Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jeden Wielki OffTopick
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235
kamil4u
Generalnie kindle to to tylko do beletrystyki. Ew. od z innych książek to tylko, żeby coś zobaczyć na szybko. Niby ma obsługę PDF, ale jeśli już korzystam to, żeby coś sprawdzić "na szybko", bo do czytania to e-ink się nie nadaje. Do tych pozostaje laptop lub tablet.

Głowna rada przy kupowaniu tego sprzętu to uświadomienie sobie, że służy on do czytania i tylko do czytania. Więc nie zakładaj z góry, że będziesz często przeglądać internet, bo nie będziesz. Nie zakładaj, że będziesz tworzył długie notatki, bo nie będziesz. Kindle i inne czytniki nadają się znakomicie tylko i wyłącznie do czytania. Jeśli chcesz go kupić do innego celu to szybko odłożysz w kąt.

Kilka przykładów czego nie da się czytać na kindle( znaczy da, ale jest niewygodnie ) - w mojej opinii oczywiście:
- skrypty z matematyki/fizyki - ja mam słabą pamięć do wzorów i czasami muszę się wrócić i po przeczytaniu opisu zastanowić się o co chodzi.
- dokumentacje - np. ostatnio uczę się programować PIC-ki ( mikrokontroler ) i tam trzeba szybko przerzucać między stronami. Na początku korzystałem z lapka, jednak tak też ciężko - wydrukowałem
- gazety jako obrazkowy PDF - chciałem zgrać archiwalne numery "świata nauki", ale się nie da czytać - niewygodnie
- wszystko, gdzie jest więcej obrazków, niż treści( nie wiem jak z mangą, bo nie czytam, ale ponoć to akurat czyta się dobrze )
- książki z programowania, gdzie jest dużo kodu - ja muszę widzieć kod przy takiej książce - czyli wrócić się czasami

Co się czyta dobrze:
- wszelką beletrystykę - zauważyłem, że po kupieniu kindle zacząłem znacznie więcej czytać i sprawia mi to znacznie więcej przyjemności
- książki po ang. - wbudowany słownik na pewno pomoże Ci przy uczeniu się języka, poprzez czytanie
- gazety - ale te kupione w amazon

Inne możliwości:
- czytanie książki przez syntetyzator - nie używam
- internet - używanie tylko do tego, żeby przesłać sobie jakiś artykuł z neta jednym kliknięciem na kindle
- notatki w książce - wielu osobom ponoć pomagają - ja nie używam
- trzymanie mp3( ja mam kindle keybord ) - nie używam - raz słuchałem audio-book-a

Dlaczego Kindle, a nic coś innego?
- gwarancja - nie wiedzieć czemu po transporcie autobusem( 50km ) ekran się zepsuł - wysłali nowego za darmo!
- cena - nie jest zbyt wysoka( porównując z innymi czytaniami )
- jakość - aż miło się go trzyma w ręku
- ekran - dla mnie idealny - prawdziwy e-ink

Inne modele widziałem tylko na wystawach i tylko "bawiłem się nimi", a nie czytałem.

Moim zdaniem ekran dotykowy nie jest potrzebny i szkoda 50$. Na tym się czyta, a zwykły classic( namówiłem kolegę, wiem jak wygląda ) nadaje się do tego idealnie.

Pozdrawiam
Spawnm
Z czytnika nie ja będę korzystać, mam tablet wink.gif
Czytnik ma być tylko do czytania książek. Nie musi mieć wi-fi , 3G itd. Osoba która chce go kupić ma słaby wzrok + nie chce zbędnych guzików, wolała by ekran dotykowy, ale nie męczący wzroku tak jak tablet.

Cytat
Niby ma obsługę PDF, ale jeśli już korzystam to, żeby coś sprawdzić "na szybko", bo do czytania to e-ink się nie nadaje.

Rozwiniesz? W czym jest problem?
kamil4u
Cytat
Osoba która chce go kupić ma słaby wzrok

W kindle jest powiększanie tekstu - tyle skali, że starczy dla każdego.

Cytat
Nie musi mieć wi-fi , 3G itd.

wi-fi ma każdy kindle - kupować 3G to w mojej ocenie bezsens

Cytat
+ nie chce zbędnych guzików

Amazon nie tworzy zbędnych przycisków - obsługa jest prosta i moim zdaniem nie opłaca się kupować wersji touch. Polecam: http://www.amazon.com/gp/product/B008GG93Y...=kindle_dp_comp i stronę http://swiatczytnikow.pl/ , żeby poznać jego dokładny opis

Cytat
ale nie męczący wzroku tak jak tablet.

