Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [layout] Strona ośrodka wczasowego
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
ano
Cześć!
Proszę o ocenę layoutu strony ośrodka wczasowego.
http://an0.webd.pl/kobylka.jpg
Przepraszam, że część tekstów jest po Polsku, a część po Angielsku, ostatecznie będzie wybór wersji językowej winksmiley.jpg
Do strony będą dodane odgłosy wody i ptaków (oczywiście odpowiednio ściszone) winksmiley.jpg - http://an0.webd.pl/Loop2.mp3
dr_bonzo
Ladne, lekkie, czytelne: podoba mi sie
Cysiaczek
Bardzo mi się podoba smile.gif
phpion
A ja pozwole sie przyczepic. Do czego? Ano do prawdopodobnie duzej 'wagi' strony. 80% zawartosci strony bedzie obrazkami; jedynie tresc bedzie zwyklym tekstem. Zaladowanie takiej strony moze troszke potrwac... ale jesli chodzi o pomysl to jest jak najbardziej ok. Tylko pomysl troszke w przod... jak to potem bedzie wygladalo jako html...
ano
Już to obmyśliłem winksmiley.jpg
Ramka z tekstem będzie musiała być w <iframe>, reszta - całość jako pliki graficzne...
Cysiaczek
Niekoniecznie tak musi być - można pokusić sie o dokładniejsze pocięcie layautu i użyc np Ajax - tu akurat świetnie się sprawdzi.

Pozdrawiam,
ano
Też myślałem o AJAX'ie, ale co ze starszymi przeglądarkami? - Ajax odpada
Cysiaczek
Eh. Jak wszyscy całe życie będa się starymi przeglądarkami martwili, to nigdy do niczego ni edojdziemy. Dlaczego producenci gier olewają starsze komputery? tongue.gif
Speedy
Cytat(ano @ 13.08.2006, 21:46 ) *
Już to obmyśliłem winksmiley.jpg
Ramka z tekstem będzie musiała być w <iframe>, reszta - całość jako pliki graficzne...



Cytat(ano @ 13.08.2006, 23:21 ) *
Też myślałem o AJAX'ie, ale co ze starszymi przeglądarkami? - Ajax odpada


A co z nowszymi przeglądarkami? <iframe> odpada, gdyż śmiem twierdzić, iż niezgodny on z xhtml jest.
Denver
A o overflow-y nie słyszeli? Ot, takie walidujące się <iframe> tongue.gif
Layout dość schludny, aczkolwiek - jak pośrednio wspominali przedmówcy - nie przystosowany do dłuższych tekstów. Po prostu niepraktyczny.
ano
Tekst, który wsadziłem do projektu jest najdłuższym spośród tego, który będzie w innych działach. Pozatym ten iframe (który się waliduje w xhtml) będzie mógł mieć pionowy pasek przewijania... A iframe'a z tego co wiem obsługują i nowe, i stare przeglądarki. Jeszcze nie miałem z nim problemu. A z AJAX'em - owszem, pod np. Operą 8 nie do końca działa (albo wogóle nie działa)
Speedy
Nie wiem, o co Ci chodzi z tym paskiem przewijania... Przecież wspomniany overflow da Ci taki sam efekt, jak iframe, z tym wyjątkiem, że będzie on zgdony z obecnymi zasadami projektowania stron w xhtml. Co z tego, że przeglądarki obsługują iframe? Trzeba zmieniać świat na lepszy, a nie korzystać z przestarzałych metod tongue.gif.
ano
Dobrze, ale przy zastosowaniu overflow, przy otwieraniu jakieś podstrony, strona będzie musiała się cała ładować od nowa. Przy iframe będzie się tylko ładowała jedna ramka.
SHiP
Strona mi sie podoba winksmiley.jpg Lekka czytelna przejrzysta. Moze troche malo miejsca na tekst ale to da sie przeboleć...
Cytat(ano @ 14.08.2006, 12:09 ) *
pod np. Operą 8 nie do końca działa (albo wogóle nie działa)

Widocznie nie umiales tego poprawnie napisac ;P
Kreton
Przykro mi ale ja mówię NIE. Moim zdaniem za jasne smile.gif Bo jestem rodem z CMENTARZ.PL biggrin.gif Chyba ,że tak monitor ciśnie wieczorem po oczach tak bardzo smile.gif To co mnie najbardziej nie pokoi to wielkość takiej strony. Ile będzie zajmowała ? 200kb ? Ja osobiście nie lubię kiedy mam napchane za dużo grafiki, dodatkowo ,że zawsze ona dużo zajmuje.

5/10 smile.gif Pomysł jak najbardziej dobry smile.gif Ale ta duża grafika ohmy.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.