Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jeden Wielki OffTopick
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235
thek
Whisky miałem na myśli Scotch w tym wypadku, czyli popularna "szkocka". Bo choć faktycznie trunek irlandzki, to w zasadzie Szkocja w Europie przejęła rynek tego alkoholu. I nie mowię tutaj o imporcie z innych krajów w stylu USA, bo jak wspomniałem, to już nie jest faktycznie whisky ( uściślę, ze chodzi mi tu zarówno o irlandzki oryginał jak i szkocką Scotch).

Błędnie napisałem goose zamiast grouse, bo pomyliło mi się z knajpą "Golden goose" (kto był w centrum nie ma szansy nie zobaczyć jej... charakterystyczny szyld złotej gęsi ) w samym centrum Glasgow. Mea Culpa smile.gif

Co do ginu to o mało nie zraziłem się właśnie do tego trunku poprzez Bacardi (wiem... Bacardi to rum, ale gin też gdzies wynalazłem na wyspach smile.gif ), choć Seagram mi smakuje już "po japońsku" (jako tako tongue.gif). W sumie Bacardi jako rum też nie jest lepsze od wersji gin jaką piłem. Nie wspominam dobrze obu rodzajów. Gdyby nie morgan to pewnie od rumu też bym stronił...
A tak on wygląda jakbyś kiedyś szperał:
Polecam osobom, które chciały by spróbować dobrego rumu. Nie należy do najtańszych, ale warto. Nawet jeśli nie przejdzie Wam przez gardło czysty ( nie wierzę w to biggrin.gif ), to z oryginalną colą (podróby coli do niego to dla mnie świętokradztwo) jest naprawdę drinkiem, który wypadałoby spróbować choć raz i porównac choćby z czystym rumem.

Swoją drogą na 50 ojcu dałem 12yo Glenfiddicha i jak stwierdził on: "Bardzo dobre i smaczne, ale woli jednak nie aromatyzowane alkohole."
Rid
A ja twierdzę tak, najlepszym alkoholem jest tym,po którym najmniej głowa boli graduated.gif
Blame
Tak trochę z innej beczki, kojarzy ktoś może nazwę dość starej gry bo szukam jej i nie mogę znaleźć a nazwy sobie za Chiny nie przypomnę. Otóż w grze tej sterowaliśmy takim jakby plemieniem z kilkoma ludkami na początku. Potem zaczynaliśmy zbierać drewno, budować budynki. Mogliśmy zmieniać swoich ludków w żołnierzy, mogli oni też modlić się przed posągami co dawało nam chyba albo szamana albo jakieś czary, nie pamiętam tongue.gif A i jeszcze ikonka to była chyba planeta Ziemia smile.gif
ActivePlayer
polanie? pierwsza polska gra strategiczna?
Blame
Nie nie, nie pasuje chyba do opisu wink.gif W każdym razie gra była na 90% 3D tongue.gif Maaam! biggrin.gif http://en.wikipedia.org/wiki/Populous:_The...scovered_Worlds
everth
Fajna gra. Przeszedłem w chyba w całości, dla mnie była to pierwsza strategia w 3D (P166MMX, S3Virge DX). Najlepsze jest to że seria (chyba) padła a kilka lat później skopiowany ten sam motyw w Black&White odniósł olbrzymi sukces. Nie wiem czemu to udupili.

Jeśli ci się wzięło na wspominki to długo raczej nie pograsz - z tego co pamiętam to oryginalnych scenariuszy było tam naprawdę niewiele, cała reszta to straszna dłużyzna smile.gif
thek
W Popoulusa też grałem smile.gif Ale jakoś wolałem: Myth, Earth2140 (i potem już 2150 w 3D), czy z innych 3D Warzone 2100. Było trochę gierek staroci, ale to zależy czy chodzi o już Windowsowe czy chodzące jeszcze pod DOSem smile.gif
nospor
Skoro zeszliście już na temat gier to pragnę poinformować/przypomnieć że wystartowała nowa odsłona Humble Bundle
http://www.humblebundle.com/
Miłego grania smile.gif
O$iek
Co jest bardziej prawdopodobne przy nagrzaniu się procesora do... nie dało się go dotknąć:
- spalenie procesora
- spalenie płyty głównej
sciana.gif
thek
Procek smile.gif Raz, że to on generuje ciepło, które chłodzenie niekoniecznie odprowadzi, to płyta główna ma wiele ścieżek, które dodatkowo zrobią za "nieficjalny radiator" i tym samym odprowadzą tchę temperatury w powietrze. Już prędzej podejrzewałbym, że któryś z elementów płyty głównej nieopodal procka mógłby od nadmiaru ciepła zwariować lub jakiś lut puścić, ale moim zdaniem jest to mniej prawdopodobne, bo powietrze to świetny izolator ciepła tak więc 99%, że ugotujesz proca smile.gif
O$iek
Cytat
ugotujesz

