Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jeden Wielki OffTopick
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235
wookieb
Cytat(nospor @ 16.09.2010, 09:08:35 ) *
Groźnie brzmi... a spróbuj to powiedzieć jeszcze raz tylko trochę prostrzym słownictwem winksmiley.jpg

W skrócie. Niestatyczny obiekt Rejestr + Factory. Coś ala IOCContainer tongue.gif
nospor
ech.... dziwne masz pojęcie prostoty winksmiley.jpg
cojack
Ja też mam problem u siebie, nie mogę ugryźć jak ogarnąć klase request przy założeniu że get leci tylko jednym parametrem, i jestem w czarnej dziurze biggrin.gif ale coś wymyślę... nie mam innego wyjścia.
wookieb
Kontener przechowujący i tworzący istotne obiekty oraz dbający o ich zależności tongue.gif
Dobrze? snitch.gif
nospor
teraz lepiej winksmiley.jpg
cojack
A tak btw to wrzuciłem dziada na svn, możecie inwigilować: https://code.google.com/p/bdt-php/
nospor
@cojak przeglądając "Twoją" klasę Cache odnoszę wrażenie jakbym miał dejavu...
cojack
To nie jest moja klasa.
nospor
Wybacz. W takim razie poprawka:
Przeglądając klasę Wójcika odnoszę wrażenie jakbym miał dejavu
cojack
Aż se rzucem okiem na Twoje cache.

@nospor jak przepiszesz te metody do set get a nie add i to jeszcze z dużej zaczynasz, to wezmę Twój snitch.gif
nospor
wersja 2.0. Wczesniejsze nie mialy sterowników.
Odnoszę nieodparte wrazenie ze koleś poprostu skopiował i wyciał parę wodotrysków.
cojack
nospor ale co Ty pierdzielisz za farmazony, przecież Wasze klasy różnią się diametralnie, co ma użyteczność do kodu? Podobnie się używa, podobnie działa, ale kod jest totalnie inny. Także nazewnictwo funkcji to przyczepiłbyś się jeszcze do paru i moich klas biggrin.gif A ja Twojej żadnej nie widziałem do dziś.
nospor
Jak dla mnie to jest wzięta moja klasa (v2.0), wycięte wodotryski (sprawdzanie dodatkowych rzeczy), drobna zmiana nazewnictwa.
Pomysl i wykonanie b. podobne.
Być może było tak, że autor tamtej klasy wcześniej przeglądał bardzo dokładnie moją i mu zostało. Nie wiem jak było - wiem natomiast ze mam dejavu smile.gif

Po mailu od Mateusza Wójcika, który kategorycznie zaprzecza, jakoby jego klasa miała jakikolwiek związek z moją, pozostaje mi jedynie przeprosić za rzucenie podejrzenia/oskarżenia. Niczego nie jestem w stanie udowodnić. Wyraziłem tu jedynie moje odczucia, jakie mnie naszły po ujrzeniu klasy.
Przed opublikowaniem posta porównałem jeszcze raz moją klasę Cache v2.0. Niestety nadal mam dejavu i tego zdania nie cofnę. smile.gif
Jeśli to jest naprawdę przypadkowa zbieżność, to jest ona jak dla mnie niesamowita.

Jeśli ktoś z Was ma czas i chęć na porównanie kodów i wyrażenie swojej opini, chętnie wysłucham
Moja klasa: http://nospor.pl/download/get/id/16/
Klasa Mateusza: http://mwojcik.pl/download/Cache.zip
wookieb
Niee panie. Są zupełnie inne.
nospor
szybko oceniles winksmiley.jpg
wookieb
Wystarczy spojrzeć na główną klasę. Kompletnie co innego. Podobieństwo byłoby gdyby:
- ilość, nazwy stałych byłyby podobne
- kolejnosć metod byłaby podobna
A żadnej z wymienionych rzeczy nie ma.
nospor
Cytat
Wystarczy spojrzeć na główną klasę. Kompletnie co innego.
Pisalem: wersja lite

