Mam coś takiego:

  1. <?php
  2. @mysql_connect($mysql_server, $mysql_admin, $mysql_pass)
  3. or die("Brak połączenia z serwerem MySQL."); echo "Połączenie: OK";
  4. @mysql_select_db($mysql_db)
  5. or die("Błąd wyboru bazy danych."); echo "<br>Baza: OK";
  6.  
  7. $tablica = czysc(otworzplik($pliki[1])); // tu dostaje tablice z polami, nasz 'rekord'
  8.  
  9. $sql = "INSERT INTO produkty (nazwa, marka, kod, kodkreskowy, opakowanie, komplet, cenabrutto, naszacena,
     vat, stanmagazynu, kategoria, podkategoria,opis) VALUES ('"
    .$tablica['nazwa']."','".$tablica['marka']."','".$tablica['kod']."','".$tablica['kodkreskowy']."','".$tablica['opakowanie']."','".$tablica['komplet']."','".$tablica['cenabrutto']."','".$tablica['naszacena']."','".$tablica['vat']."','".$tablica['stan magazynu']."','1','0','".$tablica['opis']."')";
  10. $wynik = mysql_query($sql) or die("<br>Wywołanie {$a} padło: ".mysql_error());
  11. ?>


i nie wiem dlaczego, ale tak wykonany kod wstawia mi trzy te same rekordy do bazy, natomiast to samo zapytanie wykonane w phpmyadmin daje mi tylko jeden rekord... dlaczego tak się dzieje i co z tym poradzić? chciałbym, żeby do bazy trafiał tylko jeden rekord...

Juz wiem... jak się okazuje - błąd leżał w FireFoxie, który 3 krotnie przeładowywał szybko stornę, tak, że tego nie zauważałem... dopiero LiveHTTPHeaders mi to pokazało... tak więc przestrzegam przed tym! smile.gif (miałem w kodzie martwy link do pliku css i do pliku js).