Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Strona zawodów
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
ujex
Witam!

Strona jest w trakcie realizacji i prosze o jakieś konstruktywne uwagi.
Nie chodzi o to, żebyście oceniali wygląd bo to nie moja działka - grafikiem nie jestem. Bardziej chodzi mi o uwagi dotyczące kodu strony.

Obecnie zabieram się za podpinanie do strony forum (punbb - lekkie i przyjemne).

www.pucharszlakusolnego.pl

Z góry dziękuję za wypowiedzi.
TranceAddict
minusy wg. mnie
- XHTML 1.0 Transitional
- tabelki
- znaczniki niezgodne ze standardem XHTML
- "style" w znacznikach

nawet Transitional niepoprawny

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...kusolnego.pl%2F

ogółem cienko od strony kodu dużo do poprawki
cafepl_com
xhtml a więc nie pownno być znaczników <center> i tabelek.. tabele zamień na divy - warstwy. Pierwsze to "coś" rzucające się w oczy - ta czcionka Aktualności... pozdrawiam.
devnul
Cytat(cafepl_com)
xhtml a więc nie pownno być znaczników <center>
sory ale gadasz od rzeczy - center jest dozwolony w wszystkich dotychczasowych specyfikacjach w wersji łagodnej (czyli Transitional). Czegoś nie wiesz - nie pouczaj innych

@ujex: pierwsze co powinieneś zrobić to przeniść wszystkie, ale to wszystkie style do osobnego pliku, podobnie z kodem js, reszta - taka jak zauważył TranceAddict (może poza rodzajem doctype jaki wybrałeś - bo to nie on decyduje czy dobrze czy źle zakodowłeś strone - on tylko poniekąd narzuca ramy - bardziej lub mniej wąskie)
cafepl_com
Cytat(devnul @ 14.04.2007, 01:00:45 ) *
sory ale gadasz od rzeczy - center jest dozwolony w wszystkich dotychczasowych specyfikacjach w wersji łagodnej (czyli Transitional).


nie mówie ze nie jest niedozwolony tylko pownno się to zastapić stylami.
devnul
Cytat
nie mówie ze nie jest niedozwolony tylko pownno się to zastapić stylami.

bądź tak miły i wskaż ten fragment
Cytat
xhtml a więc nie pownno być znaczników <center> i tabelek.. tabele zamień na divy - warstwy. Pierwsze to "coś" rzucające się w oczy - ta czcionka Aktualności... pozdrawiam.
cafepl_com
no i widzisz tu gdzies ze nie mozna? "Nie powinno" a nie mozna... to troche zmienia postać rzeczy.
devnul
a widzisz tu gdzies
Cytat
pownno się to zastapić stylami.
?
i skończmy z tym OT: doctype to sprawa małej wagi - ważne jest żeby kod pył czytelny i dobrze zbudowany a nie żeby miał doctype takie a nie inne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.