Cytat
- ilość, nazwy stałych byłyby podobne

Pierwsze z brzegu.
/** Nazwa sterownika domyślnego */
private $_defaultDriver = null;
/**
* Name of default driver
*
* @var string
*/
protected $defaultDriver = 'NULL';


/** Tablica sterowników */
private $_drivers = array();
/**
* Array of driver strategies
*
* @var array
*/
protected $drivers = array();

Spójrz też na klasy sterowników. Zmiana nazwy metody z Put na Set to też nie problem winksmiley.jpg

Cytat
- kolejnosć metod byłaby podobna

No tak, kolejnosc metod wyznacznikiem podobienstwa...
Cytat
A żadnej z wymienionych rzeczy nie ma.


Dąże teraz jedynie do tego, by przestać miec te dejavu. A Twoje argumenty wookiem niestety mi w tym nie pomagają winksmiley.jpg

Olać.... dwie upojne nocki i zapomnę winksmiley.jpg
Lion_87
Ej tez to macie czy tylko ja jak chce wejsc na radiozet stronę?

Cytat
Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!

Strona www.radiozet.pl została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.



Podpowiedzi:

* Powróć na poprzednią stronę i wybierz inny wynik.
* Spróbuj ponownie wyszukać żądane informacje.

Możesz też przejść na własne ryzyko na stronę http://www.radiozet.pl/. Więcej informacji na temat wykrytych problemów można znaleźć na diagnostycznej stronie Google dla tej witryny Bezpieczne przeglądanie.

Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem online znajduje się na stronie StopBadware.org.

Jeżeli jesteś właścicielem tej witryny, możesz poprosić o oceną witryny za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu oceny można uzyskać w Centrum pomocy Google dla webmasterów.
Porada podana przez Google
Damonsson
tak
darophp
Już nie ma .. no ale po co odświeżali wygląd ... już ktoś zhackował biggrin.gif
Spawnm
Jak nie ma jak jest :-)
darophp
fakt ... jest ... smile.gif
bim2
Oj tam, każdemu się może coś nie udać snitch.gif

Spawnm
pewnie z total commandera ktoś się zalogował, zapisał hasło i bum smile.gif
AlexDeLarge
i bóm
http://www.youtube.com/watch?v=INCQ2_1Dy_s

A w ogóle w opisie niniejszego działu jest paskudny błąd ortograficzny, który nota bene powtarza się bardzo często w różnych miejscach. Mnie razi i nakłaniam do zmiany. Otóż prawidłową formą słowa forum w dopełniaczu liczby mnogiej jest, uwaga, forów [1]. For kojarzy mi się jeno z moją seniorką, która, gdym pacholęciem będąc, radośnie fikał tu i tam przeszkadzając rzeczonej kobiecinie w domowych obowiązkach zwykła mawiać "fora ze dwora".

[1] Słownik SJP.pl
SHiP
@AlexDeLarge: słowniki nie są idealne. Słowa z pozoru niepoprawne z biegiem czasu mogą zostać wpisane do słowników języka polskiego. Wszystko zależy od popularności danej formy. Dlatego mimo, że blog ma tą samą odmianę z list. Mówimy: piszę list(a nie lista) ale jednocześnie prowadzę bloga(a nie blog). I choć trzymam się poprawnej wersji sądzę, że z biegem czasu przyjmie się ta niepoprawna. Analogicznie jest z pisaniem SMS-ów. Forma for mimo, że niepoprawna zapewne też po jakimś czasie się przyjmie ponieważ jest bardziej popularna. Języka polski jest elastyczny i często akceptuje również 2 formy - jak np. pokoi oraz pokojów. Czas zweryfikuje ortografię więc moim zdaniem nawracanie ludzi nie ma sensu.

