Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [strona] nowy serwis z dowcipami
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
shpyo
Witam, dawno nie dawałem tutaj nic do oceny...
Chciałbym poznać Wasze opinie oraz konstruktywne uwagi na temat mojego nowego podserwisu: http://dowcipy.autentyki.pl

Najważniejsze pytanie: czy głosowanie na dowcipy jest intuicyjne? Co można zmienić, poprawić, ulepszyć aby było bardziej 20 smile.gif?

ps. darujcie sobie uwagi nt. ew. walidacji w validatorze...
seaquest
Głosowanie jest mało intuicyjne. Nie widać skali (5 buziek). Ocenę się daje powiedzmy kolorowymi buźkami, a resztę czarno-białymi.

Z web 2.0 to ma to moim zdaniem niewiele wspólnego.
shpyo
Cytat(seaquest @ 28.07.2006, 23:20 ) *
Z web 2.0 to ma to moim zdaniem niewiele wspólnego.

Dlaczego, a czym dla Ciebie jest web20?
seaquest
Web 2.0 to serwis skupiający społeczność, ale także ułatwiający przekazanie informacji od jednej osoby do drugiej.

Tutaj przede wszystkim liczy się użytkownik. U Ciebie użytkownik stanowi tylko jednostkę, która tylko dodaje dowcipy. Podczas krótkiego przeglądnięcia serwisu nie znalazłem żadnej listy użytkowników, żadnych komentarzy do dowcipów, żadnego szukania znajomych, zapraszania ich do serwisu.

Funkcja poleć znajomemu nie działa.

A tak poza Web 2.0
Jest mnóstwo błędów usability. Nawigacja po serwisie jest ciężka i małointuicyjna, wyskakujące alerty, prosty design (ok! stawiamy na treść, ale bez przesady), mało czytelna treść (w mojej opinii) i ograniczanie użytkowników. Zrobileś kategorie, a można było dorzucić tagi, które nie ograniczają społeczności w budowaniu układu treści.

Podkreślam jeszcze raz. Społeczność sama w sobie i jej budowanie są głównymi celami Web 2.0.
shpyo
Cytat(seaquest @ 28.07.2006, 23:31 ) *
Funkcja poleć znajomemu nie działa.

Ten moduł muszę jeszcze dopracować.

Cytat
Zrobileś kategorie, a można było dorzucić tagi, które nie ograniczają społeczności w budowaniu układu treści.

Te "modne" tagi zastąpiłem właśnie kategoriami. Nie rozumiem po co upychać tagi na siłę. Większość zwykłych użytkowników nie ma pojęcia co to jest. Gdy pojawiła się nowa wersja digartu w komentarzach i na forum zwykli użytkownicy zadawali mnóstwo pytań "co to są te tagi".

Cytat
Podkreślam jeszcze raz. Społeczność sama w sobie i jej budowanie są głównymi celami Web 2.0.

Jeśli chodzi o opcję poleceniu znajomemu to tutaj jest bardzo ciekawa sytuacja.
Na grupie Usability (tej z Janmedia), całkiem nie tak dawno pojawił się problem "tell a friend". Wypowiadali się na ten temat administratorzy największych sklepów internetowych i przyznali, że z tej opcji korzysta bardzo mały odsetek odwiedzających (np. polecenie jakiegoś produktu). Większość odwiedzających poprostu kupiuje link z produktem i wysyła samemu mailem lub poprzez komunikator. Dlatego docelowo będę chciał ułatwić tą opcją skopiowanie linku do konkretnego dowcipu.
Jeszcze trochę pracy jest smile.gif. Dzięki za zainteresowanie.
AxZx
OT: a czy serwis np grono.net jest zgodny z web2.0 ?
Speedy
Może to jedynie tylko moja subiektywna opinia, ale uważam za bezużyteczne zakładanie serwisów z dowcipami... Tego jest pełno w sieci i szkoda czasu na zawracanie sobie głowy takimi głupotami. Lepszym pomysłem byłoby stworzenie czegoś bardziej oryginalnego, ciekawszego i innowacyjnego, a nie jakiegoś serwisu z kawałami. Ponadto, skoro już stworzyłeś już taką stronę, to mógłbyś ją uczynić bardziej interesującą, bo jak już zostało wspomniane, jest tam jedynie możliwość dodawania nowych dowcipów i głosowania na nie - to raczej mało. Niczego oryginalnego się tam nie dopatrzyłem.
seaquest
shpyo: faktycznie dyskusja była... i rzeczywiście jedna z osób powiedziała, że na militaria.pl korzysta z tego kilka osób dziennie... Faktem jest, że to nie jest duża liczba, ale przeczytaj też wątek o newsletterach i ich przewadze nad RSS.
Wiadomości e-mail to nadal potęga.

A co do tagów. Zobacz na przykład na gwar.pl. Serwis społecznościowy jednego z największych polskich portali internetowych. Tagi się przyjęły i ludzie z nich korzystają. Tam się to po prostu inaczej nazywa: są to słowa kluczowe.
Jeżeli mechanizm tagowania jest dobrze zbudowany (podpowiadanie itp), to jest on dużo lepszy niż kategorie.
shpyo
Cytat(AxZx @ 29.07.2006, 00:53 ) *
OT: a czy serwis np grono.net jest zgodny z web2.0 ?

web20 to termin stworzony przez marketingowców aby szukać jeleni na wydawanie pieniędzy. Przecież takie serwisy jak grono.net działały łochocho przed wprowadzeniem tego terminu smile.gif.
nrm
@shpyo: strona jak strona, jest okej. przejrzysta. ale na boga nie wspominaj tu o web 2.0 bo zaraz to ktoś wpisze jako nowy dowcip na twojej stronie smile.gif

@AxZx: ciezko mowic o zgodnosci z czyms co tak na prawde nie ma sztywnych ram. to nie jakas specyfikacja zeby byc z nia zgodnym lub nie.
mike
Cytat(shpyo @ 28.07.2006, 23:14 ) *
Najważniejsze pytanie: czy głosowanie na dowcipy jest intuicyjne? Co można zmienić, poprawić, ulepszyć aby było bardziej 20 smile.gif?

Musiałem chwilę jeździć myszką zanim skumałem.
Lepiej byłybo dać kciuki (góra / dół) a pomiędzy nimi gwiazdki/uśmieszki (częściowo kolorowe, częściowo czarno-białe)

Cytat(shpyo @ 28.07.2006, 23:14 ) *
ps. darujcie sobie uwagi nt. ew. walidacji w validatorze...

A ja nie dam spokoju tongue.gif
No wiesz Piotruś tongue.gif mogłeś jednak zrobić tak żeby nie było: Failed validation, 38 errors, This page is not Valid HTML 4.01 Transitional!
Technologia z przed 7 lat i to jeszcze źle wykonane tongue.gif
shpyo
Cytat(mike_mech @ 29.07.2006, 17:12 ) *
No wiesz Piotruś tongue.gif mogłeś jednak zrobić tak żeby nie było: Failed validation, 38 errors, This page is not Valid HTML 4.01 Transitional!
Technologia z przed 7 lat i to jeszcze źle wykonane tongue.gif

też mi errory, wszystko przez session_start() smile.gif ale wiem jak się tego pozbyć smile.gif.
stoprocent
Bardzo prosto
  1. <?php
  2. ini_set("arg_separator.output", "&amp;");
  3. ?>
shpyo
Czy jest możliwość, aby ten numer sesji nie dołączał się do każdego url'a?
NetJaro
Tak, numer sesji się dołącza gdy nie może zostać zapisana w ciastkach. Odpowiedni wpis w php.ini pomoże winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.