Czyli w skrócie - ekran e-ink. W google można znaleźć jak działa, ale w skrócie czyta się jak zwykłą książkę

Cytat
Rozwiniesz? W czym jest problem?

Kindle preferuje format .mobi . Aby zamienić dowolną książkę na ten format używam calibre. I wtedy czyta się super. Jak zapewne wiesz, PDF może być obrazkowe( skan ) lub tekstowe. Te tekstowe łatwo zamienić właśnie w calibre i wtedy czyta się wyśmienicie( bez zamiany też jest całkiem dobrze ). Jednak te obrazkowe( np. archiwum "świata nauki" ) czyta się gorzej. Po pierwsze trzeba dopasować odpowiednio rozmiar do dane strony. Tekst jest rozłożony różnie i przy przybliżeniu dość często trzeba zmieniać stronę, żeby dało się normalnie czytać, co po pewnym czasie jest irytujące. Gdy zmieniasz stronę w zwykłej książce w kindle czas zmiany strony trwa akurat tyle, ile przerzucasz wzrok z dołu do góry, ale jak masz powiększony pdf obrazkowy to przerzucasz o linię( jest irytujące ) lub większy fragment( musisz poświęcić chwilę, żeby wiedzieć, gdzie jesteś ).

Przy zwykłej beletrystyce jest świetnie i obecnie czytam na kindlu tylko takie książki. Naprawdę polecam, bo to super urządzenie.

Cytat
Z czytnika nie ja będę korzystać, mam tablet wink.gif

Na tablecie czyta się podobnie jak z komórki. Z czytnikiem nie ma żadnego porównania. Do czytanie tylko on.

--edit--
I zapomniałem o baterii. Ładuję raz na miesiąc, a czytam średnio koło godziny dziennie.
Spawnm
Zainstalowałem sobie nowiutkie ubuntu 12.10, na nim netbeans.
Chce stworzyć projekt, a tu miga mi komunikat: already a MasterFileObject [/...]
Ktoś się z tym spotkał?

Ok, z repo zainstalowało mi 7.0. Usunąłem i ręcznie zaintalowałem 7.2 i już wszystko działa smile.gif
everth
@kamil4you
Dla mnie jedno dyskwalifikuje Kindle na całej linii - wsparcie formatów. Mobi jest zamkniętym formatem i konwersja do niego nie zawsze jest idealna. Brak mi wsparcia djvu (częsty dla skanów z ocr). Chińczyki produkują znacznie lepsze czytniki, np. seria Onyx Boox. Kindle to dla mnie taki Iphone świata czytników, ładny, intuicyjny ale z czasem wychodzi na jaw coraz więcej sztucznych ograniczeń.

PS: Najlepiej na czytnikach dla mnie zachowują się doc-i. Idealny reflow bez rozwalania formatowania.
kamil4u
.mobi jest bardzo podobny do .epub, który jest obecnie najpopularniejszym formatem . w sumie to zmieniony HTML.

- Sklep Amazona ma naprawdę bogatą kolekcję książek.
- W Polsce sprzedawane są głownie epub, ale ostatnio mobi też jest dostać coraz łatwiej.
- A dla innych źródeł pozyskiwania książek pozostaje program calibre. Zamieni dowolnie format i nie będzie z tym żadnego problemu( przynajmniej ja nigdy nie miałem )

Każdy ma swoje zdanie. Ja bardzo chwalę sobie czytanie na kindle-u smile.gif - nic mi nie brakuje, służy do tego do czego ma służyć - do czytania.
A z formatami bawię się raz na kilka miesięcy - zgrywam większą ilość książek na raz i mam co czytać na wiele tygodni. Nie przeszkadza mi brak formatów.
Piogola
Cytat(kamil4u @ 20.10.2012, 21:14:33 ) *
Dlaczego Kindle, a nic coś innego?
- gwarancja - nie wiedzieć czemu po transporcie autobusem( 50km ) ekran się zepsuł - wysłali nowego za darmo!