Np. forma "w gazecie piszę, żę ..." jest już wpisana do słowników mimo, że powinno się mówić "w gazecie jest napisane, że...". Po prostu mamy prawo dżungi biggrin.gif w kwestiach budowania języka.
Ramzaa
ja chciałbym tylko odwołać się do http://forum.php.pl/index.php?showtopic=158978&st=0 i przyznać pućkowi w 100% rację.
everth
W kwestii tego że rzucenie się z Golden Gate jest romantycznym końcem tego romantycznego życia? Czy czegoś innego (równie romantycznego)?
AlexDeLarge
Cytat(SHiP @ 17.09.2010, 21:43:03 ) *
Np. forma "w gazecie piszę, żę ..." jest już wpisana do słowników mimo, że powinno się mówić "w gazecie jest napisane, że...". Po prostu mamy prawo dżungi biggrin.gif w kwestiach budowania języka.


winksmiley.jpg

Co do właściwej części posta. Słowniki stanowią jakiś oficjalny standard. Jego nietrzymanie się jest mniej może dla pospólstwa szkodliwe (o ile w ogóle), niźli standardów ISO, niemniej jednak chyba warto, ze względu na pewnego rodzaju elegancję, nieraz o tych zasadach pamiętać. A już na pewno w pismach oficjalnych. Odnośnie "listu" - wyraz ten występuje w naszym języku od dawna [1], w przeciwieństwie do "bloga", który może jeszcze nie występować [2]. Będzie zapewne tak jak opisujesz, gdyż język dąży do uproszczenia.

[1] Słownik etymologiczny, hasło "list"
[2] Wielki Słownik Ortograficzny, hasło "blog"

Ramzaa
Cytat(everth @ 17.09.2010, 23:20:37 ) *
W kwestii tego że rzucenie się z Golden Gate jest romantycznym końcem tego romantycznego życia? Czy czegoś innego (równie romantycznego)?


że emo są beee
SHiP
Dokładnie. Podobnie jest z wyrazem "forum". O ile istnieje ono od dłuższego czasu ze względu na starożytność(tj. od rzymskiego Forum Romanum) ;], to aktualne znaczenie(jako rodzaj aplikacji internetowej) jest dosyć nowe i ludzie mogą dla tego znaczenia wytworzyć całkowicie inne formy. Cóż, w językach nie ma ścisłych ram winksmiley.jpg. Zawsze się jakiś wyjątek znajdzie. Szczególnie w j. polskim.
everth
W językach oprogramowania też? Rozróżnijmy język mówiony a język pisany - jak widzę tutaj wpisy, po których muszę się dłużej zastanawiać nad kwestią "co autor miał na myśli" niż nad samym problemem, to zaczynam się zastanawiać czy edukacja w tym kraju jeszcze działa (bo w drastyczne obniżenie poziomu inteligencji raczej nie uwierzę winksmiley.jpg ).

Jak ktoś uprawia "tumiwisizm" w języku pisanym (gdzie może sprawdzić co pisze, jak się to pisze i po co właściwie to pisze) to w programowaniu raczej też nie będzie lepszy. Można robić błędy - ale trzeba je poprawiać. Nie można machnąć ręką i powiedzieć - przyjmie się.
kwiateusz
To ja się zgubiłem.. zmieniać czy nie zmieniać, oto jest pytanie brzydal.gif
Cypherq
Cytat(Ramzaa @ 17.09.2010, 23:56:34 ) *
że emo są beee


Dołączam się.
SHiP
@everth: W językach oprogramowania też. Wordpress jest słabo napisany a jest jednym z najczęściej używanych systemów. Podobnie jest z masą innych rzeczy. Nie chodzi o to aby machnąć ręką i nie przejmować się wszystkim dookoła ale poprawiać wszystkich to też zły pomysł, bo i tak nic to nie da. Nie przekonasz milionów ludzi w Polsce do poprawnych form. Poza tym porównywanie języka polskiego z programowaniem to troszkę dziwny pomysł. Język polski się zmieniał(wystarczy spojrzeć na gazety sprzed 50 lat) i wciąż się zmienia. Ciągle powstają nowe wyrazy, odmiany itp. I podany przez Ciebie "tumiwisizm" to rzeczywiście złe zjawisko, lecz gdyby Górale chcieli pisywać na naszym forum, to poprawianie ich byłoby całkowicie bez sensu, a i ze zrozumieniem wielu słów mielibyśmy problemy. Jednocześnie jednak uważam, że nawet jeśli mówi się potocznie gwarą/slangiem, to na forach dyskusyjnych powinno się tego unikać.

