Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Generowanie losowego kodu
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
lopez_222
Mam formularz do pobierania danych użytkownika, ale strasznie dużo spamu mi przychodzi. Sama walidacja danych już nie wystarcza. Wiem że zapobiec temu można dodając do formularza opję wprowadzenia hasla przez logującego się, czegoś takiego jak :"wprowadź kod widoczny na obrazku".
No właśnie i mam pytanie propo tego jak się do tego zabrać - podejrzewam że pomocna tu będze funkcja random, ale może ktoś wie czy są już gotowe skrypty do tego i jak się ewentualnie coś takiego nazywa.
gabcio
Zrob sobie cos takieg:

  1. <?
  2. function generuj_numer()
  3. {
  4. global $numer;
  5. $ile_liter = 7;
  6. $litery = '0123456789'; 
  7. srand((double)microtime()*1000000);
  8. $numer = ''; 
  9. $liter = strlen($litery); 
  10. for ($i=0;$i<$ile_liter;$i++)
  11. { $numer .= substr($litery,(rand()%($liter)),1); };
  12. };
  13. generuj_numer();
  14. ?>


I w polu formularza wpisz: '.$numer.' i zrob porownanie w if i bedzie to co potrzbujesz, tyle, ze bez obrazka a na samym golym numerku
lopez_222
dzieki biggrin.gif
phpion
Cytat
tyle, ze bez obrazka a na samym golym numerku

No czyli z dupy bo co to za problem podebrac ciag znakow z kodu strony (przez automat spamujacy)? Musisz poszukac o autoryzacji przez kod z obrazka - na forum na pewno bylo.
gabcio
Chyba, ze specialnie sobie napiszesz taki automat do spamu, ktory bedzie szukal numerku..
phpion
No jesli ktos sie bawi w spam i chce nam uprzykrzyc zycie to chyba jest w stanie cos takiego zrobic prawda? Ponadto mozna dodac jeszcze sprawdzanie $_SERVER['HTTP_REFERER'] czy pochodzi z naszej domeny.
piwoszeq
poszukaj na googlach TOKEN smile.gif
masa jest tego smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.