Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Brak zapytania SQL!
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
jahu
Witam,
Na wstepie - nie znam sie kopletnie na mysql,bazach stad problem wykracza daleko poza moje mozliwosci - i stad pytanie na forum:

Na lokalnym serwerze 3 miesiace temu postawilem CMS Joomla w oparciu o mysql'a, phpMyAdmin (do obslugi bazy) - pewnego dnia zamiast strony pojawil sie komunikat:
Cytat
DB function failed with error number 1016
Can't open file: 'jos_session.MYI'. (errno: 145) SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = MD5( '7ade4057c807b30e30a57e74dda5f749' )
SQL =

SELECT session_id
FROM jos_session
WHERE session_id = MD5( '7ade4057c807b30e30a57e74dda5f749' )

Rozwiazanie znalazlem w necie: Uszkodzona tabela jos_session - wystarczylo wykonac zapytanie do bazy z poziomu phpMyAdmina:

REPAIR TABLE jos_session

Innym rozwiazaniem jakie mi doradzano to usuniecie tabeli i stworzenie jej na nowo.

Wczoraj znowu wyskoczyl mi ten przykry komunikat z bledem 1016. Niestety wykonanie zapytania zakonczylo sie nie powodzeniem - przy jakiejkolwiek probie zapytania wyswietlony zostaje komunikat:

Brak zapytania SQL!

Dzieje sie tak i w przypadku proby naprawienia tabeli jak i jej usuniecia.
Niestety nie moge sobie dac z tym rad - czy to wina tej tabeli czy moze problemw czym innym tkwi?

Konfiguracja: MySQL 4.0.20, do zarzadzania uzywam phpMyAdmin 2.6.4-pl1, Joomla 1.08

Jeszcze jeden objaw:
Zalozyc nowej bazy tez sie nie da - z poziomu phpMyAdmin probowalem utworzyc nowa baze - wyskoczyl komunikat:
db_create.php: Missing parameter: db (FAQ 2.8)
Aztech
A próbowałeś tworzyć z konsoli? Utwórz tą tabelę z konsoli albo spróbuj zrobić dumpa bazy danych spod konsoli i zobacz czy się da i jakie masz komunikaty. To jedyne co mi przychodzi do głowy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.