Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [design] portal motoryzacyjny
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
trucksweb
Daje tym razem poprawiony design- portalu motoryzacyjnego -tematyka niszowa-ciezarowki.
ogolnie: strona glowna dla wszystkich zainteresowanych ta tematyka czyli najswiezsze informacje,
rozrywka, forum, galerie, sklep, itp.
Ulozenie modulow- mam nadzieje ze praktyczne.
Kladziemy nacisk na szybkosc dzialania-dlatego wszystko oparte bedzie na stylach z min. grafika.

Co o tym sadzicie ?
http://mgdesign.i365.pl/foto/design2.png
Fusin
Wszystko ładnie, tylko to lustrzane odbicie napisu Skrzynka Pocztowa jest chybione smile.gif Ogólnie b.ładne, daje 9,5/10 smile.gif

Pozdrawiam
SHiP
Odbicie rzeczywiście jakieś krzywe, poza tym te linki pomarańczowe ochydne, wymien na coś w stylu #d22
Ogólnie bardzo mi się podoba
siemakuba
Panowie, ta cała "skrzynka pocztowa" to chyba... imitacja bannera ;) więc wydaje mi się, że tam nie ma co zmieniać.

@trucksweb: całkiem fajnie. naprawdę.

pozdr.
trucksweb
biggrin.gif ciesze sie
fakt- skrzynka pocztowa to banner, ktory ma juz pare mc winksmiley.jpg Dalem jako przyklad gdzie umieszczone beda reklamy pow. 468px
Poza tym strona dostosowana bedzie do rozdzielczosci 1024px smile.gif

kolorki linkow poprawie- tez juz mi sie troche znudzily- jednak dominowac maja barwy pomaranczowe, czarne i szare
tiraeth
Nie podoba mi się, monotonia kolorów, beznadziejnie dobrane czcionki, pusty top, gradienty w blokach też do bani

3/10
trucksweb
czcionka: Verdena 10px,12px,14px
kolory: tonacja raczej utrzymana w dwoch kolorach- Twoj blog tez nie ma teczy kolorow biggrin.gif
pusty top: a co dac jeszcze w topie ?- jets logo, grafikia, slogan, scroller newsow, menu z najwazniejszymi odnosnikami do podserwisow.

blinksmiley.gif
Ociu
Szczerze mówiąc, to nic mi się nie podoba. Ocenę za pewne znasz. worriedsmiley.gif
My4tic
Panowie chyba trochę przesadzacie tongue.gif Jest tu na forum xxx stron dużo gorszych, nie mówiąc już ogólnie o standardach panujących w sieci. Może warto napisać kilka słów konstruktywnej krytyki bo...

Cytat
Szczerze mówiąc, to nic mi się nie podoba


...niewiele mówi, poza tym, że zniechęca autora.

Cytat
monotonia kolorów, beznadziejnie dobrane czcionki, pusty top, gradienty w blokach też do bani


Z gradientami się zgodzę ale reszta? Dla mnie bez większego sensu. Monotonia kolorów? Jakby było ich ze dwa więcej to pewnie by ktoś napisał, że strona wygląda jak blog 15latki.

Subiektywna ocena subiektywną oceną ale może czasami warto docenić autora lub chociaż sensownie skrytykować.
tiraeth
Cytat
Panowie chyba trochę przesadzacie. Jest tu na forum xxx stron dużo gorszych (...)

I 90% z nich oceniłem jako beznadziejne... smile.gif

Cytat
onotonia kolorów? Jakby było ich ze dwa więcej to pewnie by ktoś napisał, że strona wygląda jak blog 15latki.

Autorowi designu polecam skorygować ustawienia monitora a następnie zaznajomienie się z generatorem kolorów "pasujących" do siebie. Na stronie są tak naprawdę tylko dwa kolory (pseudo-żółty i czarny/czary), które nijak w ten sposób do siebie pasują.
trucksweb
to nie zolty a pomaranczowy laugh.gif

Co do kolorow- moze i macie racje- choc nie bede sie spieral- mam w domu same LCD a na nich sa rozne odbicia kolorow- wiekszosc z nich rozni sie od wyswietlaczy na CRT.
Jak tylko bede mial mozliwosc to sprawdze na zwyklych monitorach kolory.

Jako, ze jestem wembasterem tongue.gif jakos trudno mnie zniechecic- zwlaszcza jak robie serwis/design dla siebie.
Widzialem tys. gorszych stron i skromnie powiem, moj projekt przypadl mi do gustu- uwzglednie Wasze opinie na temat kolorow i gradientow- zobacze co wymysle party.gif
athabus
A mi się Twoja strona bardzo podoba. Główne plusy za:
- zaraz po wejściu wiem o czym jest ta strona
- wszystko sprawia wrażenie lekkości
- czcionki dobrej wielkości - akurat do czytania
- ciekawa grafika - jej b. mała ilość to dla mnie plus

W zasadzie przyczepiłbym się do 2 rzeczy:
- nie podoba mi się ta mapa z linkami na samym dole strony - jakoś nie pasuje
- pomarańczowe linki w prawym dolnym rogu są słabo czytelne (choć bez tragedii)

Ogólnie bardzo lubię stronki w tej konwencji. 10/10

Przyłączam się do postulatu My4tic - jeśli krytykować to konstruktywnie bo inaczej wychodzi tak jak na Wiejskiej w Wawie.
DeyV
No niestety - nie każdy tu komentuje - niektórzy oceniają winksmiley.jpg Ale cóż - zawsze jest takie ryzyko, jak się pokazuje innym swoje prace.