Nie od dziś wiadomo, że Amazon sprzedaje Kindle po kosztach produkcji, a pieniądze zarabia na e-bookach, gazetach i innych rzeczach, które są kupowane na to urządzenie. Dzięki takim praktykom zwiększają się szanse, że ty polecisz Kindle swoim znajomym
thek
Powiem tak... PDF na czytnikach to po prostu zuo. Tu nie pomogą żadne reflow i tym podobne mechanizmy wsparcia tego formatu. Co do technologii - tylko e-ink. Sam posiadam PocketBook-a 602 i w sumie około 2-3 godzin dziennie spędzam na czytaniu. To co denerwuje, to często kiepski skład książek, który przy zmienianiu powiększenia zwyczajnie rozwala cały układ, przez co co drugie zdanie wygląda jakby było w akapit ujęte lub są problemy z jego wyświetleniem na ekranie. I co tragiczne, tyczy to także e-pubów, a nie tylko pdf-ów. Powiem też, że lepiej mieć książkę nie w pdf. Lepiej się to czyta. Po prostu mniej zabawy przy ustawianiu wszystkiego na samym początku książki. Usuwa formatowanie, które jest nieraz po prostu kiepsko zrobione. Co do formatów, to niby im więcej tym lepiej, ale prawdę mówiąc, dopóki nie masz książek z osadzonymi grafikami, to cokolwiek wystarczy, a i tak większość pozycji dostępnych ma wersję głównie pdf, epub lub mobi. O ile to pierwsze stanowczo odradzam, bo nawet podczas konwersji do innych formatów robi po prostu bajzel, to dwa następne formaty są moim zdaniem najlepszymi na czytniki. Zawsze jest Calibre i możliwość ręcznych poprawek. Oczywiście wspomniana konwersja w pdf to nadal droga przez mękę. E-pub jako format jest banalnie prosty do edycji (to taki ograniczony wariant html) i kilka minut dosłownie wystarczy, bo go używać.
everth
@kamil4you
Cytat
.mobi jest bardzo podobny do .epub, który jest obecnie najpopularniejszym formatem . w sumie to zmieniony HTML.


Dziwne bo kiedy ja próbowałem napisać konwerter mobi na epub w PHP to po riserczu wyszło mi na to że binarny plik podobnie jak doc. Chyba że coś mi umknęło...

@UP
Książka ma najszybszy swobodny czas dostępu do danych - ale też i największy rozmiar wink.gif
solificati
PDF na kindle w wypadku prozy to po prostu problem na początku, można do skonwerrtować do rozsądnej postaci. Ale konwersja pracy naukowej, podręcznika to zadanie absolutnie niewykonalne w skończonym czasie. Mam kindle i mam tam trochę beletrystyki, ale książki i prace naukowe czytam tylko na tablecie.
O$iek
Przeżyłem dzisiaj szok wracając do domu od babci. Chciałem sobie polatać na ręcznym, ale po tym co przeżyłem w trasie powrotnej podczas zwykłej jazdy, to stwierdziłem, że atrakcji mi wystarczy. ohmy.gif
Szymciosek
Opowiedz więcej biggrin.gif ja w sumie trochę dzisiaj się poślizgałem.
O$iek
Nic strasznego się nie stało, ale samochód reagował na ruch kierownicą po kilku sekundach i już nie miałem ochoty gdzieś zjeżdżać, żeby sobie polatać. Najgorsza jest ta niemoc, gdy lecisz prosto na znak i nie wiesz, czy w końcu zmienisz kierunek jazdy, czy jednak się nie uda wink.gif
Szymciosek
A to tak miałem podobnie, pierwsza zima od kiedy miałem prawko, wyjeżdżam z parkingu biedronki, skręcałem w prawo i w pewnym momencie leciałem prosto na latarnie... starałem się wyjść trochę z tego, ale nie dało się, na szczęście odbiło mnie od krawężnika. Wczoraj za to miałem inaczej, jechałem pod górkę po lekkim zakręcie, ale gdybym miał koła prosto, to bym w krawężnik przywalił biggrin.gif musiałem skręcić je w prawo i dopiero prosto jechałem. Zima zaskoczyła kierowców, zimówek jeszcze nie ma biggrin.gif
thek
kogo zaskoczyła, tego zaskoczyła. Ja mam zimówki od około 2 tygodni. A co do ślizgania się, to nie miałem okazji jeszcze mieć poślizgu poważnego. Jedyne na kursie prawka z instruktorem.
Szymciosek
Co do poważnych, to lepiej trzymać się z daleka od nich, ale jak droga pusta czy jakiś większy plac, to można biggrin.gif
Quantum
A ja już miałem dzisiaj chęć polatać na "łapie".. przekręcam kluczyk.. a tu lipa sad.gif czas na nowy akumulator.. zima daje dieslom w "kość" biggrin.gif
Piogola
http://musicforprogramming.net/?c=one
usb2.0
może poleci mi ktoś muzykę w stylu Bregovica? jakieś takie rytmy : D
IceManSpy
Spotkał się ktoś z programem, który zrobi mi kontener (1 duży plik) na pliki , które będę mógł zamonotwać jako nowa partycja? Coś w stylu TrueCrypta, ale bez podawania hasła.

