Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TINTAGEL.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
sagittariuspl
moja strona znajduje się pod adresem -> TINTAGEL.pl. strona jest gotowa w 90%. nie działa jeszcze forum i kilka opcji, ale to inna bajka. czekam na oceny i propozycje zmian grafiki czy funkcjonalności. każda rada się liczy i zostanie wzięta pod uwagę
Zajec
Serwer padł?
sagittariuspl
nie u mnie działa. choć możesz mieć rację. serwer w ostatnich godzinach dziwnie działa. nie mogę wskoczyć w cPanel nawet. szczerze mówiąc, hosting jeszcze mam przez pół roku, ale już szukam nowego
Zajec
Kolejna słąbiutko napisana strona. Wszystko w oparciu o tabele i przestarzałe znaczniki. Zero semantyki czy optymalności.
sagittariuspl
na co polecasz zmienić tabelę? na divy? i co w tabelach jest takiego złego że wszyscy odradzają?
Fuzja
Nie są do budowania stron tylko do przedstawiania danych tabelarycznych.
To tak jak byś miał pretensje co takiego złego jest w budowaniu domu z gliny, że wszyscy odradzają. Po prostu trzeba używać rzeczy zgodnie z tym do czego są przeznaczone.
envp
OT: Może nie tyle gliny do budowania domu, co piły do krojenia chleba smile.gif
sagittariuspl
więc zamiast tabel, co? i czy to jest tylko różnica co jest w kodzie dla programistów, czy zauważalne bedzie przyspieszenie strony, pozycji w googli, zadowolenie czytelników? czy to tylko taki webmasterski dobry styl i smak?
kwiateusz
przestudiuj sobie, a dowiesz sie czemu strona powinna byc na div a nie na tabelkach Temat: Wracajmy do tabelek
rzabapl
Dorzuce tylko że te miniaturki jakies poszarpane winksmiley.jpg
zmien imagecopyresized na imagecopyresampled

pozdrawiam
M
sagittariuspl
co do miniaturek to nie wiem czy coś się zmieni po zmianie, bo pomniejszam je z dużo większych plików i szczegółów nigdy nie będzie widać. w momencie jak wskoczysz na stronę danej pozycji -> np. http://tintagel.pl/piotr-surdel-forex-pods...book-p-350.html to wygląda dużo lepiej
Daimos
menu i stopka w takim spokojnym czystym stylu, podoba mnie sie
ale logo, przedstawia zupelnie inny styl (albo jego brak), nie pasuje wogole do reszty
no a te miniaturki naprawde odstraszaja, nie moze tak byc
pawkow
minitaurki zmniejszasz na siłę w HTML, więc się "psują" - przygotuj odpowiednie od razu.
sagittariuspl
@my salsa: tzn. zmienić kolorystykę na szaro-biała, czy pomyśleć nad zupełnie nowym "kształtem" mojego logo?

@pawkow: tak zrobię. mam skrypt pobierający te obrazki, więc mogę bez problemu tworzyć miniatury od razu (albo pomysle nad dodatkiem do tego skryptu)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.