Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: phpMyAdmin
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
m-team
Mam zainstalowany Mysql 4.1.2 i phpmyadmin 2.8.1
w czasie logowania do mysql wyświetla błąd:
#1251 - Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client
Czym to jest powodowane i jak to naprawic?
Próbowałem juz z mysql 5 i starszymi phpMyadmin i cały czas to samo.
elnino.pl
W pliku konfiguracyjnym popraw sposób autoryzacji, ewentualnie wklej go tutaj.
m-team
Tak wygląda plik configuracyjny phpmyadmin:

$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost';
$cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysql';
$cfg['Servers'][$i]['connect_type'] = 'tcp';
$cfg['Servers'][$i]['compress'] = false;
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';
$cfg['Servers'][$i]['password'] = '********';
gari
Proszę o pomoc, bo mam ten sam problem...
ergo
problem jest spowodowany starym sterownikim do mysqa w php, sciasgnij nowy sterownik ze strony mysqla
gari
Mam php4.4.2, mysql4.1.20, apache2.0.58. Jeśli możesz, to powiedz mi co dokładnie mam ściągnać, skąd i gdzie wpakować/zamienić.
ergo
google twoim przyjacielem , pierwsze wyniki zawieraja odpowiedz ale... jednym rozwiazaniem jest uzycie PHP5, kolejnym kompilacja biblioteki mysql z PECL, a najprostszym ( ale niekoniecznie najlepszym ), jest uzycie z lini komend mysl i wklepanie

SET PASSWORD FOR uzytkownik@nazwa_hosta = OLD_PASSWORD('twoje_haslo');

to pozwoli staremu klientowi sie laczyc z nowym serwerem ( tak mam i dziala mi mysql 4.1.20 na php 4.x ), ale np z danymi w UTF sa jakies problemy nie wszystko wypluwa jak nalezy.
gari
Ah... Mam rozumieć, że w miejsce 'uzytkownik' mam wpisać 'root', w miejsce 'nazwa_hosta' wpisać 'localhost' lub '127.0.0.1', a w miejsce 'twoje_haslo' wpisać hasło, które podałem podczas pierwszej konfiguracji MySQL'a?

Wybacz za laikowstwo tongue.gif

Edit: Chwała ci smile.gif Wszystko działa tongue.gif
ergo
prosze bardzo, w zamian mozesz pomoc w mojej optymalizacji materialized path ;-)
gari
Pojęcia nie mam o czym mówisz tongue.gif

Aha tongue.gif Jak już włączyłem phpmyadmin to ciekawa informacja w rogu mi się pokazała: Wersja klienta MySQL: 3.23.49. O.o? Kiedyś to było łatwo - wszystko leciało z górki i ładnie działało, a teraz jakieś problemy i w ogóle tongue.gif Zamiast lepiej, to trudniej haha.gif
AxZx
Cytat(ergo @ 11.07.2006, 12:23 ) *
SET PASSWORD FOR uzytkownik@nazwa_hosta = OLD_PASSWORD('twoje_haslo');

to pozwoli staremu klientowi sie laczyc z nowym serwerem ( tak mam i dziala mi mysql 4.1.20 na php 4.x ), ale np z danymi w UTF sa jakies problemy nie wszystko wypluwa jak nalezy.


ja tez tak mam, i z UTF nie ma zadnego problemu
wiec nie mieszaj tu problemu dostepu z UTF:P
ergo
a ja twierdze ze w zaleznosci od wersji php i klienta MYSQL strone ktora trzymala dane w tabelach z ustawionym kodowaniem utf8_general wyswietlalo albo dobrze albo nie , w zaleznosci od wybrania wersji php ( wiec i drivera ) , wiec wiem co mowie. zeby bylo smieszniej po dodaniu nowych danych polskie literki byly w php4 . czym to spowodowane jest nie wiem i nie mam czasu sie tym zajmowac ( mam php4 dla sprawdzania kompatybilnosci ). a co do tego ze mieszam , to obawiam sie ze wiem co mowie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.