Moje wrażenia - średnio pozytywne.

Szare gradienty trochę zalatują nową wirtualną polską, ale widać - teraz taka moda.
Troszkę dziwnie wyglądają niektóre fonty, ale to zapewne wina kompresji grafiki.

Nie podoba mi się wygląd menu w JS, może dlatego, że nie lubię tych meniusów, nie uznaję takiego rozwiązania jako podstawowej nawigacji po stronie, a może dlatego, że kolorki na nim są trochę za "dobitne".

Dziwnie dobrane wielkości czcionek? W głównej belce napisy są mniejsze niż w rozwijanym menu?

Zbyt "mocna" stopka. Wydaje mi się, że ładniej wyglądałaby na nieco węższej belce.
Ociu
@My4tic: Wiesz, że o gustach się nie dyskutuje ?
ano
Mi także ten layout nie przypadł do gustu.

Duży minus za dobór kolorów - na stronie brakuje jakiegoś jaskrawego akcentu (i nie mówie tu o jakiejś reklamie smile.gif ) Narazie na stronie są praktycznie tylko odcienie szarości + ewentualnie pomarańczowe nagłówki tekstów + menu.
Dalej, na stronie znajduje się masa informacji - brakuje elementu, który skupił by wzrok internauty, w efekcie myśle, że zobaczy on masę tekstu, nie będzie wiedział co kliknąć, na czym się skupić i po prostu wyłączy stronę.

Moim zdaniem kolejną wadą jest nietrafiony pomysł z tym szarym "pokazywaczem" aktualności winksmiley.jpg
Po pierwsze: jest on mały i szary, więc nie wiem czy ktoś go zauważy, po drugie, po co któs ma się nim interesować, skoro tony aktualności znajdują się obok?

Ogólnie strona wydaje mi się niedopracowana - czasami są za małe marginesy pomiędzy tytułem box'u a jego obramowaniem, niektóre elementy są krzywo pukładane, w tekstach jest za mała interlinia.
5/10 (napewno strona jest lepsza od wielu innych pokazywanych na tym forum, jednak myślę, że strona takiego serwisu powinna być zrobiona dobrze winksmiley.jpg - nie chcę tego porównać do tematów w stylu: "moja pierwsza strona domowa, super mp3, tapety, humor ...." ;D )
cadavre
Przewidujesz wersję dla WAP/PDA? Jeśli to portal dla zmobilizowanych to chyba wartałoby.

Moja ocena strony: 8/10.
Przede wszystkim nie pasuje mi rozmieszczenie elementów - ogólnie.
My4tic
Cytat(Ociu @ 20.12.2006, 12:56:04 ) *
@My4tic: Wiesz, że o gustach się nie dyskutuje ?


A przeczytałeś dokładnie o co mi chodzi? Nie o to, że mówisz, że coś Ci się nie podoba tylko o to, że pisząc takie coś, moim zdaniem, wypadałoby jakoś uzasadnić. Szczególnie wtedy gdy piszesz, że wszystko jest do bani, to można by wysilić się na kilka słów komentarza.

Wiem - offtopic.gif - więc skończmy temat snitch.gif
trucksweb
witam po swietach.
zaczalem juz ciac design bo chce go wprowadzic do serwisu po nowym roku.

1)dzieki za opinie- ogolnie sie podoba
2)poprawki uwzglednie
3)wersja mobilna bedzie- nie wiem tylko kiedy. nie mam doswiadczenia w robieniu takich stron.
4) stopka ulegnie zmianie
5) co do ilosci materialow- hmm:
strona jets dla zmotoryzaowanych(kierowcow ciezarowek) i chcialbym aby na stronie glownej byly wszelkie najwazniejsze informacje, zeby nie trzeba ylo ich przesuzkiac na tys. podstron.- wiadomo ze chodzi o czas i koszty polaczen z netem.
szary box z newsami- to bedza newsy scrollowane- raczej info z smsow od uzytkownikow, kierowcow o cytuacji na drodze. Zaznacze na stronie, jakims akcentem kom. czy sms'a winksmiley.jpg jak tylko to uruchomie.
co do tego, ze niekiedy jest krzywo- faktycznie. Robie strone dla siebie i chodzilo mi tylko o ogolne pokazanie co jak i gdzie. Choc staralem sie, zeby ladnie to wyszlo.
Czcionka w menu java- jest taka sama- moze to jakies zludzenie tongue.gif


Strona ma byc obszerna trescia, ladna i intuicyjna. (wiele portali jak wp.pl czy interia.pl wcale taka intuicyjna nie jest- zwlaszcza po ostatnich zmianach. Chodz jak ktos odwiedzi strone 3 razy to wie gdzie i co aarambo.gif )
Przede wszystkim ma szybko sie ladowac i dac sie zmodyfikowac do wersji na urzadzenia przenosnie. dlatego dalem tak malo grafiki party.gif
tomeck
podoba mi sie ten layout
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.