Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zero na poczatku - jak ?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
dcwiklik
Witam,

mam nastepujacy problem, albo po prostu za malo wiem na ten temat.

Chodzi mi o przechowywanie w bazie danych liczbowych, ale niektore z nich posiadaja na poczatku 0 a typ integer go pomija, mozna zrobic to oczywiscie jako string, ale typ musi byc liczbowy, czy da sie jakos przekonac baze zeby zapisala cos takiego z zerem ?

Z gory dziekuje za odpowiedz
dcwiklik
... ale on wlasnie zapelnia mi cala wolna przestrzen zerami, a ja chce przy podawaniu mu danej zmiennej albo dac albo nie dac zera, a zerofill nie patrzy czy chce zero czy nie, dodaje je automatycznie wszedzie.
kosheen2k
a nie mozna po prostu zapisac jako string: 1 albo 2 a potem przekonwertowac go na integer?

Nie wiem jak to w php jest ale np. w Pascalu mam: intToStr - zamiana na stringa z integera, i StrToInt - zamiana integera na stringa... nie wiem czy to cos pomoze... poszukam czegos i pozniej napisze...

zobacz moze to Ci pomoze:

http://pl2.php.net/intval
dcwiklik
Witam, ostatecznie mozna dac strina, ale chcialbym to zrobic w miare profesjonalnie, a zamiana typow nie odnosi sie to jednej tabeli bo akurat to ma byc klucz, i jest tez jako FK w innych.

W php wystarczy dodac 0 do strina z liczbami i juz jest typ numeryczny, albo zrobic rzutowanie.

Jesli ktos wie jak pomoc bardzo prosze o wiadomosc.
nospor
ale skoro to jest liczba, to na grzyba musi ona miec raz zera a raz nie na początku? Tym bardziej ze jest to klucz obcy?
Albo więc zerofill albo string. String tez moze byc kluczem obcym.
dcwiklik
Wiem ze moze byc smile.gif

Ale teraz wiaze sie to z wiekszymi zmianami, a nikt nie uprzedzil nas ze bedzie wymagane to zero.
Sa to kody produktow i ktos uparl sie ze bez zera to juz inny produkt i sie robi zamieszanie :/
nospor
Cytat
ktos uparl sie ze bez zera to juz inny produkt i sie robi zamieszanie :/
Faktycznie porażka.
No to proponuje ci to jednak na stringa pozmieniac. Moze sie za jakis czas okazac, ze te kody będą zawieraly rownież inne znaki opróc cyfr. Przyklad z zycia wzięty smile.gif
dcwiklik
Chyba jednak tak zrobie, bo tak naprawde to ich mam w ... biggrin.gif

Dzieki wszystkim za posty exclamation.gif

withstupidsmiley.gif smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.