Mam mnóstwo małych plików, które chce wsadzić do tego kontenera, żeby łatwiej kopiować to między kompami (wiadomo, że szybciej kopiuje 1 duży plik, niż 10000 małych pliczków).
batman
W przypadku Windows 7 możesz utworzyć wirtualny dysk (vhd), który zachowuje się tak samo jako w zwykła partycja z tą różnicą, że możesz skopiować plik reprezentujący wirtualny dysk na inne urządzenie tak, jakbyś kopiował pojedynczy plik.
IceManSpy
A jeśli ten plik umieszczę na dysku sieciowym i na raz podłączą się 2 kompy to będę mogły oba na raz pracować? Poza tym co restart montować to z panelu sterowania też nie jest za wygodne...
batman
Nie wiem czy zadziała jeśli plik vhd będzie leżał na dysku sieciowym. A odnoście konieczności ręcznego montowania dysku po restarcie, możesz napisać prosty skrypt odpalany razem z systemem, który będzie montował dysk.
abort
Trzy pierwsze wyniki z googla po wyszukiwaniu "virtual drive" dają następujące nazwy:
1. SlySoft Virtual Drive
2. Freeware MagicISO
3. Daemon Tools
Pierwsze dwa wyglądają na "completely free", Daemon Tools jest "free for personal use".
Są jeszcze inne: Alcohol, PowerISO, Magic Disc
Może to będzie właściwy trop?
No i nie wiem jak z sieciowym dostępem do tak udostępnionych plików...

P.S.
Truecrypt jest w stanie montować swoje pliki automatycznie po zalogowaniu: http://www.truecrypt.org/docs/?s=favorites
redeemer
Ostatnio trafiłem na coś ciekawego, a mianowicie http://liftoffsoftware.com/Products/GateOne
Cytat
Gate One™ is a web-based Terminal Emulator and SSH client that brings the power of the command line to the web. It requires no browser plugins and is built on top of a powerful plugin system that allows every aspect of its appearance and functionality to be customized.
viking
Uważacie że dobrze zarabiacie?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sad...1&_ticrsn=3

Nikt tak jak państwo nie potrafi marnotrawić pieniędzy.
Spawnm
Ile osób pracowało przy tym projekcie? Ile czasu był tworzony?
redeemer
http://epanstwo.org.pl/wp-content/uploads/2012/11/IMG.pdf tutaj cała umowa.
Cytat
Tekst powinien być wyrównany do lewej strony.
Kod strony musi być oparty o model pudełkowy, a nie tabelki.
Odnośniki muszą posiadać właściwe wyróżnienie i opis.
Elementy graficzne muszą posiadać opis w znaczniku ALT, a elementy dekoracyjne pusty znacznik ALT.
Strony muszą się wyświetlać w tym samym oknie – nie dopuszcza się otwierania nowych okien.
smile.gif
everth
Nie państwo a każda organizacja w której liczba udziałowców jest zbyt duża żeby skutecznie kontrolować radę nadzorczą. W korpo też odchodzą takie klocki ale one są "za duże żeby upaść".
Pawel_W
ciekawe, że w umowie jest napisane, że strona ma być zgodna z w3... http://validator.w3.org/check?uri=www.sn.p...ine&group=0 smile.gif
kamil4u
Mój serwer na którym trzymam śmieci( jakieś swoje dane ) został zainfekowany. Na każdym pliku *.html .*php dodawał ramkę z pewną stroną. Prawdopodobną przyczyną jest trzymanie zapisanego hasła w totalCommander( przynajmniej kiedyś powodowało to problemy ).Google "pokazał" komunikat, że strona jest niebezpieczna dla użytkownika przy wejściu. Szybko postanowiłem, że zrobię backup-a, zmienię hasło i usunę wszelkie dane i będę je gromadził na nowo. Nawiasem mówiąc zrobił się tam wielki śmietnik smile.gif

W trakcie kopiowanie danych "nagle" wszystkie te dopiski z ramką zniknęły, a Google przestał pokazywać komunikat.