Nie w czasie przyszłym. Ja już to zrobiłem. Technik ze mnie jak z koziej...
ixpack
[*] sad.gif odpalę benchmarka na cześć Twojej maszyny...
O$iek
Ja mam taki cholerny charakter, że nie mam jak sprawdzić poszczególnych podzespołów, ale będę grzebał dopóki czegoś nie odwalę. Najlepsze i tak jest to, że ten komputer jeszcze ani razu się nie włączył - całkiem nowa maszyna, a ja już spaliłem procka -.-'
Rid
Jak to nowa maszyna,a Pan w niej grzebał to stracił Pan pewnie gwarancje.
Nigdy Pan jej nie uruchomiłquestionmark.gif?A sprawdzał Pan zasilacz??

Ps.Jak ma się jakikolwiek problem z temperaturą to najlepiej w biosie ustawić temperaturę przy której komputer awaryjnie się wyłączy,zapobiega to właśnie takim sytuacją.
O$iek
Komputer składałem sam i włączał się, ale nie włączał monitora. Karta graficzna na pewno działała. Zasilacza nie sprawdzałem. Komputer właśnie pojechał do znajomego, żeby stwierdził co tam nie działało przed spaleniem procesora.
kwiateusz
Cytat(nospor @ 27.07.2011, 09:26:04 ) *
Skoro zeszliście już na temat gier to pragnę poinformować/przypomnieć że wystartowała nowa odsłona Humble Bundle
http://www.humblebundle.com/
Miłego grania smile.gif

thx za info, niby miałem zaznaczone zeby mnie informowali o nowych, ale nic nie przyszło...
hwao
Cytat(kwiateusz @ 27.07.2011, 19:40:13 ) *
thx za info, niby miałem zaznaczone zeby mnie informowali o nowych, ale nic nie przyszło...


Miałem Ci pisać, ale mówileś że masz cynka - ja dostalem gmaila wczoraj i na facebooku też trąbiłem smile.gif

Cogs i VVVVVV jest spoko smile.gif
kwiateusz
to pisz mi nast. razem, nie pogardzę smile.gif
Pawel_W
wie ktoś jak jest z Photoshopem? chcę kupić wersję dla studentów i nauczycieli, ale wyczaiłem, że w US kosztuje 180 dolarów, a w Polsce ~900zł, dlatego bardziej opłaca mi się kupować za granicą

miałem już konto w Adobe zarejestrowane na Polskę, jednak gdy przy kupnie zalogowałem się na nie to pojawiła się informacja
Cytat
The account using <adres email> was registered for Poland. Please sign in using an existing account for this country, or create a new account.


zastanawiam się co teraz zrobić - czy jeżeli założę nowe konto i kupię w US to wszystko będzie zgodnie z prawem? smile.gif
kamil4u
Zapytaj tu: http://forumprawne.org/ - według mnie jest to zgodne z prawem
Pawel_W
zapytałem ich online, odpowiedzieli mi, że nie jest to możliwe, bo musiałbym mieć jakiś us billing card :/
O$iek
Dolar po 5 zł, bardzo ładny kurs mają. wink.gif
Pawel_W
zdecydowałem się, ze kupię w jednym z polskich sklepów, za te ~900zł, przynajmniej będę miał pewność, że wszystko jest ok smile.gif

zastanawiam się tylko czy kupować angielską czy polską wersję, angielski jakoś bardziej mi leży smile.gif
Spawnm
Drugi raz mi się netbeans zawiesił w przeciągu ostatniej godziny :/
Nigdy wcześniej nie miałem z nim problemów...
hwao
Cytat(Spawnm @ 31.07.2011, 22:05:42 ) *
Drugi raz mi się netbeans zawiesił w przeciągu ostatniej godziny :/
Nigdy wcześniej nie miałem z nim problemów...


