Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Commercial Union OFE
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Krajek
Zapraszam bardzo gorąco na:
http://www.cu.net.pl

To moja druga strona. Proszę o ocenę smile.gif
siemakuba
to oficjalna strona OFE Commercial Union??
o damn... pomijając kiepską grafikę i równie kiepski kod - czy strona tak szacownej (dużej, znanej) firmy jest odpowiednim miejscem na bannery typu Pajacyk czy Bowi (?)? I czy jest odpowiednim miejscem na jakaś mini farmę linków w stopce? Nie wydaje mi się.

pozdr.
mike
Rozbawiło mnie górne menu laugh.gif
Dałeś obrazki a obrazki na hover mają podkreślenie laugh.gif

Wystarczyło dać to jako linki i dodać:
Kod
a:hover {
    text-decoration: underline;
}


Po co komu kalendarz?
Będą tam prezentowane jakieś daty, wydarzenia, nowości? Jak nie to do wywlenia.

Po co zegarek na stronie i to jeszcze we flashu?
Przecież każdy ma zegarek na pulpicie.

Wszystko do daje wrażenie poczętkującego twórcy stron, wrzucającego co popadnie. Jeszcze brakuje tylko sktyptu imienin w JavaScript tongue.gif
trucksweb
to nie jest oficjalna strona CU, raczej jakis oddzial lub piracka wersja dry.gif
http://www.cu.pl/Portal

co do strony:
pierwsze wrazenie mi sie podobalo, ale to tyle dry.gif laugh.gif

dolu strony nie komentuje bo laugh.gif
Krajek
Nie jest to oficjalna strona www.cu.com.pl. Nie wiem czemu się czepiasz do Pajacyka albo BOWI :| Nie chcesz pomóć nakarmić głodne dziecko to twoja sprawa. Co do BOWI to inne strony o podobnej tematyce Otwartych Funduszy Emerytalnych kradną materiały z naszej strony i chce w jakiś sposób walczyć z takimi osobami. Linki w stopce dlatego są umieszczonę, żeby wypozycjonować stronę, żeby zaindeksowało google itp.


mike ja wiem, że źle wypadłem na początku. Ale ty już za bardzo się czepiasz.
Akurat się składa że znam ten kod smile.gif Nie jestem aż taki tempy, jestem początkujący w robieniu stron.

Co do tego kalendarza i zegarka to brat chciał żeby było coś co się rusza. Ja też uważam że to zbędne, ale zrobiłem jak chciał.
yaro
@Krajek, ty robisz strony dla jakiejś firmy? na zlecenie?
Dobrze że próbujesz robić cokolwiek (robić jak najwięcej layoutów), tylko że myśle (i to nie tylko ja) że powinieneś jeszcze dużo popracować, żeby rzeczywiście robić fajne strony.
Taka porada:
Jeśli nie robisz niestandardowych stron, bez schematycznego ułożenia menu itd. to czasami zerknij na inne strony, szablony i troche pooglądaj.
Nie chce Cie zdołować, bo sam mam dziś popsuty chumor, ale nie porywaj sie z motyką na słońce, czy to jakoś tak było tongue.gif
mike
Cytat(Krajek @ 23.06.2006, 16:35 ) *
mike ja wiem, że źle wypadłem na początku. Ale ty już za bardzo się czepiasz.
Akurat się składa że znam ten kod smile.gif Nie jestem aż taki tempy, jestem początkujący w robieniu stron.

Co do tego kalendarza i zegarka to brat chciał żeby było coś co się rusza. Ja też uważam że to zbędne, ale zrobiłem jak chciał.

No cos ty. Za długo jestem modem, żeby jeden zły wątek decydował o moich ocenach.

Menu z obrazkami jest złe z kilku powodów:
1. Niepotrzebna grafika, niepotrzebny transfer.
2. Nie można zaznaczyć tekstu.
3. Brak menu u osób, które mają wyłączone obrazki lub korzystają z przeglądarki tekstowej.
4. Jednym słowek kuleje dostepność.
5. Mało skalowalne. Zechcesz zmienić Formularz Online na Formularz On-line i będziesz musiał zaminac grafiki, a tak po prostu zmieniłbyś tekst.
6. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie żeby ikonki były obok.

