mam zapytanie, z ktorego chcialbym wydobyc tylko te wartosci, ktore sa najmniejsze.
zapytanie:
  1. SELECT tr.mo AS mo2, tr.id_tr, tr.typ, p.prz FROM tr, p WHERE p.prz="2" AND p.id_prz=tr.id_prz AND tr.mo>= '5' ORDER BY tr.id_pro ASC

i teraz chcialbym z tego zapytania uzyskac wartosci minimalne dla tr.mo. myslalem o podzapytaniach, ale mam mysql 4.0.20, wiec to odpada. da sie jakos to zrobic bez podzapytan ?
myslalem o czyms takim:
  1. SELECT min(tr.mo) AS mo2, tr.id_tr, tr.typ, p.prz FROM tr, p WHERE p.prz="2" AND p.id_prz=tr.id_prz AND tr.mo>= '5' GROUP BY pr.id_pro ORDER BY tr.id_pro ASC

ale to dziala tylko czesciowo tak jakbym chcial, tzn kiedy dla danych id_pro istnieja 2 takie same wartosci tr.mo to ok, ale gdy np dla danego id.pro=1 min(tr.mo)=10 a dla id.pro=2 min(tr.mo)=6 to wowczas wydobywane sa obie wartosci, a mi chodzi o to, aby byla tylko tr.mo=6. mam nadzieje, ze dosc zrozumiale wyjasnilem o co mi chodzi.

edit// moze inaczej, z zapytania nr 1 mam jakies wyniki, w ktorych tr.mo jest wieksze od jakiejs wartosci (tutaj 5) - mniejsza o reszte warunkow (z nimi nie ma problemu). i teraz dostaje tr.mo np takie wartosci: 6(id_pro=1) 8(id_pro=1) 10(id_pro=1) 6(id_pro=2). i chce uzyskac teraz z tego min czyli 6. i teraz w tym konkretnym przypadku zapytanie nr 2 dziala ok (otrzymam wowcza wyniki 6(id_pro=1) oraz 6(id_pro=2), ale jesli wyniki zapytania 1 bylyby np: 6(id_pro=1) 8(id_pro=1) 10(id_pro=1) 8(id_pro=2) to wtedy w wyniku zapytania nr 2 otrzymam wyniki: 6(id_pro=1) oraz 8(id_pro=2), a chcialbym, aby byla tylko 6

pozdrawiam.