Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bulletine Board
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Pro > Archiwum Pro
Turgon
Dobra więc tak jak wynika z tytułu tematu piszę system BB. Mam teraz wielki problem przy budowie klas silnika - permission. Jakieś rady ?
dr_bonzo
Jakiz to "wielki problem" masz?
Z czym konkretnie.

Przejrzales system uprawnien w innych forach (skryptach)?
ActivePlayer
zapewne chodzi o implementacje w kodzie.

U mnie w sytemie (akurat cms, ale tez drzewkowo dziala) do kazdego elementu dopisuje allowaccess, denyaccess, allowedit, denyedit, allowdelete, denydelete. Kazdy element dziedziczy uprawnienia po rodzicu czyli.

czyli jesli jest drzewko

Kod
glowne(allowaccess kazik)
-pod (denyaccess kazik)
  -pod3
-pod2

to do 'pod' i 'pod3' kazik nie ma dostępu, a do pod2 i glowne ma dostęp.

Dane przetrzymuje w tabeli, w polach allowaccess itp itd dla kazdego wiersza. duzy minus to to ze zeby odczytac uprawnienia trzeba znac całą sciezke do samej góry drzewa. Ale moge sobie na to pozwolic bo to tylko cms.

szukam jeszcze pewnego linka, jak znajde to wstawie.
_
edit, znalazlem.

http://phpgacl.sourceforge.net/manual.pdf
Tym mozesz sie poslozyc przy implementacji, ja zdecydowalem sie na swoj system.
hwao
Nie dawno był prowadzony dosyc obszerny temat o autoryzacji, nie rozumie poco otwierac kolejny tylko z dopiskiem ze to do forum.

Swojego czasu jak zaczynalism prace nad OPB spedzilismy sporo czasu zanim wybralismy najodpowiedniejszy sposob, wrac z implementacja.
Turgon
Ja akurat tutaj myślę nad implementacją dla BB. Chodzi konkretnie o uprawnienia dla fora. Jak to zaimplementować. Jak proponujecie ?
@hwao: Może podzieliłbyś się doświadczeniami?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.