Kalendarz i zegarek.
jesli sa "tylko po to by cos się ruszało" to podtrzymują opinię że sż całkowicie niepotrzebne.
Strona internetowa powinna spełniać jaką funkcję, zdecydowanie inna by pokazac coś tylko po to byy to pokazać, a nie po to by czemuś to złużyło.
Krajek
dwie strony robiłem dla brata smile.gif no niestety muszę jeszcze dużo po pracować. smile.gif ale się nie dołuje :]

mike ciesze się smile.gif
ziom
tak z ciekawości sprawdziłem sobię www.cu.pl i http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%....cu.pl%2FPortal tongue.gif

A co do ocenianej tu strony... hm... mnie się podoba, bo jest dość prosta i przejrzysta, ale niestety kodu nie jestem w stanie ocenić winksmiley.jpg
siemakuba
Cytat(Krajek @ 23.06.2006, 16:35 ) *
Nie jest to oficjalna strona www.cu.com.pl. Nie wiem czemu się czepiasz do Pajacyka albo BOWI :| Nie chcesz pomóć nakarmić głodne dziecko to twoja sprawa.
Primo: nie czepiam się, poprosiłeś o opinię to ją dostałeś. Czy chce kogoś karmić w sposób, w który zupełnie nie wierze to już moja sprawa.
Secundo: Jeżeli nie jest to oficjalna strona OFE CU, to określiłbym to jako kolejny błąd twojej strony - nigdzie nie jest to napisane. Nie wiem na jakich działasz zasadach współpracy z OFE CU, ale ta witryna to zwykłe wprowadzanie konsumenta w błąd.

Cytat(Krajek @ 23.06.2006, 16:35 ) *
Linki w stopce dlatego są umieszczonę, żeby wypozycjonować stronę, żeby zaindeksowało google itp.
Tak, wiem po co są te linki. Osobiście uważam tę metodę pozycjonowania za conajmniej kiepską. Skup się najpierw na budowie serwisu w taki sposób, żeby był przyjazny wyszukiwarkom, a być może okaże się że nie potrzebujesz zaśmiecać sobie strony takimi linkami. BTW, działasz w ten sposób sam przeciwko sobie:) Próbujesz przez stronę zareklamować jakąś usługę. Na dole podajesz linki do katalogów stron. Jaką masz gwarancję, że ktoś sobie nie kliknie w ten link i nie zakupi tej usługi u konkurencji, krórej namiary podajesz mu prawie że na tacy? Bo widzisz, ja wiem po co są te linki, ty wiesz po co one są, ale "Goździkowa" tego nie wie... :)

pracuj, bo jak na pierwsze dokonania to naprawdę nie ma się czego wstydzić. Przecież nie od razu Rzym, prawda?

pozdr.
Krajek
masz racje smile.gif

Aha to się zapytam czy meta są potrzebne czy to coś daje ? Bo słyszałem że to z obiegu wychodzi.
siemakuba
Cytat
Aha to się zapytam czy meta są potrzebne czy to coś daje ? Bo słyszałem że to z obiegu wychodzi.
Hm, zdania na ten temat są podzielone :) Ja stoję po stronie twierdzenia. że dla google meta się nie liczy. Miałem sytuację, w której opis strony w google nie był brany z meta ale z treści, miałem też takie, gdzie opis nie był brany z meta ale z opisu w dmoz.org, i miałem też takie że był brany z meta. Tu nie ma chyba reguły.
Podsumowując - uważam, że dla google nie ma to znaczenia, ale nie samym google człowiek żyje :). Poza tym, nawet jeżeli nie pomoże ci meta, to na 100% ci nie zaszkodzi. Absolutnie nie należy z niego rezygnować, ale też nie można się opierać tylko na nim.
Popracuj nad: semantyką kodu (nagłowki w H1-H2 itd, teksty w paragrafach itp.), treścią serwisu - aktualizacje, odpowiednie zagęszczenie słów kluczowych na które chcesz pozycjonować itp. - to na pewno zaprocentuje w pozycjonowaniu. I musisz się uzbroić w cierpliwość :)

pozdr.
Master Miko
Cytat
google google google

Pamiętaj że w necie są też inne wyszukiwarki...

ps. w tych banerach jest trochę rozmyty tekst, a grafika zajmuje troche za dużo kb.
my_identify
Pierwsze moje słowa po wejściu na strone: "to chyba jakiś przektęt". Stona podszywa się pod oficjalną tak jak powiedział siemakuba nigdzie nie napisałeś , że to nie oficjalna strona.

Cytat
Wysyłane dane są szyfrowane, co gwarantuje ich ochronę!


A moja przegladarka mówi mi że jest wysokie prwadopodobiestwo odczytania danych przez osoby trzecie. Zastanawiam się kto kłamie. biggrin.gif Należy to poprawić.

Pisałeś że stronke pisałeś dla brata, zakładam że jest jakimś agentem czy cos w tym stylu. Więc może by tak przeprojektować strone żeby wszystko było jasne. Bo ja na tej stronie nie czuje się bezpieczny. tongue.gif

Ogólnie jednak nie ma tragedii. No i jeszcze strona rozjerzdza się troche przy rozdzielczosci 800x600.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.