Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Inaczej php
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania
inaczej
Tak przegladam sobie w wolnych chwilach
to forum php, Ajax, Bazy danych i dochodze
do jednego wniosku, ze wiekszosc osob
odkrywa po raz kolejny ameryke...
Zajmuje sie programowaniem copy and paste ..
i boryka sie z prostymi problemami.
Fakt, ze php, bazy danych, ajax to obszerne zagadnienia
i zanmi sie je ogarnie to sporo czasu minie ..
Mam propozycje do zawansowanych osob w tych technologiach
aby zrobic cos pozytecznego dla ogolu, czyli
opracowac pod egida www.php.pl zestaw najczesciej
uzywanych algorytmow w postaci klas zgodnie z
zasadami profesjonalnego podejscia do proggramowania
i publikowac je tutaj ....
TomASS
Pomysł dobry. Tylko jedno pytanie: czy masz na myśli jakieś szczególne klasy? Sporo klas można znaleźć w internecie np. tutaj. Chyba, że źle zrozumiałem.
Speedy
Istnieje też dział Algorytmy, klasy, funkcje, gdzie co jakiś czas ktoś zamieszcza kod mogący się komuś przydać winksmiley.jpg.
Apropos osób stosujących metody "copy & paste", to właściwie jest ich problem, że czasem coś im nie wychodzi. Wg mnie jeśli ktoś będzie wiecznie, bezmyślnie kopiował i wklejał kod, w ogóle nad nim się nie zastanawiając i nie próbując rozwinąć lub posiąść jakieś umiejętności, to ile by mądrych inicjatyw nie było, to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał kłopot, który byłby w stanie zlikwidować, gdyby poświęcił więcej czasu np. na naukę programowania. W przypadku, gdy ktoś nie chce się niczego uczyć, może skorzystać z gotowych, darmowych systemów - jest ich bardzo dużo - do wyboru, do koloru. Branie się za coś bez posiadania solidnych podstaw, jest bez sensu.
nospor
Cytat
Mam propozycje do zawansowanych osob w tych technologiach
aby zrobic cos pozytecznego dla ogolu, czyli
opracowac pod egida www.php.pl zestaw najczesciej
uzywanych algorytmow w postaci klas zgodnie z
zasadami profesjonalnego podejscia do proggramowania
i publikowac je tutaj

Przenosze na opinie
seaquest
A co tam my też będziemy kopiować nie?
Bo przecież mamy już ADoDB, Pear, Prado, Phienda itd, to napiszmy własne. Czy ty właśnie nie robisz tego samego co te osoby?

To jest moja prywatna opinia.
SHiP
Pomysł ciekawy(szczególnie z tymi algorytmami)) jednak czasem warto ponownie odkryć Amerykę. Bywa tak że łatwiej jest coś napisac od nowa niż dodać opcję do isteniejącego systemu. Oczywiście można napisać framework bardzo elastyczny ale tracimy wtedy na szybkości. Mnie np. smarty nie zadowala.

Po prostu czasem szybciej jest napisać coś nowego niż przeanalizowac i zrozumieć to co ktoś już wymyślił. Takie jest moje zdanie.

Myślę iz bardziej kożystne byłoby stworzenie spisu technik programowania tj. praktycznych podpowiedzi dla programistow php (np. czesto początkujący źle przechowywują czas(juz sformatowany)). Myśle że tego potrzebują początkujący, Skierowania na lepszą drogę.
Cysiaczek
@ShiP - co do tego, ze czasami lepiej napisac samemu coś, to się z Toba zgadzam, ale z opinią, że można skierować początkującego na dobrą drogę, to już nie do końca. Problem jest w tym, że styl programowania jest kształtowany przez potrzeby, a te każdy ma inne. Tak samo jak w literaturze. Wszelkie przekazywne wskazówki będą subiektywne, a to prowadzi do chaosu. Dobry progamista dojrzewa do programowania poprzez umiejętny wybór technik i technologii. Nie można się tego nauczyć w miesiąc - na to trzeba lat. Można oczywiście pokazać, czego należy unikać, ale i tak poczatkujący "niezałapie" niektórych rzeczy dlatego właśnie, że nie sa mu potrzebne,nie widzi sensu ich stosowania, czy wręcz skutki sa dla niego niepojęte.

Zastanawiam się, kiedy osoby zajmujące się programowaniem na potrzeby internetu zauważą, że to co robią jest de facto trudniejsze niż programowanie desktopowe. Nie umniejszam tu programowaniu desktopowemu, a jedynie zwracam uwagę na fakt, że ilość technologii do opanowania w programowaniu aplikacji webowych jest dużo większa, a to powoduje, że nauka jest dłuższa. Ale zostwamy to.

Moim zdaniem początkujący powinni podejść z większą pokorą do nauki programowania, nie powinni wpadac w samozachwyt tylko dlatego, że coś im wyjdzie. Powinni jak już wiele osób powtarzało - programować, programować i jeszcze raz programować. Wydaje mi się, że nie ma lepszej drogi.

Pozdrawiam.
bim2
Autorowi chodziło pewnie o takiego mini frameworka. Tj zestaw klas które ułatwią programowanie poczatkującym. Czyli np klasa do połączeń z bazą danych wybitnie idiotoodporna itd. Jestem przeciwny, bo żeby rozumieć "sufit" trzeba zrozumieć podstawy. : - )
itsme
niue ma to jak odpowiadac na kotlety ... stare ale wciaz zjadliwe ...

look data utworzenia postu za 4 dni minie 3 lata ... o czym tu rozmawiac ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.