Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Laczenie z serwerem
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Spyder
Witam

Mam pytanie teoretyczne. Mam baze danych np na OVH no i mam adres do bazy np ovh.baza.org cla baza dziala na stronie jest ok ale nie mam jeszcze panelu administracyjnego. Chcialem uzyc do laczenia z baza z normalnego kompa programu jak np Mysql Front ale on dziala tylko dla localhosta tak samo MSQL Maestro. Czy jest jakis program ktory polaczy mi sie z baza na serwerze innym niz localhost na localu nie mam problemu z polaczeniem a nie moge uzywac php myadmin na stronie bo po nieodswierzaniu po 15 min gubi sesje. Jak wpisuje w ww programach nazwe hosta login i haslo tak jak w skrypcie php na stronie to mi mowi ze nie widzi hosta. dry.gif
Tibod
MySQL front działa idealnie dla baz nie tylko na localhost-ie. Może na OVH masz zablokowane łączenie z bazą z poza localhosta. Uderz lepiej do nich i dowiedz się czy nie masz takiej blokady. Ewentualnie sprawdź konfigurację firewalla.
prond
Moim zdaniem są 2 opcje:
- provider nie pozwala na łączenie z bazą danych z innych hostów
- źle wpisałeś parametry połączenia z bazą w MySQL Fron (ta aplikacja na 100% pozwala na łączenie się z bazami na innych serwerach)
Spyder
a czy mam zmieniac port z 3306 i connection na direct questionmark.gif
daniofantasy
sprawdź, czy nie masz przypadkiem zablokowanego portu w firewallu (jak się łączysz przez 3306, to musisz go odblokować), Większość serwerów działa z domyślnym portem 3306, więc tutaj nie szukałbym przyczyny - najprawdopodobniej blokują Cię z Twojego hostingu (no... chyba, że ovh sobie ustawiło jakiś śmieszny port, to wtedy masz rację... ale jeżeli tak jest, to powinno być o tym napisane na ich stronie, więc poczytaj dobrze...)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.