I teraz pytania:
- jaki program polecacie to backup-u danych z FTP? Total Commander się nie sprawdza
- jak to jest z tym komunikatem, o niebezpiecznych stronach - dlaczego tak nagle zniknął?
- Jest aktualizowany na bieżąco? Jeśli tak, to znaczy, że cokolwiek nie wpiszę w przeglądarkę to Google o tym wie, bo przeglądarki się odwołują do serwera Google, żeby ten sprawdził czy strona jest bezpieczna?

Pozdrawiam
d3ut3r
co do FTP to FileZilla + KeePass do przechowywania haseł.
scanner
WinSCP.
Filezilla trzyma hasła plaintextem.
kamil4u
@scanner: dzięki - bardzo wygodnie się korzysta z tego programu. Mogę tam w spokoju zapisać hasło czy nadal będzie to niebezpieczne? Wiem, że to nie jest zalecane, ale nie chce mi się wpisywać za każdym razem hasła,a trzymam tam tylko śmieci( studia, jakąś kopię zleceń, prywatne dane - nic ważnego ).

@3ut3r: również dzięki, ale spodobał mi się WinSCP

A co z resztą pytań. Szczególnie ciekawi mnie moje 3 pytanie, bo to by oznaczało, że Google wie co robię nawet jeżeli z niego nie korzystam.

PS. Jakby ktoś potrzebował jakiś moich przykładów/kopi skryptów z tego co podawałem na forum to proszę napisać priv. Na razie usunąłem wszystko. Później przygotuje jakąś informację/formularz kontaktowy o możliwości pozyskania tych danych.
d3ut3r
Co do komunikatu to google ma usługę Google Safe Browsing, jest to baza stron uznanych za niebezpieczne z tego co wiem korzystały i zapewne nadal korzystają z niej Chrome, Firefox i Safari.

Co do tego czy twoje adresy są zapisywane w celu śledzenia stron które odwiedzasz nie mam pojęcia smile.gif Samo API Safe Browsing jest udokumentowane tutaj:

https://developers.google.com/safe-browsing/
kamil4u
Czyli jednak wychodzi na to, że Google wie o nas wszystko nawet, jeżeli nie korzystamy z ich usług. Ciekawe smile.gif Dzięki za info.
Spawnm
a niby co robisz aby nie korzystać z ich usług skoro karzda przeglądarka ma w sobie programik wysyłający info do google? Thor? Może działa.

kamil4u
Cytat
a niby co robisz aby nie korzystać z ich usług skoro karzda przeglądarka ma w sobie programik wysyłający info do google?

Każda smile.gif

Nic nie robię, ale napiszę może inaczej:

Czyli jednak wychodzi na to, że Google wie o nas wszystko, nawet jeżeli jako użytkownicy internetu( nie przeglądarek ) nie korzystamy z ich usług.


Do tej pory myślałem, że jak, przykładowo, w ogóle nie będę korzystał z Google i wszelkich jego usług( gmail, youtube itd. ) to Google nie będzie wiedziało o moim istnieniu, a tu się okazuje, że i tak wie wszystko co robię, bo moja przeglądarka wysyła im info na jakiej stronie dokładnie jestem.

Czy mi to przeszkadza? Na chwilę obecną nie, aczkolwiek zadziwia mnie fakt, że Google zna każdy mój ruch w internecie, nawet jeżeli bym sobie tego nie życzył( bez zbędnego kombinowania )
O$iek
Poza tym wiele stron ma podpięty Google Analytics, Google Adsense i to też na pewno pomoże w śledzeniu użytkownika wink.gif
d3ut3r
Api Google safe browsing jest wykorzystywane anonimowo, czyli np przeglądarka wysyła zapytanie o stronę http://malware.com ale nie wysyła twojego IP, zresztą do śledzenia użytkowników, Google wcale nie musi tego zapisywać jak wyżej zauważono reklamy i analytics od googla jest prawie wszędzie smile.gif.
kamil4u
Może i racja. Ale na moim serwerze trzymałem swoje dane i można śmiało powiedzieć, że do tej pory myślałem, że o moich plikach wiem tylko ja i ew. mój "serwodawca" smile.gif . A Tu się okazuje, że tak czy siak Google wie o każdym moim pliku. Jak pisałem nie przeszkadza mi to - jak na razie - ale nie sądziłem do tej pory, że coś takiego jest.
!*!
Tak sobie klepię parser do kolorowania składni różnych języków, uwzględniając standardy, rozbicie na każdy możliwy element prosty do zmiany poprzez styl css.
Poniżej drobne testy z chyba najbardziej popularnym narzędziem tego typu, geshi:

