Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Select w selecie
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
yaro
Chce zrobić wyszukiwanie autobusu a raczej połączenia.
Przystanek1 (jakiś autobus), przystanek 2(przesiadka do innego), przystanek3(wysiadamy)

tabela: autobus

id | nr_aut | przystanki |
---------------------------|
1 | 232 | 2222,2223 |
2 | 235 | 2223,2224 |
----------------------------

W kolumnie przystanki są numery id przystanków, te dwa autobusy mają wspulny jeden przystanek na którym można się przesiąść. Mam pytanie jak to sprawdzić tylko przy użyciu polecenia SQL?

Zrobłem coś takiego ale nie działa, udało mi sie zrobić takie wyszukiwanie ale z wykorzystaniem php, a użycie php spowolniło wykonywanie skryptu. Tutaj oczywiście dałem tylko 2 rekordy bo w bazie mam ich troche więcej smile.gif
  1. SELECT * FROM autobus WHERE przystanki LIKE '%2222%' AND przystanki LIKE '% (SELECT * FORM autobus) %'
SongoQ
Niezla skladnia Ci wyszla ale niestety zadna baza czegos takiego nie obsluguje.

Przebuduj strukture bedzie wtedy latwiej wyszukiwac. Jesli chcesz sie tak odwolac to tylko przez IN ale wtedy LIKE odpada.
yaro
~SongoQ a jakbyś proponował przebudować? Bo ja już nad tym siedziałem troche i mi taka struktura wyszła i nie zabardzo mam innych pomysłów
SongoQ
Przystanki rozbic na tabele. I cos mniej wiecej takiego, autobus, kurs, przystanek i to powiazac.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.