Magia javy biggrin.gif
ixpack
a mi co jakiś czas wywala workbench'a (ubuntu) :/
W ogóle miałem magiczne problemy żeby te gierki sobie poinstalować wink.gif ale dałem radę... HammerFight niestety kulawo działa :/ źle myszkę skanuje. Ma ktoś podobny problem? Wie jak rozwiązać?
W domu biję wszystkie rekordy ^^ (mysz razer'a - tak hpsi, chwalę się ;P) - ale i w pracy by się przydało po naparzać...
Pawel_W
logitech ma najlepsze myszki, moja spadła z wysokości 1m, rozpadła się na wszystkie możliwe części i po złożeniu normalnie działa, naprawdę jestem po wrażeniem wytrzymałości smile.gif
Spawnm
Wytrzymałości ? Moja myszko z serii X7 już wielokrotnie wylatywała z biurka z sporą prędkością i żadnego rozpadania się na części nie miała.

Kilka ciekawostek co do namespace w php5.3:

$x = new foo\bar(); //działa
$z = 'foo\bar';
$x=new $z(); // juz nie

oraz
$x = new \Foo\Bar\BarBaz(); // nie działa
$x = new \Foo\Bar\Baz(); // już zadziała
thek
  1. $x = new foo\bar(); //działa
  2. $z = 'foo\bar';
  3. $x=new $z(); // juz nie

A nie miąło być przypadkiem:
  1. $z = 'foo\bar()';
  2. $x = new $z;

?
Co do drugiego przykładu to może brakuje definicji BarBaz() ?
Crozin
@Spawnm: I bardzo dobrze, że takie potworki nie działają (chociaż stawiam na problem z nieodwołaniem się do pełnej nazwy klasy (patrz: brak "\" na początku)).
ixpack
Nie chcę zakładać nowego wątku... Czego użylibyście do mappera? Filtracji post/get? ctype + wyr. reg. czy filter_input/var? Czytałem na jakimś zapuszczonym blogu, że filter niby proste ale niby dziurawe... A może olać ctype, filter i zrobić tylko na wyrażeniach reg + typowanie? Wkurza mnie to bo najwięcej czasu schodzi mi na wybranie odpowiedniej metody :/. Jakieś popieprzone paranoje co lepiej - jak się z tego wyleczyć?
Spawnm
Ok, już widzę co jest grane smile.gif
jeśli mamy
plik foo.php
  1. namespace Cos;
  2. class Foo {}

oraz plik bar.php
  1. namespace Cos;
  2. class Bar{
  3. public function x(){
  4. $x = new Foo(); //zadziała
  5. $s = 'Foo';
  6. $x = new $s(); // nie zadziała
  7. //musi być
  8. $s = '\Cos\Foo';
  9. $x = new $s; // działa
  10. }
  11. }
O$iek
To kto z Was wie, że Andrzej Lepper popełnił samobójstwo? Już po Faktach, więc pewnie wielu.
Damonsson
Nie lubiłem Lecha, nie żyje. Nie lubiłem Leppera, nie żyje. Boje się żywić urazy do kolejnych polityków... wink.gif
O$iek
Chciałbym, żeby wygrał Korwin, a więc może byś tak wykończył konkurencję wink.gif
losiek123
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, ale zwracam się do Was z prośbą i pytaniem.
Startuję w konkursie wraz z narzeczoną, gdzie nagrodą jest wymarzony ślub na greckiej wyspie.
Czy jest jakiś odpowiedni dział tutaj na forum aby móc umieścić link do głosowania, czy jest to sprzeczne z regulaminem?