Kod
1 linijka kodu CSS (98b):
cc         - czas generowania 0.008 sekundy
geshi    - czas generowania 0.098 sekundy

20 linijek kodu CSS (740b):
cc         - czas generowania 0.019 sekundy
geshi    - czas generowania 0.158 sekundy

224 linijki kodu CSS (8,5kb):
cc         - czas generowania 0.273 sekundy
geshi    - czas generowania 0.867 sekundy

1000 linijek kodu CSS (30,5kb)
cc         -  czas generowania 1.230 sekundy
geshi    - czas generowania 1.982 sekundy

1 linijka kodu PHP (27b)
cc         - czas generowania 0.018 sekundy
geshi    - czas generowania 0.614 sekundy


Generowanie kodu obejmuje: kolorowanie składni względem języka (ręka w górę kto się tego nie spodziewał wink.gif), numerowanie linii oraz zamianę wartości w linki informacyjne (manuala php, czy MDM dla CSS/JS).
Szymciosek
Kiedy mogę powiedzieć, że znam PHP na poziomie podstawowym ? Kiedy na zaawansowanym ? Jest jakaś reguła na to ? W sensie, co muszę znać w 100% żeby powiedzieć "Znam php na poziomie podstawowym".
kamil4u
Zasada jest jedna: masz wątpliwości co do bycia na poziomie X to znaczy, że nie jesteś na tym poziomie.


--edit--
No proszę ktoś z tego samego miasta smile.gif
Szymciosek
O proszę wink.gif Świdnica - Dolny Śląsk ? Może powiesz mi jak jest z pracą w tym mieście... są szanse ?

Co do poziomu to chyba ciężko ocenić, bo dla Ciebie poziomem podstawowym może być znajomość np. obsługi plików, edycji itd, a dla mnie to całkiem co innego.
kamil4u
Tak - Dolny Śląsk. Ale co do pytania to Ci nie odpowiem, bo na razie studiuje na PWR, więc nie szukałem pracy jako programista w Świdnicy.

Cytat
Co do poziomu to chyba ciężko ocenić, bo dla Ciebie poziomem podstawowym może być znajomość np. obsługi plików, edycji itd, a dla mnie to całkiem co innego.
Oceniasz według własnych zasad. Jak nie spełniasz swoich własnych kryteriów to na pewno nie masz posiadanej wiedzy. Jak spełniasz to duża szansa, ze ją masz.

Im bardziej jesteś początkujący tym mocniej myślisz, że jesteś lepszy - trzeba wziąć poprawkę na to. Ale jak przeszedłeś już etap "już wszystko umiem" i po pewnym czasie stwierdziłeś, że jednak nic nie umiesz to znak, że jesteś na dobrej drodze. Jak jeszcze nie przeszedłeś tego etapu to jest szansa, że się zdarzy smile.gif

Pozdrawiam
Szymciosek
Zdarzyła się taka sytuacja, gdy dostałem jakieś zadanie, które wydawałoby się mega proste... a co się okazuje, nie umiem tego i tamtego więc do dokumentacji i zaraz umiałem co potrzebowałem... Druga sprawa -> Zapamiętać i wykorzystać po raz kolejny w przyszłości.

Skoro studiujesz, to musisz być w okolicach mojego wieku.
Z którego rejonu Świdnicy pochodzisz ?
kamil4u
Zawiszów
!*!
Cytat(Szymciosek @ 13.12.2012, 00:41:46 ) *
Kiedy mogę powiedzieć, że znam PHP na poziomie podstawowym ? Kiedy na zaawansowanym ? Jest jakaś reguła na to ? W sensie, co muszę znać w 100% żeby powiedzieć "Znam php na poziomie podstawowym".


Wrzuć swoje prace do działu Oceny. Po zweryfikowaniu Twojego kodu przez starych wyjadaczy, będziesz wiedział na jakim poziomie jesteś wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.