Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Baza danych - Acces - apteczka domowa
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
anulka
Witam mam zrobić na informatyki zrębic baze danych w akcesie i mam problem bo nie zaborczo umiem baza danych ma być o apteczce domowej czyli co tam jest
a ja nie za bardzo wiem jak podzielić na tabelki jakie tam maja być grupy itp. Proszę o szybki odzew :0
pozdro Rkingsmiley.png
JaRoPHP
Zadania domowego nikt za Ciebie nie odrobi.

Poza tym, nie umiesz zrobić tabel, czy nie wiesz, jaka ma być struktura tych tabel?
Co do struktury - zaprezentuj przykładową i użytkownicy być może doradzą, co zmienić...

Ja na początek zaczałbym od stwierdzenia, ile tabel ma być. Chyba wystarczą dwie, ale zależy to od tego, co będzie odzwierciedlane przez tę bazę danych.
anulka
no ma być ta baza o apteczce domowej a nie wiem ile mam zrobić tabel i co ma w nich być bo chodzi mi o to że w nagłówkach tych tabel np. nr. nazwa leku na co jest itp. nie wiem jakie grupy powinnam podzielić smile.gif pomóż worriedsmiley.gif bo mi to na dziś potrzebne ale będę mogła chyba na za tydzień też przynieś smile.gif sadsmiley02.gif
em1X
ba, trzeba sie bylo uczyc

tabela lek
lek_id, nazwa, grupa_id

tabela grupa
grupa_id, nazwa

lek.grupa_id = grupa.grupa_id

nie wiem co wiecej tu mozna wymyslic tiredsmiley.gif
anulka
a możecie to bardziej rozbudować smile.gif
em1X
sama rozbuduj.. napisalas ze chcesz miec leki i grupy lekow, no to zrobilem.. nic wiecej nie pisalas, a ja w niedziele nie jestem zbyt kreatywny biorac pod uwage wczorajszą noc tongue.gif
anulka
witam ale w tej apteczce mają być jeszcze jakieś maśbci i bandaże smile.gif biggrin.gif
em1X
wystarczy wpisac do grup: leki jakies tam, masci, bandaze i to wystarczy.. nie mam pomyslu na wiecej tabel w bazie..
anulka
a jak nazwać te nagłówki w tabelkach worriedsmiley.gif
Cienki1980
To już Twoja decyzja.
Możesz je ponazywać dowolnie, bylebyś wiedziała co jest w jakiej kolumnie.
anulka
no to mi napiszcvie co powinno byc bo ja właśnie tego nie weim sad.gif
Cienki1980
Jak dla mnie em1X wcześniej podał nazwy tabel razem z kolumnami ... można to wzbogacić o opis_leku w tabeli lek no i może o kolumnę ilosc też w tabeli lek.

Rozwiązanie gotowe.
anulka
dla mnie to mało pomózcie aby było więcej
Cienki1980
Więcej czego questionmark.gif
Za mała jest ta baza questionmark.gif
Z taka ilościa informacji trudno coś więcej w ciemno zrobić.

Czy po prostu nie wiesz jak to zrobić w Accessie questionmark.gif Jeżeli tak, to jakaś książka, kurs online .... zadania domowego za Ciebie nie odrobimy ... pomóc pomożemy, ale sama musisz zacząć myśleć.
anulka
no ja bardzo myśle więc prosze pomóżcie koleżance ten jeden raz rolleyes.gif więc zróbcie mi tylko nagłówki w tych bazach bo mi to nie wychodzi i prześlijcie na emeil anias1289@op.pl prożba worriedsmiley.gif sadsmiley02.gif
Cienki1980
tabela lek
lek_id, nazwa,opis,ilosc, grupa_id

tabela grupa
grupa_id, nazwa

lek.grupa_id = grupa.grupa_id

Oto masz proszę nagłowki kolumn wraz z nazwami tabel.
Do Accessa wpisz już sama ... rolleyes.gif
anulka
tabela grupa
grupa_id, nazwa


po co to i co to za grupa questionmark.gif blinksmiley.gif a leki questionmark.gif blink.gif
em1X
Cytat(anulka @ 17.01.2007, 20:10:15 ) *
po co to i co to za grupa questionmark.gif blinksmiley.gif a leki questionmark.gif blink.gif


anulka, bez komentarza. Wracaj do nauki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.