Damonsson
Też popieram Korwina.
lobopol
@Damonsson gdyby to tak działało to już wszyscy politycy dawno by ziemię gryźli, a ja tam Korwina nie lubię, miejscami ma rację, ale w innych miejscach to po prostu oszołom.
starach
Cytat(lobopol @ 6.08.2011, 17:48:11 ) *
@Damonsson gdyby to tak działało to już wszyscy politycy dawno by ziemię gryźli, a ja tam Korwina nie lubię, miejscami ma rację, ale w innych miejscach to po prostu oszołom.
Fakt faktem ma nieźle poprzestawiane klepki, ale przynajmniej ciekawie by było. ;]

edit(dół):
~melcorm: No w sumie to całkiem niezły argument. :]
melkorm
Wolę w rządzie świra niż złodziei
lobopol
Ja tam wolę kogoś normalnego, ale cóż pozostaje założenie własnej partii smile.gif
Damonsson
A jaka jest alternatywa dla Korwina? Dlaczego uważasz, że Korwin jest nienormalny?

W końcu ciekawy wątek w offtopie smile.gif
thek
lobopol
Ja wiem, że ciekawa, ale ma bardzo duże prawdopodobieństwo do zamiany w wojnę polityczną. Nieraz już na ten temat dyskutowałem i wiem jak to się kończy. Co do Korwina to cóż, ma kilka fajnych pomysłów, ale ma też mnóstwo pomysłów głupich i nie ma żadnych umiejętności dyplomatycznych, wyobraź go sobie na spotkaniu z prezydentem jakiegoś innego kraju albo na jakiejś radzie międzynarodowej. Po prostu załatwiłby nas na amen smile.gif.

Kolejną rzeczą jakiej nie lubię u Korwina to jego spamgrupa, na wielu portalach jakie czytam w okolicach wyborów po prostu zasypują internet newsami o Korwinie. Najciekawsze jest to, że Korwin największe poparcie (nie będę strzelał ile procent) ma u ludzi poniżej 18 roku życia, sam kiedyś byłem za nim jak byłem młodszy i głupszy, teraz jestem starszy (choć nadal głupi), ale widzę mnóstwo luk w jego rozumowaniu i wypowiedziach, np. najbardziej mnie zastanawia czemu Korwin nigdy nie spisał swojego dokładnego planu politycznego w stylu:
-1 tydzień robimy to, przewidywane skutki takie
-2, 3 tydzień itd.
W końcu on już ze 20 lat się stara powinien takie coś już dawno zrobić, a jakby jeszcze po napisaniu tego napisał zobowiązanie, że to będzie robił bo jak nie to do więzienia/inna dotkliwa kara zagłosowałbym od razu (oczywiście jeżeli plan by mi przypadł do gustu).

Dodatkowo on coś słowny nie jest http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kor...ml?ticaid=1ccc9

No i oczywiście zobaczymy czy teraz też dotrzyma słowa http://fakty.lca.pl/legnica,news,25924,Kor..._w_Legnicy.html


Aż zerknąłem na ich forum i może lepiej nie gadajmy o polityce bo i tu się pojawią: http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?25,19374
erix
Cytat
Co do Korwina to cóż, ma kilka fajnych pomysłów, ale ma też mnóstwo pomysłów głupich i nie ma żadnych umiejętności dyplomatycznych, wyobraź go sobie na spotkaniu z prezydentem jakiegoś innego kraju albo na jakiejś radzie międzynarodowej. Po prostu załatwiłby nas na amen .

A myślisz, że obecny prezydent, to co? Siada pierwszy przed kobietą i łączy się w bulu i nadzieji? Może być tylko lepiej niż to, co jest teraz.

Cytat
Kolejną rzeczą jakiej nie lubię u Korwina to jego spamgrupa, na wielu portalach jakie czytam w okolicach wyborów po prostu zasypują internet newsami o Korwinie. Najciekawsze jest to, że Korwin największe poparcie (nie będę strzelał ile procent) ma u ludzi poniżej 18 roku życia, sam kiedyś byłem za nim jak byłem młodszy i głupszy, teraz jestem starszy (choć nadal głupi), ale widzę mnóstwo luk w jego rozumowaniu i wypowiedziach, np. najbardziej mnie zastanawia czemu Korwin nigdy nie spisał swojego dokładnego planu politycznego w stylu:
-1 tydzień robimy to, przewidywane skutki takie
-2, 3 tydzień itd.
W końcu on już ze 20 lat się stara powinien takie coś już dawno zrobić, a jakby jeszcze po napisaniu tego napisał zobowiązanie, że to będzie robił bo jak nie to do więzienia/inna dotkliwa kara zagłosowałbym od razu (oczywiście jeżeli plan by mi przypadł do gustu).

