Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Ogniwo.net
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
voytass
Witam,

Serwis Ogniwo.net działa już jakiś czas i straciłem do niego dystans pod kątem graficznym, struktury i funkcji i w ogóle Może wasze uwagi, krytyczne oceny rozbudzą na nowo kreatywne działanie.

oprócz ocen i uwag liczyłbym także na jakieś pomysły szczególnie celujące w grafike i układ strony.

Ogniwo.net
nasty
na poczatek ocena 6/10
Kolorystyka jest za mdla, chodzi o to ze jest za niebiesko.. postaraj sie dodac jakies male ale innego koloru elementy.

Pozdrawiam
dawhol
ja podzucil bym bod zawartosc strony jakies dwa odcenie jasnej szarosci bede dobrze grały z niebieskim smile.gif no i wzbogacił bym troche logo smile.gif bo sie zbyt ubogie wydaje smile.gif a i pod Firefoxem rozlazi mi sie wyszukiwarka i sprawdz szkole
voytass
Cytat(dawhol @ 26.07.2006, 17:49 ) *
a i pod Firefoxem rozlazi mi sie wyszukiwarka i sprawdz szkole

podrzuc screena bo to dziwne. uzywam glownie FF i nie rozlazi sie u mnie. w pracy tak samo uzywam FF i jest OK. raczej spodziewalem sie ze pod IE. ktora wersje FF uzywasz?
dawhol


ja mam beta wersje 2 pod linuxem smile.gif pod windowsem nie sprawdzałem smile.gif
erix
układ:
- walidacja :/
- skoro strona `podchodzi` pod web 2.0, to po co tu pchać tabelki?

6/10

Podziel widocznie sekcje (kolumny) i będzie git (graficznie).
Seth
Strona glowna wyglada na nieprzemyslana. Porozrzucane jakies boxy z tekstem. Nie ma na czym oka zawiesic.
Brak infromacji o czym w ogole jest strona.

Serwis wydaje mi sie chaotyczny i niezrozumialy na pierwszy rzut oka. Tylko, ze te pierwsze kilka sekund decyduja o tym czy uzytkownik zostanie czy nie.

Przycisk w topie po prawej nijak sie ma do calego wygladu strony.

Po co wyswietlac box z "kregami" skoro dopiero po zalogowaniu bedzie on do czegos sluzyl?


Masa bledow validatora: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...net%2Findex.php


Reasumujac strona nie zachwyca niczym poza koncepcja, a i ta juz wczesniej zostala wykorzystwana, wiec ameryki nei odkryliscie.
Brakuje w niej spojnosci i przemyslanego rozplanowania tresci.
Nie zostal bym na tej stronei dluzej niz 5 sekund.

Naprawde duzo jeszcze jest do poprawienia aby seriws byl godny uwagi i wzbudzal zaufanie - bo po co mam sie rejestrowac w jakims serwisie, ktory wyglada na strone zrobiona na predce?
SHiP
Podoba mi sie, kolorki sa stonowane, układ intuicyjny dobra robota
Turgon
Seth dzisiaj otwieram validator i patrzę :
Cytat
This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional!

I to jest masa błędów ?

Co do strony ładna i stonowana. Na dodatek bardzo intuicyjna.

P.S.
Przepraszam, ale powstrzymać się nie mogłem...
erix
Turgon, bo zobaczyłeś trochę później od nas ;P
Cytat
This Page Is Valid XHTML 1.0 Transitional!

no i brawo smile.gif

Jeszcze troszkę popracuj, zmierzasz we właściwym kierunku.
voytass
Valid is good bo poprawilem kilka bledow. glownie to byly drobiazgi. slashe, duze litery w znacznikach i brak altow.
acztery
Turgon setch pisal o tym 26 dzis jest28 chyba wiec autor pewnie poprawil ....
.rh-
Kolorystyka...hmm zostawmy to paniom.

Niebieski bardzo ładny.

Zmienił bym buttony szukaj, widzę ze z 3 pixele sa większe niż text field.

Ikony przy "Ciekawe kontakty:" trochę zamocowane są na sile. Również większy odstęp pomiędzy tekstem "Ciekawe kontakty:" a ikona dal by estetyczniejszy efekt.

Ogólnie fajnie. Pokusiłbym się o zwiększenie szerokości, obecnie strona wydaje się być zbita.

6.9/10
To moja subiektywna ocena...smile.gif
Pozdrawiam
SongoQ
Cos u mnie pod ff szukaj i dalej wyjechalo na menu boczne.
Turgon
Sprawdzałem to 27, a 28 pisałem posta. Leniwy jestem.
byq_pl
Witam.

Ogólnie strona sprawuje się nieźle.
Kilka błędów:
- za niebieska
- "zaproś znajomych" tak z nikąd wisi sobie pod sufitem i ma pomarańczową ramkę (nie pasuje bo przyciski i linki są pomarańczowe dopiero po najechaniu na nie)
- "pierwszy krąg, drugi....", nie rozumiem po co to jest skoro i tak wszystko prowadzi do strony logowania, i dlaczego tekst nie jest linkami tylko te kółka, które wyglądaja jakby były wyciete z jakiejś innej strony (spróbuj obciąć krawędzie), i jak teraz tak sie przyglądam to inne ikony maja tak samo.

Pozdrawiam
Turgon
Byqu to, że prowadzi do logowanie, to wcale źle nie jest.
byq_pl
Cytat
Byqu to, że prowadzi do logowanie, to wcale źle nie jest.


Tak tylko dlaczego wszystko prowadzi do jedneglo linku. Jakby było tego więcej pomyśl ile by się taka strona ładowała. A wystarczy dać jeden link.

Pozdro
voytass
Dzieki wam za te uwagi, sugestie.

Najwieksza nasza bolaczka jest grafika - mam swiadomosc, ze serwis moglby sie prezentowac znacznie lepiej niz obecnie. Co oczywiscie by sie przelozylo na zadowolenie eststyczne uzytkownikow.

Jesli ktos z Was ma wyczucie palstyczne i moglby pomoc w opracowaniu nowej szaty graficznej badz ukladu strony to zapraszam do wspolpracy. wszelkie szczegoly wspolpracy bo kolejnym kontakcie na info@ogniwo.net badz tutaj na PW.

pozdrawiam,
Wojtek
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.