Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowe forum - zapraszamy
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Zadania
nospor
W związku ze zmianą organizacji grupy dev, która od dłuższego czasu jest mało aktywna, założyliśmy nowe forum. Pojawiać się tu będą tematy z zadaniami do zrobienia. Więcej na temat zasad w topicu Tematyka i zasady.

Czemu taka forma? Dotychczasowe metody ostatnimi czasy za bardzo się nie sprawdzają, liczba zadań do zrobienia rośnie, a nie ma komu robić. I tu uśmiechamy się do Was smile.gif

Co oferujemy w zamian? No cóż, satysfakcję iż przyczyniło się do rozwoju php.pl smile.gif. Dodatkowo pojawienie się na liście z podziękowaniami co kto zrobił. Lista będzie opublikowana na wortalu oraz na forum. A jeśli ktoś będzie potrzebował jakiegoś papierka to i list referencyjny się skombinuje.
Osoby aktywne będą przydzielone, za swoją zgodą oczywiście, do grupy developerzy/publicyści.
siemakuba
Pytanie - czy należy gdzieś zgłaszać chęć wykonania danego zadania? W wątku go dotyczącym?
Bezsensem by było gdyby nagle się okazało, że dwie (kilka?) osób pracuje jednocześnie nad tym samym.

pozdr.
seaquest
Jak najbardziej. Należy zgłaszać chęć wykonania zadania w danym wątku.
nospor
Faktycznie jakoś tego nie sprecyzowaliśmy. Odpowiednia nota poszła również do topicu z zasadami.
php programmer
Jeśli moge wtracić swoje 7 groszy, to przeglądając
proponowane artykuły, zauważyłem, że wszystkie dotyczą
jedynie technologii, a nie ma artykułów o tematyce
bardziej teoretycznej jak np algorytmy, jakieś ciekawe
rozwiązania nietypowych problemów
Sabistik
Jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to postaram się przedstawić jakieś podobne tematy, albo jak uzyskam pozwolenie na tłumaczenia. Zresztą jeśli masz coś konkretnego na myśli, to możesz zaproponować mi na PW.
skowron-line
a czy jest jakis okreslony czas na wykonanie danego zadania, np jak ktos sie zglosi i bedzie to robil jakos za dlugo to co wtedy?questionmark.gif czy bedzie temat znow otwarty??
nospor
jesli dana osoba nie bedzie w stanie podolac, to oczywiscie temat zostanie otwarty. zawsze tez jeden temat moze robic kilka osob wspolpracujac ze soba.
skowron-line
czyli niema z gory przewidzianego czasu na okreslone zadania
nospor
no nieprzewidywalismy takich terminow, ale jak ktos wie jak cos zrobic i chce to zrobic, to nie bedzie tego robil przez dwa miesiace. Komunikacja miedzy osobą ktora to robi, a osobą ktora zleca tez bedzie, wiec bedzie wiadomo czy zadanie sie robi czy nie smile.gif

A ze tak zapytam: do czego zmierzasz tym przesluchaniem? winksmiley.jpg
skowron-line
ciekawosc to 1 stopien do piekla biggrin.gif
Sabistik
Jeśli chodzi o mnie, większość osób z którymi już współpracowałem wie ze ja zazwyczaj idę na rękę, dając możliwość wyznaczenia terminu zakończenia prac, przez osobę podejmującą się jej(z innymi rzeczami też winksmiley.jpg ). Oczywiście termin nie może być kosmiczny. Jeśli czas wykonania będzie się wydłużał, będę chciał zobaczyć jakieś postępy w pracach. Jeśli jednak ktoś z góry zakłada ze pewnie i tak zadanie nie zakończy to nie ma co się pchać. ;p
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.