Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [design] strona tuxpackage
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Kildyt
Witam serdecznie forumowiczów

Wzieło mnie coś na nową stronę i sam chciałem wykombinować jakiś design.
Oto on:


Strona będzie przeznaczona do dodawania, komentowania, oceniania i ściągania programów dla linuksa, dystrybucji oraz gier podzielonych na 2D i 3D.

Wiem, że nie jest on specjalny ale chyba powinien wystarczeć. Lewe menu (kategorie) chyba wogóle mi nie wyszło.
Prosze o ocenę designu.
Moli
Lewe menu i top są do bani. Kolory nie pasują. Powinno być jasno i miło a tak aż się chce nacisnąć krzyżyk czerwony w prawym górnym rogu.
Prph
Jaki sens maja takie projekty? Jezeli bede chcial zainstalowac gimpa, to wlacze menedzera pakietow i go zaintsaluje. Po co jeszcze szukac tego w necie?

Adrian.
Kildyt
Hmm, niby tak ale skond wiesz, ze jest taki program jak gimp?
W menadzerze plików nie masz oceny, komentarzy ani screenów.

A załużny, ze ktoś nie ma internetu a jest początkującym linuksiarzem, i co w tedy? Proste, idzie do kolegi żeby ze strony ściągnął programy i zgrał na płytkę.

Rozumiem, że wygodniejsze jest ściągnięcie od razu z programu, ale tam nie wiesz dokłądnie co ściągasz itp.
Moli
Cytat
skond

smile.gif
Takich stron jest kilka, a mogę się założyć że większość osób nie wpisuje np. programy na linuxa tylko np. programy do ubuntu i szuka stron tylko o tej dystrybucji której używa.
Kildyt
No właśnie, chodzi o to, że kilka. Jak na razie nie ma wielkiej konkurencji w tej tematyce.

Ehh linux, to linux, a dystrybucje są podobne. Większość programów to jednen plik instalacyjny pod wszystkie dystrybucje. Nie rozumiem o co Ci chodzi?
phpion
http://linuxsoft.cz chcesz z nimi konkurowac? Powodzenia.
A co do grafiki: bez urazy, ale tak jak pokazana w innym temacie ta również nie podnieca, rzekłbym wręcz, że jest do bani (całokształt - nie chce mi się po kolei wymieniać wad).

PS: o ile mnie pamięć nie myli to deklarowałeś odejście od grafiki na rzecz programowania - zrób to...
Kildyt
Tak i ta "deklaracja" cały czas jest ważna.
Jagbby co to piszę nowe jądro o nazwie Lazuryt Core, która przyda mi się do mojego cms-a. Zbudowany na ciekawym pomyśle. Moim założeniem jest to, że wszystko można zrobić z poziomu terminala czyli w trybie tekstowym. Mam nadzieję, że to mi się uda, ale chciałem aby przetestować te jądro na jakiejś stronce. Miałem nadzieje, ze będzie to ona. No nic, puźniej się zajmę de4signem. Teraz jądro. Thx za oceny
devnul
grafa odstrasza - taką strone to tylko z pod lynx`a oglądać można bo tam aż tak nie odraża. A co do argumentacji kolegów wyżej to się przyłączam
Cytat
skond


mogło być gorzej np tak:
Cytat
zkont
biggrin.gif
Prph
Cytat(Kildyt @ 5.04.2007, 10:08:17 ) *
Ehh linux, to linux, a dystrybucje są podobne. Większość programów to jednen plik instalacyjny pod wszystkie dystrybucje. Nie rozumiem o co Ci chodzi?


Jestes w bledzie. Nawet pakiety z debiania nie musza dzialac na ubuntu/kubuntu. Dlatego pisze, ze to nie ma sensu. Lepiej jakbys opisywal programy i pisal jak zainstalowac je w suse/ubuntu/kubuntu i innych.

Adrian.
TranceAddict
- usun AA z czcionki
- za mała czcionka
- niepodobają mi sie gradienty - ochydne wręcz (zbyt ostre przejście kolorów)
- kolorysta niebardzo - raczej nie zachęca do powrotu na strone
- lewe menu za szerokie chyba ze to bedzie jakies drzewo w co wątpie
- troche nie bardzo pasuje takie mieszanie zaokrąglonych prostokątów z kwadratami
- nie ma stopki i to chyba tyle. pzdr.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.