@kwiateusz: zmień winksmiley.jpg. Będzie poprawnie
cojack
300 stron, 300 stron niech żyje jeszcze do 300 stron!
cojack
Chyba Ci się tematy vokiel pomyliły.
vokiel
Cytat(cojack @ 20.09.2010, 00:23:21 ) *
Chyba Ci się tematy vokiel pomyliły.


Temat działu: Jeden Wielki OffTopick, jeśli masz pisać na temat, nie wchodź!
SHiP
Ma ktoś pomysł na to aby zarobić, ale się nie narobić? Założenie jest jedno - zerowy kapitał winksmiley.jpg. Branża dowolna(poza usługami/sprzedażą przydrożną).
Spawnm
pisz programy , strony www smile.gif
SHiP
To mi rzeczywiście podpowiedziałeś -.- To robię aktualnie, ale szukam czegoś innego winksmiley.jpg.
vokiel
Jedna opcja, tylko jedna: urzędnik państwowy
Spawnm
Zostań ninja , strój już chyba masz.
Będziesz stać na Starym Rynku w wawie i zbierać kasę za fotki i wyśpiewane Chińskie piosenki biggrin.gif
Ew. zostań szefem w mc donalds , tylko się pośpiesz humaniści nie śpią winksmiley.jpg
SHiP
Hmm przemyślę wasze propozycje. Ja pomyślałem w między czasie, że mógłbym też zostać doradcą do spraw ważnych.

@Spawnm: strój winksmiley.jpg. Poza tym japońskie, a nie chińskie piosenki biggrin.gif
everth
Cytat
Ma ktoś pomysł na to aby zarobić, ale się nie narobić

Zawsze możesz zostać księdzem. Przy braku alergii na wazelinę może uda ci się zostać nawet papieżem. Po informatyce, seminarium będzie kolejnym urlopem w życiu. A potem życie gdzieś na wiejskiej parafii i 5 kochanek w mieście.

Chociaż nie - jak masz już zostać księdzem to lepiej napisz jakiś manifest w którym opisujesz swój bunt przeciwko wszystkiemu i wszystkim - jak wstrzelisz się w gusta to zostaniesz guru jakiegoś nowego ruchu alternatywnego (bo w informatyce miejsca już raczej zajęte - Stallman, Linus). Możliwości jest sporo, ciemnego luda również.
thomson89
Jeżeli zmusimy polityka / prezydenta do tego, by zniósł przepis mówiący o tym, że decyzje podjęte pod przymusem (np. w wyniku manipulacji, szantażu) nie są prawo mocne to czy to prawo nadal będzie obowiązywać?
skowron-line
Cytat(thomson89 @ 23.09.2010, 14:57:57 ) *
Jeżeli zmusimy polityka / prezydenta do tego, by zniósł przepis mówiący o tym, że decyzje podjęte pod przymusem (np. w wyniku manipulacji, szantażu) nie są prawo mocne to czy to prawo nadal będzie obowiązywać?

Tak, ponieważ wyjątek stanowi regułę smile.gif
nmts
Czego użyć do łatwego otrzymywania (oraz dla wysyłających - szybkiego wysyłania) pieniędzy. Np. paypal nie jest zbyt przyjazny, bo tworząc tzw. przycisk, wysyłający musi mieć konto na na paypalu, chyba, że coś źle robię. Chodzi o coś międzynarodowego, co mogę szybko zacząć używać. : d
Pawel_W
western union? drogie, ale szybkie tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.