Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [CMS] Lee Engine
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Lee
Chciałem prosić was o ocenę mojego cms'a napisany uwzględniając programowanie obiektowe (sam sądzę, że słabo mi się to udało). Wersja demo dostępna tutaj
Login: Admin
Hasło: demo123
Jeżeli ktoś chciałby zaglądnąć do kodu to skrypt jest do pobrania [ciach] (hasło do pliku: [ciach])

P.S: Jak opanują wyjątki w php5 to wprowadzę, na razie to jest dla mnie czarna magia rolleyes.gif

edit: ktoś się nie umie bawić więc plików nie udostępniam już
UDAT
Obiektowo nie za dobrze:
  1. <?php
  2. global $tbl_menu;
  3. ?>

Raczej nie używa się zmiennych globalnych.

  1. <?php
  2. public function Delete($id) {
  3. global $tbl_menu;
  4. echo 'Czy na pewno chcesz usun<B1><E6> to menu ? (<a href="admin.php?mod=menu&act=delete&confirm=yes&id='.$id.'">Ta
  5. k</a> | <a href="admin.php?mod=menu">Nie</a>)<br />';
  6. if ($_GET['confirm'] == 'yes') {
  7. @$this -> query = mysql_query("DELETE FROM $tbl_menu WHERE id='$id' LIMIT 1");
  8. echo 'Menu zosta<B3>o usuni<EA>te ! <a href="admin.php?mod=menu">Powr<F3>t</a>';
  9. }
  10. }
  11. ?>


Zero MVC, blokujesz możliwość zmiany widoku, zmiany adresów ( np. na mod_rewrite )


Klasa Connect i MySQL to też jakieś nieporozumienie: Brak abstrakcji bazy danych, zamiast klasy connect mógłbyć mieć dodatkowe funkcje w klasie MySQL.

Brak centralnego kontrolera ( jego funkcję pełnią pliki w katalogu głównym projektu ).


Podsumowując: Pisane z użyciem obiektów, lecz nieobiektowo. Małe możliwości konfiguracyjne gotowych modułów, brak wsparcia dla pisania nowych modułów.
Kuva
Kod
Unknown column 'what_type' in 'on clause'
hmhmh?
Balon
przerzucasz wszystkie bloki menu na jedna stronę i masz error winksmiley.jpg
Kod
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/gothic/public_html/lee/demo/rmenu.php on line 9
Jarod
Sprawdziłem dwie rzeczy bo nie mam czasu na testy. Do rzeczy na czarną listę można dodać pusty rekord albo adres typu 'dupa zbita'. Użytkownik z pustym loginem? Teraz takiego masz użytkownika Admin..

pzdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.