludzi siedzi wyłącznie na forum ;-)

3. Zarząd? No była to poruszana ta kwestia i w pełni się z nią zgadzam ;-)

4. Do wszystkiego potrzeba ludzi, mało na php.pl artykułów, są one dobre ale jest ich mało ;-/ fajnie byłoby ujrzeć jakieś... Video-tutki? O to taka nowość by była ;p Seria artów o pozycjonowaniu może hę? No jest wiele rzeczy o których można by napisać potrzeba tylko ludzi chętnych do pracy dlatego myślę, że taka duża organizacja że tak powiem Castingu do php.pl byłaby dobrym pomysłem.

No i mój głos of course Mike Mech. Człowiek wie co chce, ma plan, nie jest tu nowy i na pewno można pozazdrościć doświadczenia. Dajmy mu szansę smile.gif

Ave smile.gif

Edit:
Sam myślę mógłbym być hmmm Content Managerem w dziale downloadu biggrin.gif
AcidBurnt
ok znowu pobawie się w wielkiego polityka

po tym jak przez tydzień probowałem się zebrać do napisana planu wyborczego, stwierdzam ze ja się nie nadaje, za mało czasu. Jako że pomocą przybył mi tiraeth

http://www.bagrowski.com/plany_phppl.pdf

oto jego plan, zatem następuje zmiana kndydata z acidburnt -> tiraeth ;]

pozdrawiam

sory za zamięszanie, ale mi brakuje ostatnio jakiś 10h na dobe ;]
tiraeth
Ja tylko powiem, że dałem zgodę AcidBurnt'owi na wystawienie mojej kandydatury. Sam tego nie przewidywałem, miałem być jego doradcą, pomogłem z planem i się okazało, że warto moją osobę tu wystawić (tzn. Acid uznał, że tak będzie lepiej).

Tak więc zapraszam do zapoznania się z moimi planami, które pewnie zbiegają się z pomysłami innych kandydatów.

Tak więc ostatecznie, moja kandydatura jest obecna w tych wyborach do "góry" (tak, nie chcę używać słowa Zarząd...)

W tych planach mogą być błędy merytoryczne, ale pewnie można zrozumieć "o co kaman".
Ludvik
Pokuszę się o komentarz tongue.gif

Plan ma dosyć dużo wspólnego z planem Michała Mecha, ale też pod kilkoma względami pokrywa się z moim. Tak więc:

1. Ja odczuwałem to samo - trochę słabe zgranie wewnątrz zespołu, dlatego też wspomniałem o reorganizacji prac. Potrzeba też ludzi, którzy wszystkiego będą pilnować, ale tym miałby się zająć nowy Zarząd. Przebudowa wortalu też jest dobrym pomysłem, ułatwiłoby to wzdrożenie kilku pomysłów.

3. Krok (a nawet kilka) w stronę Web 2.0 jest raczej nieuchronny. Dobrym przykładem jest Planeta, która jest doskonałym pomysłem na rozruszanie strony, lecz można ją jeszcze trochę wykorzystać.

4. Też odczuwałem, że Wortal i Forum różnią się od siebie trochę za bardzo. Zobaczymy, co wniosą najbliższe zmiany.

6. Spotkania też będą miłą inicjatywą. Myślę, że z opłatami nie będzie problemu, nie będą to przecież jakieś straszne wydatki.
stoprocent
Tak czytam plany innych kandydatow i troche chcialbym sie schowac pod ziemie. Jak widze mamy baardzo podobne tresci tyle ze forma w ktorej ja to napisalem odbiega bardzo od pozostalych. Nie powiem poczulem sie troche glupio winksmiley.jpg

Mam pytanie teraz wiem ze terminy sie pozmienialy dlatego chcialbym zapytac kiedy cos wiecej zacznie sie dziac, jakies konkretne ruchy.

@nospor: jesli ktos to napisal a ja nie widzialem to prosze usun ten post, mnie i zapomnijmy ze istnialem winksmiley.jpg hehe
nospor
Cytat
Mam pytanie teraz wiem ze terminy sie pozmienialy dlatego chcialbym zapytac kiedy cos wiecej zacznie sie dziac, jakies konkretne ruchy.

No tak, już niedlugo odbędzie sie glosowanie. Programy to juz chyba wkoncu wszyscy podali...
choc nie, widzę ze mi jednego brakuje... OCIU WYSTAP (a raczej podaj program) exclamation.gif!
Jak będa wszystkie programy to wystartujemy.

--edit (Sab)
To moja wina Ociu już dawno wysłał program. Dziś dopiero miałem czas go wprowadzić.
tiraeth
Wycofuję swoją kandydaturę. Powody przedstawiłem @nosporowi.
AcidBurnt
ja tylko powiem jak bardzo nie trafilem z ocena osoby:


Cytat
<tiraeth> wiesz co pie***le te wybory
<tiraeth> niech sobie robia co chca
<tiraeth> j**ac php.pl, ktore niczego w zyciu nie osiagnie przez takich pustakow jak c
i na ircu


pozdrawiam.


//tirateh jeszcze raz wyedtujesz tego posta i cos dopiszesz to Cie znajde.
tiraeth
Dzięki, że zacytowałeś. Przypomnę też, że prywatnej korespondencji się nie cytuje.

Naturalne jest, że jeśli ocena propozycji jest tak negatywna, jaka obiegła całego IRCa, to nie ma mowy o tym, abym próbował je wprowadzać. Dlatego wycofuję się ze swoimi propozycjami, bo w najlepszym wypadku, chętną do ich wprowadzenia byłaby tylko jedna osoba... ja.