No tak, tak; nic nie jest idealne. Popatrz tylko, czy jakikolwiek z obecnych kandydatów coś takiego by podpisał? ŻADEN.

Jak byłem młodszy i głupszy, to też myślałem, że jak ktoś zostanie wybrany, to spełnia swoje obietnice. Teraz jestem starszy i widzę, że polityka, to chyba jedyna dziedzina, w której nikt nie ponosi odpowiedzialności za własne czyny i pozostaje wyłącznie liczyć na honorowe podejście konkretnego kandydata do tego, w jaki sposób i wobec czego się zadeklarował. Innymi słowy, czy funduje kiełbasę wyborczą, czy chociażby zwyczajną, ale zjadlilwą. tongue.gif

Tak BTW: http://lipiec.waw.pl/686/sa-wzrosty-na-raz...e-szara-strefa/ - ostatni akapit.
kamil4u
Zacytuję mojego pradziadka( powiedział to blisko 100lat temu ):
Cytat
Do polityki pcha się tylko [[pani o lekkich obyczajach]]* i złodziej!
. I patrząc na wszelkie afery to po tych 100 latach nic się niestety nie zmieniło...

Tylko proszę nie naskakiwać od razu na mnie... jest to uogólnienie i pewnie zdarzają się wyjątki, ale ja jak na razie takich nie widziałem...

Ja prawdopodobnie zagłosuję na JKM, ale żeby pokazać swego rodzaju bunt.

*Załóżmy, że trzymamy poziom i używamy eufemizmów wink.gif
melkorm
Powinni popełniać HARAKIRI - chociaż to nawet zbyt `honorowa` śmierć jak na klasę naszych polityków - Lepper zapoczątkował - inni niech pójdą w ślad za nim, będzie chociaż spokój biggrin.gif
everth
Był już wątek polityczny całe szczęście zdechł.
Cytat
Ja prawdopodobnie zagłosuję na JKM, ale żeby pokazać swego rodzaju bunt

Chyba ostatnie wybory dla wielu były buntem. Wnioski dla każdego odpowiednie smile.gif
Damonsson
W pełni zgadzam się z wami i też mam obiekcję co do niego, nie jestem nim zafascynowany w ogóle. Tylko, że podoba mi się jego myślenie w sferze nazwijmy to ekonomicznej. Skoro od 10 lat rządzą Ci sami ludzie, to czas wreszcie to zmienić. A może w końcu ktoś pociągnie to wszystko i wyprowadzi na prostą. Jeżeli będzie tragicznie, są przedterminowe wybory. Ale co szkodzi spróbować? Przecież już gorzej być nie może. Niedługo Polska będzie w jeszcze gorszym kryzysie niż Grecja, Hiszpania, Portugalia czy Irlandia. Pamiętam jak wstępowaliśmy do Unii wszyscy zachwycali się właśnie tymi krajami, że takie biedne, a dzięki Unii mają mnóstwo dróg, dobrze zarabiają i w ogóle utopia. Po 7 latach przyszło za to zapłacić. Za parę lat przyjdzie czas i na Polskę.

A miód dla moich uszu kiedy słyszę poglądy typu: Nie będziemy wspierać samotnych matek z dziećmi, nierobów, nie chcemy równych płac dla wszystkich, koniec z państwowymi szpitalami. W pełni to popieram i tylko dlatego jestem za poparciem JKM.

Mój dziadek, elektorat PiSu, jak pokazują polityków to burzy się ciągle i wyzywa, żeby obniżyć pensje politykom bo mają za dobrze i w ogóle. A spytałem go, czy kiedykolwiek starał się zostać posłem lub senatorem, oczywiście nie. Więc według mnie nie ma prawa wygłaszać takich postulatów.

Realnie patrząc liczą się tylko PO i PiS. Jak wygra PO, nic się nie zmieni. Jak wygra PiS to będziemy mieli wojnę z ruskimi i resztą świata.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.