Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] www.pjozwiak.bielsko.win.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
arosm
Proszę o ocenę - www.pjozwiak.bielsko.win.pl
Master Miko
Kolejna strona cmentarz.pl ohmy.gif

Napoczątku pomyślałem, że coś mi się stało z monitorem jak tam wlazłem... tongue.gif ale teraz na poważnie.

Strasznie smutna strona - brakuje tylko wielkiego napisu R.I.P... jedyny kolor to chyba ikonka w3c. Niemniej jednak trzeba przyznać, że jest dosyć funkcjonalna i nie przytłacza ilością objektów. Dobrze zorganizowana galeria i użytkownik "wie gdzie jest". Przede wszystkim (poza kolorami) strona nie odstrasza, a nawet zachęca do wczytania się w tekst.

Kod znośny, napisane w divach xhtml. Bardzo dobrze - co najważniesze valid (nie patrzyłem w css)

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym jednak białe tło, i poszukał jakiegoś dobrego koloru łączącego biel, czerń i szary. Może być to blady czerwony, lub jeśli jest to strona poważna, bardziej spokojny kolor - może jakiś odcień zielonego? Żółty raczej by nie pasował.
Bastion
Monitory czarno-białe są już na wymarciu...
Cysiaczek
Mi się podoba. Lubie takie stronki. smile.gif
Fuzja
Ludzie co z wami, tu chodzi o klimat, a tam są pokaywane zdjęcia zabytkowe, stare takżę czego się spodziewaliście, pasteli biggrin.gif?
Miko6
To ja bym proponował jakiś brąz, a może też sepię. W tedy też będzie ten klimat, a przynajmniej stronie nie będzie taka ponura.
nasty
Za duzo tam masz gradient-ow, robi sie od nich mdlo
arosm
Dzięki za wszystkie komentarze.
No tak - stosując taką kolorystykę chciałem wejść w klimat zabytkowych zdjęć. Docelowo takie kolory mają być tylko na podstronie ze starymi zdjęciami i historią, na innych powinno być weselej. (potęga CSS :-) )

Cytat
Ja na Twoim miejscu zrobiłbym jednak białe tło, i poszukał jakiegoś dobrego koloru łączącego biel, czerń i szary. Może być to blady czerwony, lub jeśli jest to strona poważna, bardziej spokojny kolor - może jakiś odcień zielonego? Żółty raczej by nie pasował.


Przyznaję jednak, że z kolorami i ogólnie z grafiką jestem na bakier, a więc jakby komuś się chciało zrobić print screena i trochę to stronę pokolorować i mi podesłać to byłbym bardzo wdzięczny.

Wiadomo, że strona nie powinna odstraszać swoim wyglądem nawet daltonistów, ale ja większą uwagę przykładam do funkcjonalności i poprawności kodu. (co i tak nie zawsze się udaje :-( )

A tak na marginesie zapraszam do Bielska-Białej i pozdrawiam wszystkich użytkowników !IE.
hwao
Wszedlem na strone i nie wiedzialem oczym ona jest...

Krotka ale chyba cenna uwaga odemnie, zamiesc w topie informacje oczym to jest strona.
Master Miko
Cytat(Fuzja @ 8.07.2006, 21:47 ) *
Ludzie co z wami, tu chodzi o klimat, a tam są pokaywane zdjęcia zabytkowe, stare takżę czego się spodziewaliście, pasteli biggrin.gif?


Nie. Stare nie znaczy czarno białe. Jest wiele innych kolorów, które tworzą świetny klimat wokół starych, zabytkowych zdjęć. Koncept czarno-biały przeraża raczej użytkownika, niż tworzy super klimat. Może te kolory nadawałyby się, ale w innych proporcjach. Niemniej jednak ciekawa stroka. Popracuj trochę, napewno coś wymyślisz smile.gif
Cysiaczek
Ale po co ma pracować? Ja będzie żałoba narodowa, to wtedy walnie w kolorkach i też będzie piknie winksmiley.jpg Trzeba byc oryginalnym w końcu smile.gif
Master Miko
Cytat
Ale po co ma pracować?


Bo strona w takich ilościach czarnego jest nieładna i zniechęca użytkownika.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.