Spodobało mi się też to, że osoba z Opem na IRCu, zamiast krytycznie ocenić program, ocenia tak mnie mówiąc, że jestem śmieszny i żałosny.

Ocenzoruję cytat z przyczyn jasnych.

--- edit 1 ---
Powiem tylko, że AcidBurnt to osoba, która nalegała (po przeczytaniu mojego programu) bym kandydował. Bo jak mówiłem, to nie był mój pomysł.

--- edit 2 ---
Jeśli uważacie, że powyższy, prywatny cytat, jest na tyle poważnym wobec mnie zarzutem, to zrezygnuję także ze stanowiska Moderatora na forum, bo jeśli uważacie, że jestem żałosny, pisząc o pomysłach nt. nowego PHP.pl (w swoim programie mówiłem ciągle o całym PHP.pl, a IRC do niego należy), to nie mogę - jako żałosna osoba - sprawować tak ważnej funkcji na forum.
AcidBurnt
http://phpfi.com/254328 tutaj logi z irca jakby ktos chciał sie dowiedzec o co chodzi :]
hwao
Tak to jest, nikt nie ma na tyle silnej wizji żeby ja wprowadzić, wiadomo że nie da rady każdemu godzić smile.gif

Ja bym na waszym miejscu zabrał się za to zupełnie inaczej tongue.gif smile.gif
tiraeth
@hwao: Wiadomo, że nie da się wszystkim dogodzić jednym pomysłem, dlatego wybierane są cztery nowe osoby, których plany (co normalne) odbiegają (nie)znacznie od siebie.

Skoro przeczytaliście "program", chcieliście go skomentować, to proszę bardzo. Tylko się pytam - dlaczego pod moim adresem poleciały epitety "śmieszny" i "żałosny" w zamierzeniu obrażenia mnie (edit: mówię o tym, bo został wrzucony log z irca... więc zaczęło to być częścią dyskusji na forum)

Plan tudzież program wyborczy (bleh, nie lubię tego słowa), to przecież subiektywna ocena sytuacji, jaka jest na PHP.pl, a skoro IRC jest częścią PHP.pl (a jeśli nie jest, to co robicie pod domeną php.pl) to mam prawo powiedzieć, co mi się nie podoba. Jeśli uważacie, że to normalne, że na publicznym ircu znajduje się kanał #sex (nie interesuje mnie, jakie dyskusje tam są prowadzone), który jest widziany z /list, to się Wam dziwie.

IRC powinien być platformą wymiany informacji nie tylko między zwykłymi użytkownikami, ale także załogą PHP.pl. Mówiąc o reorganizacji, mówiłem o zrobieniu porządku w kanałach (#php.pl, #hyde, #staff, #kasart98, #tech, #faq) - jeśli tak ma nie być, to by nie było. Gdybym nawet dostał się do Zarządu, to na pewno nie podejmowałbym decyzji arbitrażowo. Ale Wam się chyba wydaje, że to wybory na jakieś wodza Związku Radzieckiego...
Cudi
@tireath: może wspomnisz o odgrażaniu się użytkownikom IRC'a, że już niedługo (jak się domyślam - po wyborach) usuniesz ich z serwera? Włącznie najróżniejszymi epitetami? Może to dlatego byłeś obrażany jakże wulgarnymi, w porównaniu do używanych przez Ciebie, epitetami "śmieszny" i "żałosny"?

Co do reorganizacji - spokojnie i powolutku, na razie czekamy na nowy serwer. A kanał #sex - jeśli społeczność (bo to o nią w tym wszystkim chodzi) ma takie potrzeby, to niech sobie taki kanał jest. Dodałem i zablokowałem mu mode +s, żeby nie był wyświetlany w /list.

Nie wspomnę, bo sami mówicie, że IRC nie ma nic wspólnego z forum. Po drugie, to, że usunę, to mówiłem to do jednej osoby, którą już raz admin chciał z tamtąd usunąć (osoba ta była także tymczasowo usunięcia z forum). Epitety epitetami, nie myśl (skoro masz logi), że tylko ja używałem tych "najróżniejszych epitetów". Po trzecie, przeprosiłem wszystkich za dzisiejszą sytuację, co nieznaczy, że będę pozwalał na nazywanie mnie "psem". EOT
tiraeth
nasty
Dzięki papalce potoczyło się tak:
Cytat
<tiraeth> Wszem i wobec oglaszam, ze przepraszam uzytkownikow IRC.PHP.pl, za dzisiejsze nazwanie was "pustakami" tudziez "kretynami" tudziez "spierdalaj-pan". Wynikalo to ze zbyt goracej (och, gorace laski) sytuacji, jaka sie rozwinela w zwiazku z ... a zreszta, w temacie macie linka.
niniejszym ogłaszam ze sprawa się szczęśliwie rozwiązała smile.gif

ps. Jednak kobiety na ircu się do czegoś przydają tongue.gif
stoprocent
No i robi nam sie tu 4 RP cyrk na kolkach winksmiley.jpg
Tylko prosze nie besztajcie mnie odrazu jesli cos zle powiedzialem ; hehe
tiraeth
Zgłoszenia zostały przyjęte (nospor ma rozpiskę kandydatów), plany przedstawione (bądź będą dorzucone) na wortalu, więc czekamy na ogłoszenie głosowania.

Do tego czasu, zamykam temat, by dalej nie drążyć tematu, który został zakończony.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.