Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Boty Googla
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
trucksweb
hmm,
od jakiegos czasu obserwuje aktywnosc pewnego uzytkownika w moim sklepie internetowym.
Wchodzi na setki stron z produktami i siedzi na nich min- max. 35min.
Niby ok, ale denerwuje mnie to, ze po 15min przegladania sklepu bierze kazdy produkt do koszyka i siedzi w koszyku ponad 20min.

Kilka razy go blokowalem -tzn. jego ip bo to mi sie wyswietla przy uzytkowniku, ktory nie ma u mnie konta.

Dzis nieco przesadzil. Otworzyl 160podstron z produktami i pojedynczo zaczal dodawac do koszyka.
Wnerwilem sie i sprawdzilem ip- czy przypadkiem nie jest to polak (myslalem, ze probuje krasc opisy).
Jakie jets moje zdziwienie, gdy po odszukaniu ip okazalo sie, ze jest to BOT GOOGL'A withstupidsmiley.gif

czemu on tak indeksuje strone ? i czemu wklada produkty do kosza- czesto pracownicy sklepu sie myla i mysla ,ze je kupuje aarambo.gif
dr_bonzo
A dodanie produktu do koszyka to robisz linkiem (GET) czy formularzem (POST)?


Cytat
czesto pracownicy sklepu sie myla i mysla ,ze je kupuje

Kupno to chyba jest dopiero po zatwierdzeniu zawartosci koszyka, a nie po wlozeniu tam czegokolwiek (co mozna potem wyjac)?
Ace
Hm mozliwe ze get, wtedy on moze otworzyc ten link, a system wie ze ma dodac produkt do koszyka, a pewnie wtedy masz przekierowanie do koszyka...
acztery
gdzies na necie byla lista adreesow ip bootow moze zrob przy dodaniu warunek ze adresy z tej puli nie mogą dodawac nic do koszyka
trucksweb
uzywam oscommerce professional pl i nie wiem jak przekazywane sa zmienne- nie lubie tego skryptu i nie wglebialem sie w szczegoly. Mozliwe ze wlasnie z GET korzysta.

Co do blokowania wole botow nie blokowac.
Podam jesgo ip zebyscie wiedzieli o kogo chodzi- jak tylko nawiedzi sklep worriedsmiley.gif
dr_bonzo
Cytat
uzywam oscommerce professional pl i nie wiem jak przekazywane sa zmienne- nie lubie tego skryptu i nie wglebialem sie w szczegoly. Mozliwe ze wlasnie z GET korzysta.


Nie musisz znac jego bebechow, wystarczy ze spojrzysz na link dodawania do koszyka, czy jest to <a href=...> czy formularz jednoprzyciskowy (i sprawdz method="" formularza), ew, javascript -- hac raczej nie -- bo google go nie obsluzy.
trucksweb
fakt, nie pomyslalem.
Obsluguje GETA

a to jego ip bo dzis znow siedzi i googluje(ostatnio sciagnal ponad 40mb)
66.249.72.83
artur81
Nic nie zrobi, też miałem taki przypadek, nawkłada tylko do koszyka i sobie pójdzie biggrin.gif
shpyo
jest kilka sposobów
1. przy dodaniu do koszyka (jeśli jest to link - czyli GET) daj taki atrybut: rel="nofollow"
2. dodaj sklep do google webmaster i ustaw aby z mniejszą częstotliwością odwiedzał stronę
trucksweb
jedno pyt. czy jak on wklada produkty do kosza czy nawiedza sklep to indeksuje jakos strone ?zberajac informacje czy tak sobie z nudow wchodzi i miesza w glowie sprzedawcom cool.gif ?

jesli indeksuje toniech nawiedza strone czesciej, nie chcee go blokowac moze tym samym odwiedza reszte serwisu.
Dandelion
to tak jak by komputer z nudow gral sobie w sapera ;D
shpyo
Cytat(trucksweb @ 2.12.2006, 13:26:46 ) *
nawiedza sklep to indeksuje jakos strone
gam3r
ja mam podobnie, odwiedza mnie pełno dziwnych botów z google, zżerają w ciągu 2 tygodni 5GB transferu i nie wiem co robić, założyłem temat, przeczytajcie : Temat: Niechciane wizyty z USA
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.